Życie Podkarpackie nr 46/2017 Życie Podkarpackie nr 46/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2017, Niedziela 19 listopada 2017 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Jarosław
PKS Jarosław podbija Bieszczady
Spółka PKS Jarosław, którego właścicielem jest powiat jarosławski, rozpoczęła obsługę połączeń autobusowych w Bieszczadach. Zostanie także dzierżawcą dworca w Ustrzykach Dolnych i przystanków autobusowych.
fot. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Autobusy PKS Jarosław rozpoczynają od jutra (1 lipca br.) kursy po bieszczadzkich powiatach.

Zgodnie z planami autobusy PKS Jarosław zaczną jeździć po powiecie bieszczadzkim od 1 lipca br. Jeszcze w czerwcu zaś na trasie: Ustrzyki Dolne – Rzeszów, Wetlina – Rzeszów i Polańczyk – Rzeszów. Zastąpią dotychczasowego przewoźnika, który zrezygnował jeszcze w lutym br. i zawiesił działalność 30 czerwca br.

– Już obecnie PKS Jarosław obsługuje linie na terenie trzech powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego. Liczę, że to nowe wyzwanie, będzie bodźcem do dalszego rozwoju firmy – mówi Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

– Komunikacja zbiorowa, którą ma zapewnić PKS Jarosław, będzie pokrywać się z rozkładem jazdy dotychczasowego przewoźnika – wyjaśnia prezes jarosławskiego przedsiębiorstwa Ireneusz Kochanowicz.

Jak poinformowało kierownictwo firmy, kierowcy dotychczasowego przewoźnika, którzy zadeklarowali chęć przejścia do firmy PKS Jarosław, będą w niej zatrudnieni. Zapotrzebowanie na kierowców będzie dopasowane do okresu letniego (lipiec, sierpień) a następnie zwiększone w okresie szkolnym, czyli od września br.

– Szczegóły komunikacji szkolnej i dowozu uczniów zostaną podane szczegółowo po zakończeniu rozmów handlowych – dodał prezes I. Kochanowicz.

Warto też przypomnieć, że już w 2017 r. w Jarosławiu powstanie nowy dworzec, połączony z powierzchnią handlową. Starosta jarosławski planuje też na placu należącym do PKS (obok dworca PKP) zorganizować centrum przesiadkowe dla PKS, MZK i prywatnych przewoźników.
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Miron 217.97.167.1 30.06.2017

Lepiej niech wezmą  się za powiat  jarosławski bo ledwie wiążą koniec z końcem.

user
iz 87.206.142.126 17:49:54 30-06-2017

Jeśli chodzi o powiat, to nałożenie dodatkowego podatku na mieszkańców powiatu rozwiązałoby problemy. Co do dworca, to to będzie śmiech na całą Polskę, jeśli Jarosław wyprzedzi Rzeszów w budowie takiego dworca.

user
sebol 185.175.104.170 09.07.2017
no tak rzeszów ma się czym popisać tą kładko pączkiem gołębiowym dworcem i te galerie nic zieleni wszędzie smród i brud
Sonda
Czy bierzesz udział w obchodach Święta Niepodległości?
  • Tak, zawsze
  • Tak, czasami
  • Nie, nigdy
nr 46/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium