Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Lubaczów, Lubaczów
Budżet obywatelski i obwodnica – gorąca dyskusja na sesji w Lubaczowie
Temat budżetu obywatelskiego i zmiany pozwalające na opracowanie nowej trasy obwodnicy Lubaczowa wywołały gorącą dyskusję na czwartkowej sesji rady miejskiej w tym mieście.
fot. Paweł Bugira

Władze miasta zaproponowały, aby na przyszłoroczny budżet obywatelski przeznaczyć 250 tys. zł, z czego jedna inwestycja nie mogłaby przekroczyć wartości 50 tys. zł. Radny Wojciech Mamczur zasugerował, aby tę kwotę zwiększyć do 350 tys. zł. Z kolei Piotr Kantorski zastanawiał się, czy miasto, przy jego niewielkim budżecie, stać na takie rozwiązanie. – Dlaczego chce pan pozbawić mieszkańców możliwości współdecydowania – zarzucił radnemu wiceburmistrz Janusz Zubrzycki. Większość radnych opowiedziała się za wprowadzeniem budżetu obywatelskiego, podkreślając, że zaktywizuje to społeczeństwo, a ludzie – zwłaszcza młodzi – czekają na możliwość zgłaszania własnych propozycji.

Drugim tematem, który wywołał burzę wśród radnych, była zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Propozycję wniósł Ryszard Hulak, a chodzi o to, aby móc jeszcze raz poszukać odpowiedniej trasy dla obwodnicy Lubaczowa. Obecnie planowany przebieg wiedzie przez osiedle Mazury, czemu mieszkańcy ostro się sprzeciwiają, argumentując, że kupowali działki, gdy nie było jeszcze mowy o nowej drodze. Część radnych wskazywała jednak, że przesunięcie obwodnicy spowoduje utrudnienia dla innych mieszkańców. Ostatecznie uchwałę przyjęto.1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
r 195.116.41.18 31.03.2015

Ta obwodnica jest potrzebna jak kozie akordeon. co ona usprawni?, przejście w Budomierzu to poroniony pomysł. 

Radny kantorski: to komuna decydowała za ludzi, jak nie rozumiesz co to jest budżet obywatelski to milcz.  Ta rada to porażka dla miasta. Lepiej zajmijcie się czystością i bezpieczenstwem.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium