Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl, Krasiczyn
Kawał historii siatkarskich legend w zamkowej baszcie
Historii polskiej siatkówki będzie poświęcona wystawa, dostępna dla zwiedzających od 18 czerwca w Baszcie Królewskiej zamku w Krasiczynie.
fot. www.volleybajka.pl
Na zamku w Krasiczynie wystawione zostaną eksponaty pochodzące z jedynego w swoim rodzaju Muzeum Siatkówki Volley Bajka w Warszawie.

Na dwóch piętrach Galerii ARP, w niekonwencjonalnej aranżacji, wystawione zostaną eksponaty pochodzące z jedynego w swoim rodzaju Muzeum Siatkówki Volley Bajka w Warszawie, które posiada w swoich zasobach ponad 1000 medali, 200 koszulek, bogaty zestaw pucharów, a także piłki z autografami siatkarzy, zdjęcia, pamiątkowe dyplomy czy proporczyki. Stołeczną, niezwykłą kolekcję trofeów zainicjował działacz i animator siatkarski Grzegorz Szewczyk, założyciel klubu siatkarskiego „Volley Bajka”, niegdyś zawodnik i sędzia. Odwiedzający galerię w zamkowej baszcie będą mieli zatem okazję obejrzeć unikatowe pamiątki z dziejów polskiego sportu i poznać wspaniałą historię siatkówki. Takie eksponaty, jak oryginalne medale i koszulki polskich zawodników, w tym kapitana Winiarskiego i MVP Wlazłego, oraz najlepszych drużyn na świecie, np. reprezentacji Brazylii, stanowić będą z pewnością prawdziwą gratkę dla fanów polskiego sportu. Z innych nietuzinkowych eksponatów warto wymienić: medal polskiej reprezentacji zdobyty na mistrzostwach w 1974 r. w Meksyku czy buty reprezentacji z lat 70. Otwarcie wystawy „Historia polskiej siatkówki” w najbliższą niedzielę, o g. 18. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli: mistrz świata i mistrz olimpijski Marek Karbarz, trzykrotny wicemistrz Europy, uczestnik trzech finałów mistrzostw świata Ireneusz Kłos, a także polski siatkarz i trener siatkarski Jan Such oraz polski siatkarz, reprezentant Polski Krzysztof Ignaczak.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium