Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Muzy na Zamku
Klio, Melpomene, Talia, Polihymnia – mitologiczne muzy sztuki i nauki zmienią rycerską biesiadę w salonową galę. Dni Zamku Kazimierzowskiego w nowej odsłonie!
9 – 13 czerwca podczas swojego święta Zamek Kazimierzowski zatętni życiem. Uroczyste otwarcie cyklu imprez już w piątek, o g. 19. W sali widowiskowej wybrzmią szlagiery Jacka Kaczmarskiego. Twórczość kultowego pieśniarza przybliżą Dominika Świątek i Kuba Mędrzycki, Trio Łódzko-Chojnowskie oraz Kwartet Pro Forma. W sobotę przemyślanie w godzinach 12 – 18 wybiorą się na spacer Śladami historii – przewodnik przybliży historię Zamku. Po południu (g. 16 i 16.30) spotkania z przemyskim Teatrem S.A.N. i japońskim teatrem obrazkowym kamishibai.
A chwilę później otwarcie wystawy fotografii Piotra Michalskiego Przemyśl w kałużowym zwierciadle w Galerii Zamek. Będzie też można obejrzeć Zamek Kazimierzowski oczami dzieci – prace świetliczaków z SP nr 11 w Przemyślu oraz prace studentów Projektowania Graficznego Instytutu Sztuk Projektowych PWSW. Wernisaż poprzedzą warsztaty kaligrafii prowadzone przez Annę Drymajło. Wieczorem, od godz. 19, muzyczne ukojenie podczas koncertu Od bluesa do popu. Wystąpią Robert & Żaneta Lubera Nie-Bo.

Operowo i teatralnie

W niedzielę gośćmi Zamku będzie Orkiestra Teatru Narodowego ze Lwowa pod dyrekcją Bogdana Moczurada, która oczaruje widzów podczas gali operowo-operetkowej (g. 18.00). Na poniedziałek szykuje się widowisko taneczno-muzyczne Wesele Rzeszowskie w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” (g. 17). We wtorek o g. 12 ruszy konferencja popularno-naukowa Andrzej Maksymilian Fredro. Jej ideą jest promowanie serii Biblioteki Myśli Staropolskiej. Honorowym patronatem wydarzenie objął wojewoda podkarpacki.

W ramach konferencji odbędzie się prezentacja przemyskich publikacji naukowych i popularno-naukowych. Na finisz 5-dniowych obchodów Dni Zamku Kazimierzowskiego spektakl Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna autorstwa Aleksandra Fredry, w wykonaniu aktorów Teatru „Fredreum”.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium