Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 294/2017, Sobota 21 października 2017 r., Urszuli i Hilarego
Opublikowano
Przemyśl
Czekał na „mandat” kilka tygodni. Dostał i idzie z nim do sądu!
– To miejsce nie spełnia elementarnych warunków do nazywania go parkingiem. A już kwestia pobierania opłat za pozostawienie w tym miejscu samochodu jest, moim zdaniem, niedopuszczalna i nielegalna! Czekałem na mandat i się doczekałem. Idę z tym do sądu – zapewnił Ryszard Gawlik, rodowity przemyślanin, który po 35 latach wrócił do rodzinnego miasta z Kanady.
fot. Mariusz Godos
– To miejsce szumnie zwane jest płatnym parkingiem. Ta nazwa to niewiarygodna bzdura. Pytam, czy ktoś z szanownych rajców z panem prezydentem na czele widział w życiu prawdziwy parking i to w dodatku płatny? Stwierdzam z całym przekonaniem, że nie! – uważa Ryszard Gawlik.

Pan Ryszard jest przemyślaninem wychowanym na popularnym „Jazie”. – Już trochę tu mieszkam i jestem kompletnie zdruzgotany i załamany, patrząc na nieudolność miejscowych urzędników. Oczywiście, zauważyłem pozytywne zmiany, ale pewnych rzeczy nie potrafię sobie racjonalnie wytłumaczyć. Pamiętam czasy, kiedy na dzikiej, trawiastej plaży na Kmieciach odbywały się mecze w nogę miasto kontra Kmiecie o beczkę piwa z pobliskiego browaru lub grało się w siatkę. Własnoręcznie postawione słupki, o trawie nawet nie wspomnę. Była tak przystrzyżona, że przypominała tę na najlepszym polu golfowym. Teraz sięga powyżej pasa. Niedawno byłem na boiskach na Kmieciach. Wspaniała pogoda, a tam żywego ducha (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
haha 31.183.85.194 13.06.2017

przemyśl nie toronto

user
sss 217.99.253.19 19:28:41 13-06-2017

to nie znaczy że ma być w nim tak źle jak jest...

user
Legia 83.26.255.40 19:51:42 13-06-2017

A czy ob Baranie heheszku porównuje Przemyśl do Toronto?  Czy jedynie do stanu jaki pamięta sprzed emigracji?


user
Radek 77.112.235.195 13.06.2017
Owszem zgadzam się że stan nawierzchni nie jest podstawą do odmowy uiszczenia opłaty parkingowej. z drugiej strony parking, o którym mowa jest w ścisłym centrum miasta zaraz obok zatrzymują się autobusy turystyczne. Ludzie wychodza z autokarów zobaczyć piękne miasto i co zastają.....dziurawy parking. Niestety jest to zła wizytówka miasta...moim zdaniem powinna być zmieniona. Moim zdaniem miast już dawno powinno zbudować tam parking kilkupoziomowy z miejscami dla autokarów oraz zapleczem sanitarnym ale to są niestety utopijne marzenia
user
huh go wie 82.1.106.49 13.06.2017

ma facet racje teraz to korwa tylko jebane biegi urzadzaja , o puchar tego lub tamtego , a nie zadnego cos konkretnego przemyska dycha dupa i sraka co chwile tylko biegi 

user
Piotr 85.89.174.196 13.06.2017

Uuuu będzie ciekawie. Powodzenia Panie Ryszardzie. Mam nadzieję że urzędasy dostaną po dupie.

Żeby było śmieszniej  to budowa w tym miejscu galerii handlowej wraz z parkingiem ożywiłaby ulicę Frankensztańską i Kazimierzowską.

user
qaz 94.40.33.224 21:38:37 13-06-2017

Budowa galerii zabiłaby całkowicie handel na w/w ulicach

user
Canada 178.235.43.190 13.06.2017

To fakt, między Kanadą a Polską jest niewyobrażalna przepaść kulturowa. Współczuję temu Panu i życzę, aby się szybko odnalazł w tym ciemnogrodzie.

user
halser 157.25.108.96 13.06.2017

Nie się śpieszy przed tym kiedy  PISoBOLSZEWIA wykończy sądy.

user
Neee1 5.172.236.92 14.06.2017

Powodzenia, taki ( parking) to jakieś nie porozumienie , jak Bieszczady to chyba Przemyśl,  tylko auto typu Uaz

user
Krajan 81.161.203.99 14.06.2017

Tak było dobrze za komuny a on pojechał do Kanady? Dziwi się że nikt na plaży nie jest, nie jest bo nie ma wody w Sanie takiej jak przed jego wyjazdem do Kanady!!!! W Sanie  nikt nie pływa, bo woda płytka i brudna. Czy w Ottawie  ktoś dzisiaj się kąpie? Panie Ryszardzie czasy się zmieniły, a pan dalej ciuła grosz i nie wyda na opłatę. W Kanadzie  zapłaciłby Pan za parking bo mandat jest znacznie wyższy, zaś nauczony za komuny, że w Polsce wszystko za darmo, nie teraz trzeba płacić. Szkoda było 0,5 dolara to zapłaci 50

dolarów (około 200 zł plus koszty sądowe). , przepisy są dla każdego. Pozdrawiam

user
Wiesława 31.183.89.180 09:19:22 14-06-2017

Krajan opowiadasz bzdury -przepisy trzeba znać np. rozporzadzenie jak ma być oznakowany parking płatny i w jaki sposób maja być wyznaczone i oznakowane poszczególne miejsca parkingowe. Dopowiem że nie wystarczy znak przy wjezdzie jak się niektórym wydaje . Facet wygra w sądzie jak wielu w polsce przeciw nieprawidłowo oznakowanym płatnym parkingom wystarczy poszukać w necie. Miasto to nie prywatny folwark gdzie na prywatnym klepisku przy okazji odpustu można pobierać  opłaty za postój -pomimo prezentowanej takiej właśnie mentalności..

PS. Kiedyś woda w sanie była czysta, dziś jest gorsza i to widać gołym okiem dlatego mało osób sie kompie a przeciez mamy europe kanalizację, oczyszczalnie, zlikwidowano zakłady przemysłowe(stomil sanok) rzeżnie itp a woda gorsza i bardziej brudna dlaczego ????

user
Krajan 81.161.203.99 14.06.2017

Pani Wiesławo, czas pokaże czy "opowiadam bzdury". Twierdzi Pani ,nie wystarczy znak drogowy a co jeszcze powinno być? 


user
Piotr 85.89.174.196 18:18:25 20-06-2017

Wylany asfalt i cieć do pilnowania lub monitoring.

Ja też nie płacę za takie HUJOWE "parkingi".

user
Uuu 94.254.144.211 15:14:04 26-06-2017

No nie wystarczy musi być jeszcze parkometr.ostatnio jak szedłem do parkometru to typek przedemną wypierdzielił łazana chyba potkną się o swój nos albo wpadł w dziurę po kolana 

user
Dominika 81.161.192.176 27.06.2017

Brawo Panie Ryszardzie! Na tym parkingu są takie dziury, że krzywdę sobie można zrobić , brak oznaczonych miejsc do parkowania, to za co ta opłata parkingowa? W całym mieście zostały oznaczone na niebiesko miejsca dla osób niepełnosprawnych, tylko nie na płatnym parkingu w centrum miasta, może dlatego że na żwirze ciężko jest malować farbą? Przemyśl jest pięknym miastem, przyjeżdżają turyści z różnych miast i państw, a w mieście Przemyśl w samym centrum dziurawy płatny parking - wstyd.

Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium