Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Powalczą o kasę na podziemną trasę turystyczną
Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podpisał w Ministerstwie Rozwoju ważny aneks do Kontraktu Terytorialnego. Dzięki niemu aż 8 placówek kulturalnych z Podkarpacia będzie się mogło ubiegać o unijne dotacje. Wśród nich jest przemyska podziemna trasa turystyczna.
fot. zbiory własne
Czy kalwaryjskie kapliczki doczekają się konserwacji i rewaloryzacji? Jest taka szansa!

Podpisanie aneksu nie znaczy przekazania pieniędzy na podkarpackie projekty, pozwalające np. na remonty i nowe przedsięwzięcia. Jego parafowanie oznacza poszerzenie możliwości inwestycyjnych, jeżeli chodzi o obszar związany z kulturą, zarówno dla samorządu województwa, jak i dla poszczególnych lokalnych samorządów. – To kolejny krok rządu skierowany w kierunku samorządów, które otrzymują możliwość uzyskania dodatkowych pieniędzy. Zgadzam się, że pierwsze myśli o rozwoju kieruje się w stronę gospodarki, ale trzeba pamiętać, że kultura jest też nieodłącznym elementem rozwoju społeczno-gospodarczego – podkreślił W. Ortyl (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
REP 91.237.139.36 11.06.2017

Zawsze popieram inicjatywy promujące region i turystykę. 

http://rithven.pl/ciekawe-miejsca-w-polsce-atrakcje-turystyczne-w-polsce/

user
Uważny 91.237.160.1 08:38:22 14-06-2017

Super, że p. Marszałek mówi, że kultura oznacza również rozwój społeczno - gospodarczy. Odnieść to trzeba do gminy Sieniawa: burmistrz  zamiast postawić na promocję Sieniawy, promuje śmierdzący interes, jakim są kurze fermy i przeogromny moloch przerabiający padlinę i wmawia ludziom, że to jest dla ich  dobra , że to nic, że już mają inne śmierdzące zakłady, bo tak naprawdę to one nie śmierdzą, tylko ludziom się wydaje, bo on nic nie czuje...A  w gminie tyle rewelacyjnych zabytków: Pałac  Czartoryskich z przepięknym parkiem, dwie urokliwe zabytkowe  drewniane cerkwie z XVII wieku w Rudce i  w Leżachowie ,  do tego jeszcze OBSZAR CHRONIONEGO KRAJOBRAZU, i NATURA  2000... Powinien tym zainteresować się ktoś z władz wojewódzkich.To , co wyprawiają władze MiG SIENIAWA na  pewno nie służy marce Podkarpacia.

Sieniawa będzie wkrótce ANTYPROMOCJA naszego pięknego i atrakcyjnego województwa. Smutne to, bo mieszkańcy walczą sami, by do tego nie dopuścić, piszą o tym gazety, a wyglada, jakby gmina Sieniawa była pustynią, o której nikt nic nie wie.Czyżby decydenci i ich pracownicy nie czytali prasy...

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium