Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 269/2017, Wtorek 26 września 2017 r., Justyny i Cypriana
Opublikowano
Przemyśl
Dyrektor zwyzywał nauczycieli od mend, wszy i gnid?
W Gimnazjum im. kardynała A.S. Sapiehy w Krasiczynie rozpętało się piekło, kiedy okazało się, że dyrektorem przyszłej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej (po połączeniu z gimnazjum) w tej miejscowości nie została osoba, która zostać miała. Część nauczycieli została obrażona, jest na cenzurowanym.
fot. Mariusz Godos
Dzień po wyborze nowego dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie, w tamtejszym gimnazjum zaczęła się – jak określili to nauczyciele – jazda bez trzymanki. Ich zdaniem, pełniący obowiązki dyrektora obrażał ich i „dziękował” za wybór kogo innego niż jego żony.

Bogusław Bielański przez niemal dwa lata (od maja 2015 r.) pełnił obowiązki dyrektora gimnazjum w Krasiczynie. Prawdopodobnie... niezgodnie z prawem. Zgodnie z Ustawą o systemie oświaty wójt gminy może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora placówki oświatowej na maksimum 10 miesięcy. W tym czasie jest zobowiązany do wyłonienia dyrektora w drodze konkursu. Zachowanie tego 10-miesięcznego terminu jest o tyle ważne, że ustawodawca nie przewidział żadnej możliwości jego wydłużenia. Dlaczego B. Bielański p.o. dyrektora był 14 miesięcy dłużej, niż przewiduje ustawa, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że ten fakt ma spore znaczenie dla dalszych, wydarzeń, które miały miejsce w Krasiczynie (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
55 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gnida 94.40.33.224 27.06.2017

Co za menda 

user
Menda 185.18.135.221 27.06.2017

Wójt czy dyrektor?

user
wolf 217.252.71.169 21:06:29 27-06-2017

co za pytanie, jeden i drugi

user
Wsza 5.172.235.175 27.06.2017

Przynajmniej dyscyplina była w śród gimbusów! I skończyły się z jakości z była Panią dyrektor. Dzieci za ser jajka i mleko przestały przechodzić z klasy do klasy. A co o nie których nauczynielach to nawet nie skłamał . Pozdrawiam czytelników

user
Uczennica 83.31.144.26 22:26:53 27-06-2017

Zgadzam sie Pan Bielański jest super nauczycielem wspominam go bardzo dobrze. 

user
XYZ 81.161.203.143 23:27:24 27-06-2017

Pan Bielański zostanie najlepszym nauczycielem z jakim kiedykolwiek dane mi było obcować. Charyzmatyczny, pełen dowcipu człowiek który zawsze starał się przekazywać  wiedzę w ciekawy sposób i widać było jego zaangażowanie w dobro uczniów. 

user
oo 83.24.37.173 27.06.2017

I miał racje, dopiero po zmianie dyrektora nastąpiła dyscyplina, nie ma picia i palenia za gimnazjum

user
Gimb 83.28.100.3 27.06.2017

Lepszego dyrektora Gimnazjum mieć nie mogło! W końcu szkoła zaczęła "żyć" coś się działo, ale jak widać lepszy jest marazm i nic nierobienie. Po prostu dyrektor komuś przeszkadza więc trzeba go zgnoić! Ale karma wraca ;-) Pozdrawiam! 

user
LOOL 81.161.203.119 27.06.2017

Kiedy to było? w dzień zakończenia roku szkolnego?

user
matka 5.172.255.45 27.06.2017
A dlaczego konkurs został uniewazniony?
user
:) 81.161.203.119 27.06.2017

Dlaczego nie mogę przeczytać całego artykułu? :/

user
Pokrzywdzony 31.6.185.142 27.06.2017

To kiedy go zamkną ?

user
Nie pozdrawiam. 83.24.37.173 27.06.2017
Miałam przyjemność być uczennicą pana Bielańskiego, jest to bardzo dobry nauczyciel, przede wszystkim- z powołania, na lekcje chodziłam z przyjemnością, wspaniale opowiadał i tłumaczył, na zajęciach była cisza, czego nie mogę powiedzieć o innych nauczycielach tegoż gimnazjum. Nie rozumiem skąd nagonka na jego osobę, komu tak strasznie przeszkadzał? Ja nigdy nie uwierzę w te brednie, a dziennikarze zamiast wypowiadać się po jednej stronie powinni poznać też wersję drugiej strony.  Bo oczerniać i zniszczyć dobrego pedagoga można łatwo. 
user
WHHAHAHAH 81.161.203.119 27.06.2017
Ciekawe jacy to 4 nauczyciele złożyli skargę na dawną dyrektorkę...
user
XZY 188.146.102.49 09:18:03 28-06-2017
Zapewne Pan B. i Pani G. .....
user
Ja 81.161.192.161 27.06.2017

Może i jego zachowanie nie było kulturalne co do sytuacji, ale zawsze był szczery i dużo dobrze. Ja tam go lubiłam, spoko gość tylko trzeba było być poważnym i ogarnietym trochę a nie skakać do niego z "pyskiem". Jeśli ktoś jest z nim fair i nie daje mu popalić to bardzo fajnie się z nim współpracuje. I to prawda że on trzymał dyscyplinę tam bo wcześniej to cyrki były czasami. 

user
Uczeń 94.254.138.62 28.06.2017

Dlaczego w tym steku wyzwisk zostały pominięte pchły szachrajki?

user
noble 193.242.142.146 28.06.2017

Bycie nauczycielem to jedno a bycie dyrektorem i szanowanie pracowników to zupełnie inna sprawa. Współczuję tym zestresowanym nauczycielom bo wiem sam jak to jest...

user
ja 81.161.205.229 28.06.2017

Przykro patrzeć że ludzi z powołaniem, oddanych swojej pracy się gnoi a gnidy ustawia na piedestale


user
xxx 46.134.177.72 28.06.2017

Przeczytajcie cały artykuł a w szczególności dokładnie wzmianke o zachowaniu anonimowości przez nauczycieli przestraszonych ewentualnymi konsekwencjami - właśnie i tu nasuwa sie pytanie dlaczego się boją? - czy wszystko zostało opisane zgodnie z prawda?Media lubią sensacje - stawiając 30 osob kazdy inaczej opisze ta sama sytuacje- zastanówcie się tylko bo historia zna wiele przypadków niszczenia jednostki przez grupe -

user
pan. 94.254.144.162 09:00:13 28-06-2017

Nie można przeczytać całego artykułu 

user
kaska 83.24.210.248 13:27:56 28-06-2017

bardzo trafny komentarz!!! Anonimowi bardzo przestraszeni i obrażeni nauczyciele obsmarowali dyrektora bo im nie pasuje dyscyplina woleliby nic nie robic pedagodzy za dwa grosze brrr Malo tego wywaliliscie nazwiskami w artykule pana dyrektora wójta a sami nie chcieli swoich podawać czego sie boja co maja na sumieniu moze faktycznie z was gbidy i mendy a prawda w oczy kole!!!!

user
tsaaa 94.254.146.42 28.06.2017

Kto został nowym dyrektorem??

user
Montana 188.146.1.65 28.06.2017

Proszę was... jestem byłym uczniem tego gimnazjum i wielokrotnie słysze głosy od moich młodszych kolegów, ze ich nawet uderzył! osobićsie byłem świadkiem, że nas wyzywał na lekcji a niejednokrotnie mówił "stól pysk!" po tym, jak uczeń zwrócił uwage na jego pomyłkę przy tablicy. Nagrody wójta czy dyrektora dostają nie najlepsi uczniowe, tylko tacy, jakich lubi wójt czy wspomniany dyrektor. Moim zdaniem to sprawa dla telewizji regionalnej, ponieważ świadków jest wiele...

user
xxx 37.47.116.205 09:07:05 28-06-2017

Dlaczego tak długo trzymałam to w sobie....czy może to możliwość anonimowej opinii w Internecie rozwiązała Ci język a może parcie na szklo

user
M 79.187.195.101 09:08:53 28-06-2017

Ale ortografia dalej kuleje....

user
Montana 188.146.1.65 09:28:33 28-06-2017

Ja rozumiem, że rodzina wspomnianego dyrektora czy współpracujące z nim nauczycielki (bo samemu ciężko skołować taki stołek) będą go bronić, ale nauczyciele czy uczniowe, którzy mają swoje zdanie //jak nawet tytuł Waszej gazetki "Głos Gimbazy" przekazuje// mogą się wypowiedzieć!

user
Pintado 188.146.102.49 28.06.2017

Jestem absolwentem tego gimnazjum i skomentuje to tak.... Gdy pan Bielański nie był dyrektorem był miłym nauczycielem fizyki i geografii. Gdy został p.o. dyrektorem na rok szkolny 2015/2016 to zaczęło się.... Wielokrotnie obrażał uczniów na lekcjach i do nich przyklinał. Do mnie osobiście również.... Wystarczyło, że miał "gorszy dzień"....

user
a. 94.254.147.32 09:30:00 28-06-2017

Skończyłem to gimnazjum 2 lata temu i w 100% się zgadzam. Myślał że jak został dyrektorem to wszystko mu wolno. Nie raz nabijał się ze mnie przy całej klasie. Również dawał lepsze oceny uczniom których lubił. 

user
były uczeń 94.254.146.118 28.06.2017

Dobrze ze już nie chodzę do tej patologii. To gimnazjum podcina młodym ludziom skrzydła.

.

user
ela 83.24.210.248 28.06.2017

haha co za bzdura jak nie znacie sytuacji to się nie wypowiadajcie bo przeczytać powiedziec i napisać dla szumu i sensacji można wszystko zwłaszcza uczciwych i dobrych ludzi obsmarowywać!!!!

user
koli 91.225.134.3 28.06.2017

A nie powinien zwyzywać czasem od wesz?

user
XXX 46.134.177.72 28.06.2017

Czytając negatywne komentarze można mieć wrażenie że buzie rozwiązuja sie tylko w jednym celu - ataku. Gdyby nie fakt ukazania sie artykułu to żadna z opisanych negatywnych sytuacji nigdy nie ujrzałaby światła dziennego - wiec zastanawiające jest że osoby pokrzywdzone tak długo milczały - a napisać można wszystko - tylko czy jest to prawda

user
1999 81.161.192.163 28.06.2017
Do patologii która pisze obraźliwe komentarze: Wiecie o tym że można się łatwo dowiedzieć kim jesteście? ;)
user
Mandarynka 217.99.253.8 28.06.2017

Artykuł jest dość ciekawy, ale jakże manipuluje ludźmi. Dlaczego jest tu podane tak mało nazwisk? Czyżby nauczyciele oskarżający pana Bielańskiego o niestosowne zachowanie czegoś się obawiali? Tak jak ktoś wspomniał jest to " niszczenie jednostki przez grupę". Niedawno skończyłam tę szkołę i byłam jego uczennicą. Bardzo lubiłam z nim lekcje. Owszem, faworyzował niektórych uczniów, ale który nauczyciel tego nie robi? Jako dyrektor rzetelnie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Starał się, aby w szkole panowała dyscyplina (co popieram) i gimnazjum wreszcie zaczęło "żyć". 

user
asdf 83.15.6.29 11:05:13 01-07-2017

ponieważ artykuł powstał w gazecie w której Pan FIL, ojciec Pani Fil pisywał i  przetarł szlaki pod robienie PR - u :)))

user
lata 90-2000 2.222.192.219 28.06.2017

Byłem  uczniem P Bielañskiego przez 5 lat i był moim  wychowawcą.Więc  mogę  coś  o nim  powiedzieć  jeżeli  chodzi  o Jego sposoby  nauczania to nie raz ja jak i koledzy  dostawaliśmy lanie a wyzwania od debili i tym podobne to normalka.Dostać można było  za wejście  do  klasy za panem Bielañskim i tym podobne  jeżeli nie  było  się  jego pupilem .Tak było  ponad 10 lat temu a jak jest  teraz to nie wiem  ale  kryształowy  to On nie  jest  .

user
masakra 83.24.34.159 23:14:22 28-06-2017

Gimnazjum trwa 3 lata a Ty jego uczniem byłeś 5 lat? 2 lata powtarzałeś klasę? No i jak nauczyciel nie mógł się denerwować na takich "uczniów", a do klasy ostatni przychodzi nauczyciel, nie uczniowie, trochę szacunku. 

user
Lata90-2000 86.134.36.201 02:23:41 29-06-2017

Masakra baranie byłem jego uczniem w podstawòwce od klasy 4 do 8mej  a przez 4 lata miałem  świadectwo z paskiem wiec zanim coś  napiszesz to pomyśl  i mogę też powiedzieć  o nim coś więcej  jakie kiedyś były  zabawy  na dzień  nauczyciela  ale to prawie  wszyscy nauczyciele  chodzili nawaleni .Napisałem  tylko że  święty  to on nie jest i tyle  w temacie 

user
zq5 5.172.237.16 23:17:03 07-09-2017

A zwłaszcza że lubił sobie często być pod wpływem %%%%

user
XXL 81.161.203.153 28.06.2017

Co za oszczerstwa Zostały powypisywane to az zal i politowanie.Odkrecic kota ogonem i od siebie odwrocic uwage tylko tyle sie tu nasuwa.A to tak ladnie obrazac bez poznania zdania drugiej strony.Nie ladnie.Nie ludzko Gdyby faktycznie mieli konkretne zarzuty do zachowania dyrektora nie bali by się podawać swoich nazwisk bo droga sprawiedliwości poniósł by kare i w żaden sposób oni nie ponieśli by konsekwencji o co tutaj chodzi .i w jakim przepraszam celu na temat "cyrku" w krasiczynie i wojta wypowiada się nowa wybrana dyrektor na jakiej podstawie skad wie gdzie i po której stronie stoi prawda skoro nie zna otoczenia.Może to jakiś układ wykończyć i zgnoic tych co nie pasują może zazdrość a ci co piszecue takie komentarze obraźliwe czemuz to dopiero teraz ujawniacie takie informacje? Tragedia ludzka podlosc i zawiść !!!

user
Żal. pl 178.42.229.20 23:08:53 28-06-2017

Tak, to układ bo "ich" dyrektor został zniesiony i musieli zacząć pracować i coś dać od siebie dla uczniów. Niektórzy nie wiedzą co to znaczy być nauczycielem....  Wszystko za kasę i dla swojej korzyści. Nawet nie mieli odwagi, alby czytelnicy poznali ich nazwiska. A dlaczego, skoro mieli odwagę takie oszczerstwa mówić??! 

Szkoda, że nie piszą o byłej p. dyrektor jakich przekretòw i nieprawidłowości narobiła i o jej klice! Szafa przestała grać i to najbardziej boli. Ale żeby posuwać się do takich rzeczy... To świadczy tylko o tych ludziach. 

 

user
Uczennica 94.254.146.158 28.06.2017

Byłam uczennica tego gimnazjum i PAN Bielański bez wzgledu na poziom wiedzy bez wzgledu na pochodzenie czy zamożność nigdy nie robił wyjątków.Wszystkich traktował na równi.Sympatyczny zawsze pomocny starał się żeby w szkole panował porządek i spokój świetnie uczy potrafi w bardzo ciekawy sposób przekazac wiedzę i zainteresować przedmiotem.Jak czytam co byli uczniowi na niego wypisuja to przykro mi się robi za taki brak podziękowania.a może zescie byli najgorszymi matolami i wam się nie należało po prostu a może wam cygarow nie pozwolił jarac i opieprzyl za wyskoki.Reszta nauczyciel brak slow brak zaangazowania totalne nic.

user
Uczeń 87.207.245.229 22:55:20 28-06-2017

Bielański sympatyczny i zawsze na równi stawiał wszystkich? :D dobre, na prawdę dobre. Nikt nie lubił tego "typa" niczego nas nie nauczył przez te 3 lata. A jak już się do niego przyszło z trudniejszym zadaniem na poziomie liceum to rozkładał ręce.

user
Adam Sztachyrka 94.254.167.111 29.06.2017
Usuwacie nie wygodną prawdę. Bielański niech na prezydenta idzie razem z dosią żabą i rekinem. Pozdrawiam rudy 3A
user
Zadymiarz jd 37.47.162.14 30.06.2017

Zadymka siu siu

aga
aga 91.125.78.225 30.06.2017

Wiadomo ze obowiązkiem

Wójta GminyTadeusza Bobeka jest przestrzeganie prawa a dlaczego tego nie zrobił odpowiedz jest prosta jest kłamca tak jak udowodnione mu było kłamstwo lustracyjne .

Na początku listopada Tadeusz Bobek  został prawomocnie uznany za kłamcę lustracyjnego. Dostał m.in. zakaz pełnienia funkcji publicznych. Pomimo tego nadal jest sekretarzem Urzędu Gminy w Krasiczynie.



user
aff 94.154.26.106 10.07.2017

Trochę szkoda, że sensacja już nieco ucichła... Oby tylko nie skończyło się na staniu miejscu, powinna być jakaś głębsza kontrola, czy przypadkiem nie ma jakiejś relacji Bielański - wójt na stopniu, którego być nie powinno oraz czy nie na jakichś dziwnych uchybień, że jak sie tylko o nich wspomnie to ktoś odbija piłeczkę... 

user
q 83.6.241.125 22:43:19 11-07-2017

Szukasz tanich sensacji? Dla mnie ta cała nagonka to jakaś tania sensacja, Bielański- ten zły, reszta nauczycieli wielce pokrzywdzeni, niech się za robotę wezmą wreszcie a nie afery im w głowie, najpierw była dyrektorka Bożena K., teraz Bielański, ludzie weźcie zamknijcie wreszcie tę szkołę albo wymiencie kadrę pedagogiczną

user
Anonimowy 94.40.74.201 12.07.2017

Niech ten "dziennikarz " lepiej nic nie mówi. Chodziłam do tej szkoly. Poprzednia dyrektora nic a nic nie robila. Za Pana Bielanskiego ktorego każdy miło wspomina szkoła zaczęła sie rozwijać. Wiem o czym mówię bo chodziłam do szkoły i za czasów kiedy Pan Bielański został dyrektorem. Troche dyscypliny im nie zaszkodzi. Gyby ktoś znał tych gimbusow i widział jak sie zachowuja pogratulował by Panu Bielańskiemu cierpliwości. Więc jeśli nikt nie wie nic od środka najlepiej zamknijcie mordy i żyjcie swoim zyciem. 

user
Rocznik gimnazjalny 188.146.35.61 16.07.2017

Pan Bielański zachowywał się wulgarnie w stosunku do niektórych uczniów... A tych których lubił "wywyższał" ... Do kiedy nie był dyrektorem był nawet normalnym nauczycielem... Dobrze, że już idę do szkoły średniej... W tym gimnazjum z panem Bielańskim nie dało się w spokoju egzystować... Tą sprawą powinna się zająć TELEWIZJA REGIONALNA, a Pani Fil niech walczy... 

user
zq5 5.172.237.16 07.09.2017
Bardzo dobrze że skończyłem te szkołę w 2007 roku i mam wywalone na tom całą patologie
user
Oles 31.183.6.48 12.09.2017

LUDZIE ! TO SPRAWA POLITYCZNĄ TRZEBA BYŁO ZNALEZC MIEJSCE DLA  MAŁGORZATY F. JEJ OJCIEC TO KUMPEL PREZYDENTA

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w klubach, dyskotekach, pubach, w których spędzasz czas ze znajomymi?
  • Tak, zawsze
  • Nie zawsze
  • Nie
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium