Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Przemyśl
Za darmo przebadasz znamiona!
Lato to czas korzystania z kąpieli słonecznych. Wystawiając ciało na słońce, warto przyjrzeć się skórze. Profesjonalnej oceny jej stanu dokona wykwalifikowany personel będący do dyspozycji przemyślan we wtorek, 11 lipca. W dermobusie, który tego dnia pojawi się w mieście, będzie można wykonać bezpłatne badania wszystkich znamion.
fot. materiały organizatora
Dermobus 11 lipca będzie do dyspozycji przemyślan pod adresem 3 Maja 1.

Ogólnopolska akcja jest inicjatywą Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Jej celem jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka. Tylko w Polsce co roku o chorobie dowiaduje się około 2,5 tys. osób. Symptomy, jakie powinny nas zaniepokoić to: zmiana koloru znamion, ich nieregularny kształt bądź krwawienie.

Gdzie na badanie?

Dermobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia, z wykwalifikowanym personelem medycznym na pokładzie, 11 lipca, w godzinach 10 – 16, będzie stacjonował przy aptece zlokalizowanej przy 3 Maja 1 (siedzibie partnera akcji). W trakcie badania dermatoskopem będzie można poddać badaniu nie tylko powierzchnię skóry, ale także jej głębsze struktury. Specjalista określi, czy zmiana nie ewoluuje w groźnego czerniaka złośliwego. Po zakończonej wizycie pacjent otrzyma wynik wraz obrazem podejrzanego znamienia i dalszymi zaleceniami. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne, a udział w nim bezpłatny. Wcześniejszych zapisów należy dokonywać w okresie dziesięciu dni przed planowanym badaniem pod podanym wyżej adresem.

Uwaga!

Specjaliści przypominają, że badania dermatoskopowe najlepiej wykonywać co roku. – Profilaktyka to najprostsze i najtańsze działanie prozdrowotne. Im wcześniej wykryjemy chorobę, tym szybciej zaczniemy ją leczyć – zachęca do udziału w akcji  spec. dermatologii i wenerologii, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego Katarzyna Butkiewicz.

 

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium