Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 296/2017, Poniedziałek 23 października 2017 r., Teodora i Seweryna
Opublikowano
Lubaczów, HORYNIEC- ZDRÓJ
Pot na skroniach, odciski i dobra zabawa
Już za kilkanaście dni szlaki Roztocza Południowego przemierzą uczestnicy I Rajdu Pieszego Promującego Honorowe Krwiodawstwo pod hasłem „Spacerkiem po Zdrowie”.

Za wspomnianą inicjatywą stoi Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju. Rajd z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy zaplanowany jest na sobotę, 1 lipca. – Będziemy pieszo przemierzać szlaki Roztocza Południowego na dwóch trasach: krótkiej – do Kaplicy na Wodzie w Nowinach Horynieckich i z powrotem do Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju oraz długiej – z Parku do Kaplicy na Wodzie i dalej, przez lasy, do Brusna, gdzie zjemy posiłek z kuchni polowej, a jeśli wystarczy sił, to udamy się do Podemszczyzny i z powrotem do Parku w Horyńcu-Zdroju. Kto posiada kijki nordic walking, może je zabrać. Przy okazji przeszkolimy z techniki prawidłowego marszu – opowiada o zamierzeniu prezes SHDK „Ratownik” Janusz Rawski.

Zapisy chętnych prowadzone będą od godziny 9 do godziny 10 w dniu rajdu w Parku Zdrojowym w Horyńcu-Zdroju. Wpisowe wynosi 30 zł. Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji u organizatorów pod numerem tel. 690131317 bądź adresem e-mail: shdk.ratownik@gmail.com

Finałem rajdu będzie uroczyste wręczenie odznaczeń „Zasłużony HDK” oraz podsumowanie  imprezy w amfiteatrze Parku Zdrojowego.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium