Życie Podkarpackie nr 33/2017 Życie Podkarpackie nr 33/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 228/2017, Środa 16 sierpnia 2017 r., Rocha i Joachima
Opublikowano
Przeworsk, Gniewczyna Łańcucka
Tragiczny wypadek w Gniewczynie Łańcuckiej. 9-latek zmarł na miejscu
Dzisiaj ok. godz. 13 doszło do śmiertelnego potrącenia 9-letniego mieszkańca Gniewczyny Łańcuckiej. Chłopiec wracał ze szkoły.
Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 835. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący daewoo tico potrącił 9-letniego pieszego. W wyniku doznanych obrażeń chłopiec zmarł na miejscu. Obecnie policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia, a także wykonują czynności, które doprowadzą do wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku – informuje rzecznik KPP w Przeworsk mł. asp. Renata Jaremko. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo.
36 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Liki 94.254.145.155 14.06.2017

I to są kierowcy...!!!! Wyrazy współczucia dla rodziny :( a kierujący niech teraz zapłaci za szkodę i cierpienie rodziców chłopca 

user
Asd 188.146.135.52 15:51:09 14-06-2017
Jeszcze nie wiadomo co się stało a już masz winnego :) masz prawo jazdy? 
user
Gość 46.170.25.131 16:00:08 14-06-2017

Na innych stronach pisze,  że to chłopiec wbiegł mu prosto pod koła. Więc nie osądzaj. 

user
git 193.19.165.3 16:23:56 14-06-2017

Ulica to nie jest plac zabaw

user
Nort 213.205.252.189 20:33:57 14-06-2017

Na jakiej podstawie to stwierdzenie ? 

user
pipi 185.175.104.185 06:27:04 16-06-2017

skad wiesz jak bylo ze odrazu wyciagasz takie wnioski 

user
kiki 91.237.160.1 14.06.2017

chłopiec wracał ze szkoły, chciał przejść na drugą stronę, kolega rowerem przejechał a on został potrącony!!!! gdyby kierowca jechał wolniej może nie skończyłoby się to śmiertelnie. Miejsce samego uderzenia a odległość na której się zatrzymał pokazuje że musiał jechać bardzo szybko!!!!!!

user
Gość 91.225.135.173 17:22:47 14-06-2017

A czy chłopiec przechodził w dozwolonym miejscu?  Może kierowca nie był wystarczająco ostrożny? Nie wiadomo jak to dokładnie wyglądało... Kierowca będzie miał wyrzuty bez względu na to czyja to była wina... Wyrazy współczucia dla rodziny chłopca ;(

user
julia kogut 156.67.120.143 19:45:42 14-06-2017
ten kierowca nawet nie zahamował !!!
user
BASCUS 31.0.121.191 14.06.2017

JAKBY JECHAŁ POWOLI MIAŁBY SZANSE WYHAMOWAĆ A NIE WIDZA KAWAŁEK PROSTEJ I JAZDA WIDOCZNOŚĆ BARDZO DOBRA W TYM MIEJSCU 

user
Daga 217.114.169.237 18:31:04 14-06-2017

Jesli na drodze jest dozwolone np. 80 to tez nie mozesz jechac 40. Jeszcze nie wiadomo jak to bylo. Jezdze od 7 lat ale na zachodzie. I przedewszystkim w kazdypierwszy rejonie szkoly jest ograniczenie do 30 plus progi zwalniajace.  Tego bardzo brakuje w polsce

user
oscar 5.172.238.242 14.06.2017

Oj ludzie ludzie wy nie macie co robic tylko  komentujecie niepotrzebnie.

user
JarQ 37.47.69.181 14.06.2017

Widzisz dziecko czy nawet osobę  przy drodze to nie pędzisz tylko zwalniasz bo nie wiadomo co do głowy przyjdzie. Przycisnąć do spodu to każdy potrafi ale potem wybrnac z sytuacji jeszcze gorzej. Wyrazy współczucia dla rodziny.

user
gość 156.67.120.106 14.06.2017

kierowcy sie śpieszyło bo jechał albo wracał z pizzą

user
Renata 37.47.4.44 14.06.2017

Bardzo wspolczuje calej rodzinie. Rodzicom juz nic nie zwroci ukochanego dziecka, wiec przestancie knuc.  

user
Jarek nieiec 156.67.120.19 14.06.2017
Za to co mu sie stało Niech spoczywa w pokoju
user
wyhpk 176.221.122.207 14.06.2017

Nie ma co osądzać bo tym zajmuje się już zapewne prokuratura. Wersje są różne, ale jeżdżę tą drogą codziennie i widzę jak rodzice z małymi dziećmi przechodzą przez jezdnie w niedozwolonym miejscu, a dzieci to powtarzaja bo "biorą przykład z rodziców", a później płacz bo stała się tragedia, to że wieś nie znaczy, że masz chodzić jak "krowa".. jest dwa przejścia dla pieszych więc nauczcie się z nich korzystać. Ten post jak mniemam zostanie zhejtowany ale trudno. Przez tą tragedie może dotrze do mieszkańców żeby przechodzić przez pasy,lepiej pilnować dzieci a kierowcy może pójdą po rozum i będą wolniej jeździć. 

user
Ktos 156.67.120.18 22:20:35 14-06-2017

Chłopiec mieszkał w pobliżu miejsca wypadku, to co miał przejsc pół km wcześniej wcześniej na pasach i isc poboczem zamiast chodnikiem? 

user
lutulll 77.254.239.25 22:28:31 14-06-2017

W Gniewczynie są raptem... dwa miejsca z przejściem dla pieszych!!! Nawet gdyby przeszedł na jednym z nich, automatycznie czekałoby na niego następne zagrożenie, na innej drodze. Jaka krowa? Na monitoringu widać, że chłopiec się rozglądał zanim przeszedł.  Normalnie trudno uwierzyć w taką znieczulicę...

user
jeleń 91.237.160.1 09:47:04 15-06-2017

jest jakieś nagranie?

user
BunteR 91.237.160.1 14.06.2017

Wina jest kierowcy jak i dziecka. Kierowca powinien jechać autem wolniej zgodnie z przepisami a dziecko powinno bardziej uważać na drogę a co jeszcze powinno być z opiekunem do lat 10!

user
Daniel 80.53.168.225 22:50:36 20-07-2017

on za 3 dni miał konczyć 9 lat i miał mieć 10 :(

user
Piotr 46.174.209.215 14.06.2017

Jako rodzic oraz wieloletni kierowca, nie potępiam żadnej ze stron, gdyż to to rozstrzygną biegli oraz sąd. Jednak apeluje! To nie musiał być ten biedny chłopczyk, a np. pies, koń. Pani z wózkiem, pijana osoba itp. kierowca musi przewidywać, co może się stać przed pojazdem, tak jak niezbędne jest zachowanie odległości przed pojazdem poruszającym się przed nami.

 

Jestem mieszkańcem Gniewczyny i po raz kolejny zaapeluje o wprowadzenie 40 km, na całym odcinku oraz wzmożoną kontrolę policji. Wyjeżdżające auta z autostrady, ciężarówki rozpędzające się na prostym odcinku, osiągają prędkość przed która nie miałby szans żadna osoba.

Pani z lizakiem przeprowadza dzieci ze szkoły na druga stronę ulicy, ale nawet ona, nie raz musiała ratować się ucieczka przed piratami drogowymi.

 

Wzmożony ruch tirów nie zwalniających nawet w terenie zabudowanym, przed szkoła!, to jeden z powodów, DLACZEGO NIE ZGADZAMY SIĘ NA POWSTANIE WYTWÓRNI MAS BITUNICZNYCH.

user
Volvo 31.128.8.111 13:08:00 15-06-2017

Jeżdżę dosyć często przez tą miejscowość właśnie autem ciężarowym i zauważyłem jedną rzecz a mianowicie sami mieszkańcy pozwalają sobie przycisnąć do dechy kiedy się tylko da , potrafią mnie wyprzedzić a za 100 metrów ostro po hamulcach i wjazd na podworko .dlatego sami się zastanówcie czy jeździcie zgodni z przepisami a później piszcie o czy ktoś jedzie szybko  . Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny spoczywaj w spokoju Sebastianie 


user
P 94.254.147.169 15.06.2017

Po co ograniczenia predkosci? Najlepiej to pozabierac auta kierowcom. Typowe wiesniackie zachowanie. Tak was karmi PiS.  Moze to do was dotrze. Edukacja od malego i odpowiednia infrastruktura. Proponuje ruszyc poza Gniewczyne i Polske, ale w kierunku Zachodu, to moze zrozumiecie. Dla Rodziny wyrazy wspolczucia.

user
A 90.210.58.252 12:58:48 15-06-2017

Fakt na Zachodzie nie ma tragicznych wypadkow, teraz istnieje tylko polityka wybuchowa w tych krajach, przyznam Ci racje.


Takie wypadki zdarzaja sie wszedzie, nie wiem dlaczego odrazu obrazasz wszystkich mieszkancow Gniewczyny.

Wyrazy wspolczucia dla Rodziny zmarlego aniolka i kierowcy.


user
ttt 31.128.19.141 20:42:02 20-06-2017

A co PiS do tego ma? Nie mieszajcie do tego polityki.

user
Obserwator 185.175.104.135 15.06.2017

Czytam te wasze idiotyczne komenterze i zastanawiam sie skad  w waszych pustych łbach takie durne pomysly????

Piszecie tak jak bylibyscie na miejscu wypadku znali sie na technikach policyjnych pozjadali wszystkie rozumy i byli najmadrzejsi na swiecie..

Najwiecej do powiedzenia  maja ci co gowno wiedza i ci pisza tu komentarze.

Ja ze swojej strony skladam wyrazy wspolczucia dla rodziny chlopca  a komentujacych jest mi zwyczajnie zal 

user
Ewa 88.199.43.241 15.06.2017
Szczere wyrazy współczucia dla rodziny chłopca.
user
Kuba 31.0.40.83 15.06.2017

Zginęło 9 letnie dziecko cale zycie bylo przed nim

user
miska 213.146.55.108 15.06.2017

Widok tego chlopca leżącego pod kołami samochodu utkwi mi w pamięci do końca życia... przejezdzalam tą droga chwile po wypadku, kiedy jeszcze nie było karetki.. nie przeszło mi przez myśl, ze... wracając zobaczyłam płonący znicz... Szok..  Wyrazy współczucia dla rodziców. Nie ma nic gorszego od straty dziecka ;(

user
Min 185.18.133.73 15.06.2017

Niestety na drogach glownych nie mozna dac progow zwalniajacych nawet jezeli szkola jest w poblizu. Juz kilka razy probowalem z tymi progami niestety takie prawo nasze. Musza byc niestety takie tragedie. Wspolczuje rodzicom i rodzinie.

user
Martyna 46.215.119.227 16.06.2017
debilne kierowcy wogóle nie uważają na pieszych kto wstawia się ze mną
user
mama 80.53.168.225 03:21:59 22-06-2017

Ludzie proszę was dajcie spokój !!!! Mojemu synowi to życia nie wróci. Najłatwiej jest oceniać. Nie znacie faktów nie piszcie.  Szłam za dzieckiem. Przede mną na miejscu wypadku był tylko kierowca, który go potrącił i para która próbowała ratować mojego syna. DZIĘKUJĘ WAM ZA TO. Podziwiam tych ludzi. Zajęli się mną i moją córeczką. Dzięki nim nie widziała brata i mojej rozpaczy.  Monitoring i nagranie z kamer,  dokładnie zarejestrowało co się stało, jak było naprawdę. Nie pozwolę aby obwiniano mnie a tym bardziej mojego syna. Moje dziecko czekało na dobrze widocznym poboczu, nie wtargną na jezdnię. Nie mógł przejść w innym miejscu bo po drugiej stronie nie ma chodnika. Ja wiem jak jechał i co robił kierowca samochodu wy  nie!!!!!!!!!!!!!! Mimo to publicznie nie piszę , nie obrzucam go błotem. Powstrzymajcie się od komentarzy. Nie oceniajcie nie znając faktów bo nie macie do tego prawa!!!!!!!!!!!!!!! 

user
Daniel 80.53.168.225 20.07.2017
Słuchajcie ja byłem jego kuzynem zawsze gralismy w pilke a to była wina kierowcy jechał około 100/120 km/h a on podobno jeszcze zył ale nic z tym nie zrobili za pare dni miały być wakacje i jego urodziny wieć nie gadajcie czegoś o czym niewiecie mimo ze miał 9 lat to była wina kierowcy wiec ps ogarnijcie sie...
nr 33/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium