Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 349/2017, Piątek 15 grudnia 2017 r., Celiny i Waleriana
Opublikowano
Przemyśl
Świątecznie w szestnastce
29 maja Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu uroczyście obchodził 24. rocznicę nadania placówce imienia ,,Orląt Lwowskich”. –Święto szkoły jest szczególnym dniem, w którym uczniowie, rodzice oraz nauczyciele uczestniczą w różnych przedsię-wzięciach, o charakterze sportowym, rekreacyjnym i integracyjnym. – mówi dyrektorka ZSzOI Alicja Dobosz.
fot. Kamil Jacek Zarański

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Później na terenie szkoły goście wraz z uczniami klas starszych wysłuchali impresji słowno-muzycznej zatytułowanej "Ojczyzna – miłość i pamięć". Recytowanymi strofami poetyckimi, tekstami prozatorskimi i piosenkami młodzież wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i refleksji.

Na boisku szkolnym miała natomiast miejsce kolejna edycja mającego długą tradycję ,,Biegu Szesnastki”. Rywalizowały w nim sztafety dziewcząt i chłopców oraz uczniowie klas najmłodszych. Można było także sprawdzić swoje umiejętności na sprawnościowo-zwinnościowym, rowerowym torze przeszkód. W szatni tradycyjnie odbył się turniej strzelecki. Najlepszymi w strzelaniu okazali się: Mikołaj Ficak, Patryk Pluta, Melania Husar, Oskar Gładki i Wiktor Idec.

Z kolei w szkolnej czytelni można było obejrzeć wystawę pod hasłem ,Miasta siedmiu wzgórz, ilustrowaną pięknymi fotografiami Przemyśla i Lwowa. Kolejną imprezą, która rokrocznie odbywa się podczas święta szkoły, jest Gimnazjada, czyli „zdrowa” rywalizacja wszystkich uczniów klas pierwszych gimnazjum. W tym roku jej tytuł brzmiał ERASMUS+ BABEL i wprowadził tym samym do „zabaw nie tylko językowych”. Rywalizujący gimnazjaliści zmagali się z zadaniami, w których, oprócz znajomości języków obcych, musieli się popisać umiejętnościami kulinarnymi, śpiewem i tańcem. Uroczyste świętowanie zakończył towarzyski turniej piłki nożnej, w którym zagrały drużyny: rodziców i nauczycieli, absolwentów i oczywiście samych uczniów.

fot. Kamil Jacek Zarański
Uczniowie nie mogli narzekać na brak atrakcji.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium