Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Przemyśl
Boiska gotowe. Park wypoczynku prawie też
Zakończono pierwszą z czterech inwestycji finansowanych z tzw. budżetu obywatelskiego 2014. Chodzi o zmodernizowane boiska przy Szkole Podstawowej nr 6 na osiedlu Kazanów. Rozpoczęło również odbiór techniczny kolejnej inwestycji.
Asfaltowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 6 zyskały nową, bezpieczną nawierzchnię.
W tegorocznym budżecie obywatelskim, pierwszym takim w historii, do wydania był milion złotych. Koszt wykonania pojedynczego projektu nie mógł przekroczyć 300 tysięcy złotych, a możliwość jego realizacji musiała mieścić się w zadaniach i kompetencjach samorządu. Do magistratu zgłoszono łącznie 47 pomysłów mieszkańców. Wszystkie zostały sprawdzone pod kątem zgodności z dokumentami planistycznymi i rzeczywistymi kosztami realizacji oraz zaopiniowane przez właściwe zarządy dzielnic. 

Najwięcej, bo aż 2570 głosów, zebrał w głosowaniu wielopokoleniowy park wypoczynku, sportu i rekreacji w sąsiedztwie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy ulicy Bohaterów Getta.

– Prace zbliżają się do finału – informuje Rafał Porada z kancelarii prezydenta Przemyśl. – Właśnie rozpoczęły się związane z inwestycją odbiory techniczne, a po ich zakończeniu park zostanie przekazany do dyspozycji przemyślan – dodaje.

1823 głosy zgromadziła będąca w trakcie realizacji budowa placu zabaw na osiedlu Rogozińskiego, przy Szkole Podstawowej nr 14. W toku jest poparte 1217 głosami doposażenie klas Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. Jego wychowankami są dzieci upośledzone umysłowo i z autyzmem.

Asfaltowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 6 zyskały nową, bezpieczną nawierzchnię.

– Zakończono modernizację asfaltowych boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 6 na osiedlu Kazanów, którą również zakwalifikowano do budżetu obywatelskiego 2014 – wyjaśnia Porada. – Dwa istniejące tam boiska pokryto nawierzchnią sportowo-poliuretanową, ponadto namalowano linie, zamontowano wielofunkcyjne słupki do siatkówki, badmintona i tenisa oraz wykonano system odwodnienia liniowego boisk – podsumowuje.

A co w 2015 roku?

Głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2015 cieszyło się większym zainteresowaniem niż ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego. Pod głosowanie poddano 20 spośród 30 zgłoszonych projektów. Do realizacji zakwalifikowano 6 z największym poparciem. Ich łączny koszt to ok.1,5 miliona złotych. Oto one: nowoczesna placówka publiczna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie wizytówką miasta (SOSW nr 1), poprawa warunków edukacyjnych dzieci i młodzieży niesłyszącej, uczącej się w SOSW nr 2, budowa szkolnego placu zabaw z siłownią oraz ścianką wspinaczkową na świeżym powietrzu przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu, plac zabaw dla dzieci oraz wymiana ogrodzenia w Przedszkolu nr 16, modernizacja krytej pływalni w Przemyślu i boisko wielofunkcyjne „Mini Orlik” przy SP nr 1.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania