Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Region
Uciekał przed policją. Uszkodził 3 pojazdy, zderzył się z tirem
Młody mieszkaniec Racławic jechał volkswagenem z prędkością 121 km/h przez Katy. Nie zatrzymał się do kontroli. Odpowie za 2 przestępstwa i 5 wykroczeń.
fot. KPP Nisko

W niedzielę,  18 bm, po godz. 20, policjant zmierzył prędkość volkswagena jadącego od strony Niska. – Kierowca miał na liczniku 121 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Kierowca był znany niżańskim policjantom, jako wielokrotnie karany za wykroczenia drogowe. Wcześniej miał już zatrzymywane prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów – podaje KPP Nisko.

Pirat drogowy nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg. 

fot. KPP Nisko

– Kierujący za miejscowością Domostawa, na remontowany most,  wjechał na czerwonym świetle. Po kilku kilometrach zawrócił. Nie reagował na sygnały policji. Funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, blokując drogę radiowozem. Mężczyzna o mało nie potrącił policjanta. W drodze powrotnej ponownie przejechał przez most na czerwonym świetle. Przed Zdziarami na zakręcie drogi uciekający kierowca uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochu ciężarowego. Części, które odpadły z pojazdów uszkodziły dwa auta osobowe jadące za tirem – informuje policja.

Po zderzeniu mężczyzna zaczął uciekać pieszo i zniknął z oczu policjantów. Zatrzymano go następnego dnia. 

Usłyszał zarzuty popełnienia 2 przestępstw i 5 wykroczeń, m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości, niezatrzymania się do kontroli drogowej, dwukrotne niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz spowodowanie kolizji drogowej.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium