Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 347/2017, Środa 13 grudnia 2017 r., Łucji i Otylii
Opublikowano
Przemyśl
O państwie „teoretycznym”, czyli Borys Budka w Przemyślu
Po raz drugi w dość krótkim odstępie czasu gościła w Przemyślu jedna z głównych postaci Platformy Obywatelskiej, były minister sprawiedliwości, Borys Budka. Dzisiaj, 16 czerwca br., w hotelu accademia spotkał się z mieszkańcami w ramach „Klubu Obywatelskiego”.
fot. Mariusz Godos
Borys Budka (z lewej) mówił m.in. o znaczeniu niezależnych sądów.

Spotkanie było otwarte, przyjść mógł każdy. Tematem przewodnim było poszukanie odpowiedzi na pytanie „Czy Polska jest jeszcze państwem prawa?” Borys Budka kolejnymi przykładami starał się pokazać, że nie. Wiele czasu poświęcił rozpadowi Trybunału Konstytucyjnego, który – jego zdaniem – nie istnieje w Polsce. Prawił również o podporządkowywaniu sądów jednej partii politycznej, czyli Prawu i Sprawiedliwości.

– Sprawa utraty pracy przez byłych celników w Przemyślu jest najodpowiedniejszym w tej sytuacji przykładem. PiS wymyślił ustawę, na mocy której wyrzucone z pracy osoby nie mają prawa się odwołać. Ale tej samej ustawie, nieco dalej, jest mowa, że należy takim osobom zaproponować nowe warunki pracy. Ale jak mają to zrobić, kiedy już na wstępie zabrało się im możliwość odwołania. Przecież to jakiś totalny absurd. A państwo, rząd, prezydent milczą w tej kwestii, chowają głowę w piasek, nie widzą problemu. Dopuszczają się zaniechania w prawie administracyjnym. A obywatele, którym polska konstytucja gwarantuje drogę sądową, nie mają jak jej uruchomić. Pozostają w niebycie. Dlatego tak ważne są niezależne sądy –tłumaczył B. Budka.

– To jest tak, jak sąd skazuje kogoś na karę śmierci z rygorem natychmiastowej wykonalności, zaznaczając oczywiście, że skazany ma prawo do wniesienia apelacji – dodał poseł Marek Rząsa, który był gospodarzem spotkania.

Więcej w papierowym wydaniu ŻP w środę, 21 czerwca br.

13 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ziom 94.40.75.202 16.06.2017

Przyjechał obrońca uciśnionych i biednych

 

user
SOAD 94.40.75.201 16.06.2017

PIS PO jedno ZŁO !!!

user
SOAD 94.40.75.201 21:36:28 16-06-2017

''Pamiętaj oni liczą wciąż na ciebie

Jesteś ostatnią ich nadzieją

Liczą że oddasz im kawałek siebie

Bez ciebie oni przecież nie istnieją


To nic że czasem jesteś wściekły

Akurat to nikomu nie przeszkadza

Twoje ostrze już dawno jest stępione

Twoja wściekłość im wcale nie przeszkadza


W tej grze im właśnie o to chodzi

By pokazać dwie odmienne twarze

Jedna natychmiast ograbi cię ze złudzeń

A druga pozostawi w świecie marzeń


Rząd i opozycja to najlepsza koalicja

Nierozłączna i niepokonana

Rząd i opozycja to najlepsza koalicja

Zawsze stabilna, niezachwiana''


DEZERTER - KOALICJA - TEKSTOWO.PL

user
kasander 87.206.231.140 16.06.2017

>>A państwo, rząd, prezydent milczą w tej kwestii, chowają głowę w piasek, nie widzą problemu.<<
No dobra - my to widzimy doskonale ale czemu Wy nic nie robicie? My, Naród znowu mamy za Was zrobić porządek.

Za co bierzecie takie horrendalne wynagrodzenia?
Do roboty a nie do opowiadania!

user
Wichura 83.31.119.89 23:45:02 16-06-2017

Popieram!!! Zabrać się do roboty, a nie do gadania i  czekania aż ktoś Was wyręczy!

user
SOAD 94.40.75.201 21:31:41 17-06-2017

Ale przecież ani  państwo, rząd, prezydent, opozycja czy też to niemądre i ignoranckie społeczeństwo nie mają zielonego pojęcia, co należałoby w pierwszej kolejności zrobić i jakie kroki podjąć, ażeby sprawy szły ku lepszemu. Niestety taka jest smutna prawda.


NAMA- HATTA.PL - INSTRUKCJE DLA RZĄDZĄCYCH

user
karl 79.184.78.55 16.06.2017

tematem bylo zwolnienia celnikow?, chyba wszytskich zwolnili bo hazard w przemyslu ma sie dobrze,

user
wici 83.24.79.33 17.06.2017

Nachlał sie zacieru i opowiada pierdoły a to już po PO

user
Piotr 85.89.174.196 17.06.2017

Panie Budka - Co Pan pierdolisz? "....PiS wymyślił ustawę, na mocy której wyrzucone z pracy osoby nie mają prawa się odwołać. Ale tej samej ustawie, nieco dalej, jest mowa, że należy takim osobom zaproponować nowe warunki pracy..." A ktoś im zakazuje podjęcia innej pracy? Co to kurwa dzieci są!? Czy Państwo daje Mi pracę? Nie Koorva sam jej szukałem albo szukam. Zresztą ty koleś Borysku też łapiesz fuchy tu i tam. Swoją drogą niezły majątek masz Panie Wódka... y Budka

user
erm 217.252.89.126 18.06.2017

wyjebcie tę qrwę z Przemyśla!

user
erm 217.252.89.126 18.06.2017
a kto podniósł o 100% stawki opłat sądowych , adwokackich, komorniczych  w ostatnich dniach urzędowania ? p.wódka 
user
Wichura 83.31.119.89 18.06.2017

A strategii jak nie było tak nie ma.... Za to jest głupie gadanie w dalszym ciągu. O czym??? O wielkości i sny o potędze.... Tylko gdzie ona jest?

user
mk 91.193.208.124 22.06.2017

Co za podła kanalia  z tych degeneratów  platformiarskich. Tuż przed przegranymi   wyborami  parlamentarnymi  w 2015  r.   wysunęli 3 kandydatury  sędziów platformiarskich do TK , wiedzą c,że  nie powinni tego robić , bo za kilka tygodni - co sie stało - przegrają  te wybory I co ? wo;no tak było robić ? . To PiS , które wygrało  te i wczrśniejsze  wybory samorządowe i  prezydenckie  , też mIAŁO PEŁNE PRAWO MIANOWAĆ SWOICH . I POCAŁUJTA W DUPSKO  CHAMY  WÓJTA .  DO PIACHU    LUB PIEKŁA WOZIĆ SMOŁE U WASZEGO WYZNAWCY - BELZEBUBA SMOŁĘ NA TACZKACH Z KWADRATOWYM KÓŁKIEM ,ŻEBY BYŁO CIĘŻEJ

Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium