Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Już za kilka dni miasto opanują dzieci z różnych stron świata
Już niebawem w domach przemyskich rodzin zanocują m.in. dzieci z Meksyku, Rumunii i Ukrainy. Mali goście będą gościć w mieście nad Sanem przez 2 tygodnie w związku z kolejną edycją projektu edukacyjno-artystycznego Brave Kids.
fot. archiwum
Mali goście z różnych części świata zawsze przywożą ze sobą mnóstwo energii i dobrych emocji. Można się było o tym przekonać w ubiegłym roku.

Wydarzenia związane z Brave Kids odbywać się będą w Przemyślu już po raz drugi. Spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata obfitować będzie w warsztaty, parady i widowiskowe spektakle łączące elementy różnych kultur i tradycji. Efekty ich wspólnych działań artystycznych będą mogli podziwiać mieszkańcy miasta. – Do Przemyśla mali, uzdolnieni goście przyjadą 17 czerwca i zostaną do 2 lipca. Przez dwa tygodnie będą mieszkać w domach przemyskich rodzin, które zgłosiły się do udziału w projekcie. Czas spędzony z Brave Kids to dla rodzin goszczących zawsze wspaniała przygoda pełna pozytywnych emocji, a dla młodych artystów, często pochodzących z ubogich środowisk lub doświadczających trudnych warunków życiowych, szansa na rozwijanie talentów – podkreśla Magdalena Pardel-Trefler, koordynatorka przemyskiej odsłony wydarzenia.

Do zagranicznych gości dołączy również  grupa artystyczna z warszawskiej Pragi. Wspólnie przygotują niepowtarzalny, widowiskowy spektakl finałowy, który obejrzeć będzie można na Zamku Kazimierzowskim. Poprzedzą go zajęcia artystyczne w przemyskich placówkach kulturalnych. Organizatorem Brave Kids w Przemyślu jest Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania