Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przemyśl
„Staruszka” przy Mickiewicza zyska nowy wygląd
Wiekowa, zabytkowa hala sportowa przy ulicy Mickiewicza wraz z przyległymi budynkami będzie wyremontowana z zewnątrz. 5 czerwca br. władze Przemyśla ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej pod nazwą „Przebudowa i termomodernizacja POSiR przy ul. Mickiewicza 30 w Przemyślu”. Na tę inwestycję miasto otrzyma spore dofinansowanie z Unii Europejskiej.
fot. Mariusz Godos
Zarówno od strony ulicy Mickiewicza, jak i od zaplecza kompleksu budynek wyglądał bardzo źle. Niebawem to się zmieni.

Opracowanie dokumentacji, według treści przetargu, ma być gotowe do 15 listopada br. Najprawdopodobniej więc prace remontowo-budowlane ruszą w 2018 r. Oczywiście zakres dokumentacji nie będzie dotyczyć dobudowanej w 2010 r. części hali sportowej posiadającej funkcję szatniowo-sanitarną. Zakres prac jest spory. Najpierw musi zostać przeprowadzony tzw. audyt energetyczny dla wszystkich obiektów przy Mickiewicza, czyli: segmentu restauracyjnego, administracyjno-reprezentacyjnego, hotelowego i hali sportowej. Łącznie dla powierzchni prawie 45 tysięcy metrów sześciennych (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
poseł pałys 31.182.233.254 12.06.2017

... i pewnie nie da się odsłonić tego napisu http://img.audiovis.nac.gov.pl/PIC/PIC_1-W-1053.jpg , którego, jak się dobrze przyjrzeć,  jeszcze trochę widać?  podobna sztuka udała się w budynku dawnej straży pożarnej, przy Jagiellońskiej 29 https://lh4.googleusercontent.com/-wo8PxGwawQM/VF99pMX0gYI/AAAAAAAAEa8/Fa9kv5ibJhM/w760-h570-no/Zdj%C4%99cie0906.jpg , może nie oryginał, ale oko cieszy...

user
przem. 83.31.185.172 12.06.2017

To nie jest  hala sportowa.  Hala była  przed  wojną przerobiona z wojskowej ujeżdżalni koni , po wojnie oraz co już pamiętam w latach 60- 70-tych ub. wieku. To miało jeszcze sens nazywania halą dużej sali sportowej , ze słabym zapleczem z dostawianymi i krzesełkami zwanymi trybunami. Wstyd  po trzykroć wstyd . Hale sportowe takie trybunami i  zapleczem treningowym mają np. Bircza ,  Żurawica , kilka hal przyszkolnych, Jarosław o innych np. Mielec ,  Tarnobrzeg  , Krosno ,   Stalowa Wola  czy Rzeszów nie wspomnę. No cóż można i tak , dorabiać , poprawiać , naprawiać , remontować i unikać jak ognia budowy nowej XXI wiecznej HALI SPORTOWEJ  powtarzam hali a nie kolejnej sali i nadal improwizować nazywając dużą sale halą. Pytam gdzie  porządny  basen a nie basenik dla dzieci , gdzie prawdziwe lodowisko czynne cały rok a nie improwizowane czynne 2 miesiące w zimie . Gdyby nie Firma NOVA S.A z Gliwic  nie byłoby w naszym miasteczku niemal dużej wsi  kina ,  a Domek Ogrodnika w parku  byłby dalej  ruina podobnie jak  to siedlisko brudu i syfu zwane zielonym rynkiem , które powinno być od kilku lat skończone. Wstyd pisać o tym przemyskim arc y dziadowskim sporcie , tych  stadionach w tym  Czuwaju zwanym miejskim gdzie zainstalowane oświetlenie od lat ani razu nie zaświeciło  w trakcie meczu. Tak naprawdę nie wierzę nawet w ten remont sali  kolejny pic , za co się wezmą to  jak zwykle w Przemyślu spieprzą , podobnie jak ten bunkier-restauracja na deficytowym zjeździe narciarskim. Ale jacy wyborcy taka" wadza" , jaki pan taki kram.

user
kat 79.184.75.38 15.06.2017

a jaki koszt remontu?

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium