Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Region
Tłoczno na zielonej granicy
W ostatnim okresie funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy grupy nielegalnych imigrantów.
fot. Serwis SG Przemyśl
Hindusi zatrzymani po nielegalnym przekroczeniu granicy.

13 czerwca w trakcie służby na zielonej granicy w rejonie źródeł Sanu pies służbowy Iron podjął trop i zaprowadził swojego przewodnika do miejsca, gdzie w krzakach ukryty był 27-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał przy sobie dokumenty i tłumaczył, że chciał się dostać do krajów Unii Europejskiej i podjąć pracę zarobkową w którymś z państw.

Tego samego dnia funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju zatrzymali dwóch obywateli Indii w wieku 27 i 25 lat. Obaj Hindusi planowali dojechać taksówkami do Warszawy i stamtąd pociągiem do Berlina. Przyznali, że przy organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy pomógł im nieznany obywatel Ukrainy, który z Kijowa przewiózł ich pod granicę polsko-ukraińską i wskazał kierunek, w którym mają iść dalej. Dwa dni wcześniej funkcjonariusze z placówki SG w Korczowej, współdziałając z policjantami z komendy  w Jarosławiu ujęli trzech obywateli Mongolii w wieku 25, 30 i 42 lat, którzy prawdopodobnie również planowali wyjechać do Niemiec.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium