Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Bez wizy do 90 dni do Unii
W nocy z soboty na niedzielę zniesiono obowiązek posiadania wiz przez obywateli Ukrainy podróżujących do Unii Europejskiej. Obecnie posiadając tzw. paszport biometryczny mogą wjechać do krajów członkowskich na 90 dni – w ciągu pół roku – w celach biznesowych, turystycznych lub rodzinnych.
fot. zbiory własne
W niedzielne, 11 bm. popołudnie do Przemyśla przyjechał kursujący regularnie od kilku miesięcy, ale tym razem pierwszy „bezwizowy” pociąg z Kijowa. Wśród witających jego pasażerów był Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce i Grzegorz Hayder, zastępca prezydenta Przemyśla

– Zniesienie obowiązku wizowego nie oznacza zwolnienia z konieczności spełnienia pozostałych warunków wjazdu określonych w Kodeksie Granicznym Schengen – mówi chorąży sztabowy Anna Michalska z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. – Obywatele Ukrainy muszą nie tylko (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mars 31.183.65.89 13.06.2017

cyt"""""witających jego pasażerów był  ambasador Ukrainy w Polsce i Grzegorz Hayder, zastępca prezydenta Przemyśla...""" -   cóż za wydarzenie !   Panie Hayder  nie miał pan pilniejszych prac za które pobiera pan sowitą pensję?  a związanych z problemami miasta np / 912 tys.zł kary miasto ma do  zapłaty/   tylko marnotrawi pan czas i podatnika pieniądze błąkając się po peronie kolejowym!  i kogo tak pan tam witał serdecznie  i po co??? .

user
Piotr 85.89.174.196 20:07:56 13-06-2017

Wpadł po chałwę i cukierki musujące.

user
Gość 31.183.94.117 20:25:07 13-06-2017

Czytając Twoje wypociny - aż mi Ciebie żal marny człowieczku! Piszesz bzdury palancie.

Co Ciebie obchodzi czas Haydera ? był jak i wielu ludzi i godnie jako Prezydent reprezentował nasze Miasto - tak wypadało. To była bałwanie NIEDZIELA  godz.13,26 i to jego czas wolny i do jego dyspozycji !!Jest człowiekiem wolnym i może mówić i robić co mu się chce - kiedy i gdzie !! O jakich Ty bałwanie patentowany piszesz pieniądzach w tym dniu i to podatnika ?  Przyszedł na peron przywitać gości. A że to byli Ukraińcy i większość Polaków to już nie twój problem-chory psychicznie - debilku.

HAHAHAH

user
mars 31.183.65.89 21:21:41 13-06-2017

 Gość  ---  skoro tam był z racji pełnionej  funkcji zastępcy prezydenta Przemyśla to   jako  urzędnik piastujący taką funkcję ma nienormowany czas pracy a co za tym idzie zwiększone z tego tytułu  uposażenie -o tzw. dodatek.  Szkoda ,że jesteś takim imbecylem skoro nie masz pojęcia z jakiej kasy są tacy jak on i pozostali urzędnicy miejscy opłacani!  Epitetami /palancie,bałwanie,debilu chory psychicznie /,  którymi nędzny robaku obdarowałeś moją osobę w swoim  PRO-ukraińskim wpisie """pakuję""i odsyłam do Ciebie jako nadawcy w sam raz pasują i określają Twoją osobę i poziom intelektualny.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium