Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 347/2017, Środa 13 grudnia 2017 r., Łucji i Otylii
Opublikowano
Przemyśl, Region
Lekarze pierwszego kontaktu apelują do pacjentów o zreformowanie się
Lekarze rodzinni z Przemyśla i regionu mają dość niefrasobliwości pacjentów oraz krytycznych uwag, które padają pod ich adresem. – Jesteśmy atakowani między innymi w mediach, hejtowani w internecie przez anonimowe osoby – podnoszą problem. Bronią się słowami: – Pacjenci bywają roszczeniowi, wulgarni, agresywni. Lekarze podkreślają, że pod powyższym stwierdzeniem podpisują się z imienia i nazwiska.
fot. Aleksandra Białoń
Dyskusja, do której doszło 2 czerwca w siedzibie przychodni przy ul. Grunwaldzkiej w Przemyślu, to precedens. Nietypowość zdarzenia polega na tym, że tym razem lekarze postanowili poskarżyć się na pacjentów.
– Pacjenci nadużywają instytucji lekarza – twierdzą zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, szefujący niepublicznym przychodniom w Przemyślu, Krzywczy, Dubiecku, Stubnie, Medyce, Birczy, Orłach, Maćkowicach oraz Żurawicy. W celu przedstawienia i uargumentowania swojego stanowiska zapraszają redakcję na spotkanie 2 czerwca br. do przychodni „Laumed” przy ul. Grunwaldzkiej w Przemyślu.






Pacjent ma prawo wyboru lekarza pierwszego kontaktu. Niewiele osób wie, że lekarz z kolei ma prawo z danego pacjenta zrezygnować.

 W zebraniu bierze udział 17 przedstawicieli środowiska lekarskiego: Marek Krupowczyk, Barbara Dorożyńska, Tomasz Śliwiński, Wojciech Tomaka, Adam Suchorzepka, Teresa Geneja-Król, Lilianna Kędzierska, Aleksandra Cikuj, Iwona Porawska-Hyjek, Wojciech Blecharczyk, Małgorzata Majcher, Bernadeta Amarowicz, Anna Bak, Maria Leszczyńska, Aleksandra Tryczyńska, Małgorzata Gofryk-Lewiarz, Maria Bak. Przyczynkiem do dyskusji są m.in. doniesienia medialne dotyczące wspomnianej przychodni, konkretnie problemu utrudnionego dostępu do rejestracji telefonicznej (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Pozdrowienia z Londynu 37.203.168.90 08.06.2017

Nie ma mnie pod blokiem od jakiegos czasu ale widze ze mam godnych nastepcow :D brakuje wam tylko browarow w reku do do tej fotki XD

user
Piotr 85.89.174.196 17:04:08 09-06-2017

Ajajaja Nie Nie to nie tak. Właśnie nie mają browaru bo w przeciwieństwie do Ciebie "lądonko" Oni nie mają czasu na lumpowanie się po ulicach bo mają pracę.

user
Marek Wójcik 138.197.175.228 08.06.2017

wynika, że pacjent to agresor czyhający na ucieśnionego doktora , przez chorego, przez system, ofiara zła koniecznego jakim jest leczenie, czyli zawód jaki wykonuje za naprawdę dobre pieniądze

user
Piotr 85.89.174.196 17:05:18 09-06-2017
Ale Co o Sobie piszesz?  Czy tak ogólnie pierdolisz jak reszta motłochu?
user
mars 31.182.203.6 17:17:53 09-06-2017

do Piotr  -szkoda ,że nazywasz innych motłochem a sam tym motłochem jesteś w 1000-u% tylko tego nie pojmujesz!!!

user
Piotr 85.89.174.196 15:01:17 10-06-2017

@mars Nie znasz mnie. Nie ma czegoś takiego jak 1000%.

user
pacjent 83.31.125.108 08.06.2017

Są to ogólniki , nie rozumiem o co im chodzi , nigdy nie spotkałem się z atakami na dobrych lekarzy szczególnie pierwszego kontaktu. Widzę tu bardziej chęć wypromowania się niż konkretne merytoryczne zarzuty , proszę o przykłady hejtu , obrażania , czy pomówienia. Jeśli takie sa to należy kierować sprawy do organów ścigania  (policja , prokuratura). Doprawdy pytam czy lekarze maja być  poza wszelką krytyką , czy wszyscy są ideałami , nigdy nie są zdenerwowani , nie mają ludzkich słabości , ideały? , dziwne pretensje obrażonych na cały świat . Pytam czy inne osoby publiczne nie są w tzw. obrażane i oskarżane o wszystko , czy nie bluzga się  na księży i instytucję Kościoła katolickiego , sędziów , policję , polityków ,  nauczycieli na wszystkie niemal osoby zaliczanych  do publicznych . Naprawdę nie rozumiem tego lansu , nie wiem nadal o co chodzi , proszę o szczegóły i przykłady obrażania  a nie jedynie ogólniki. Ponadto mimo średniego ilorazu inteligencji nie rozumiem słów "l pacjenci nadużywają instytucji lekarza" , nie wiem o co chodzi , to po co są lekarze , po co są

powołani do pełnienia szlachetnej misji wobec człowieka.

user
Senior 217.23.11.71 08.06.2017

Wyraźna próba lobbowania, ale czego? Lekarza pierwszego kontaktu? Wystarczy,że obecny minister zdrowia to robi. Skandal,żebym jako senior żebrał o receptę z literką ,,S" na lek , który zapisał mi specjalista, z cudem graniczy skierowanie na badanie, czy do specjalisty.Najlepiej do szpitala, bo zrobią wszystkie badania i intruz z głowy !   Najlepszym wyjściem jest jak do tej pory, odłożenie słuchawki w rejestracji, zaryglowanie drzwi, praca w minimalnym wymiarze godzin( 2-3 godziny dziennie- podam przykłady jak kogoś to interesuje) , bo wyjechałem/am na wizytę domową. Wyrazy szacunku dla mojej  Pani doktor rodzinnej J. Krużel 

user
jOLKA 80.55.78.122 09.06.2017
TO TYLKO LEKARZE, A NIE DOKTORZY - DOKTOR TO TYTUŁ NAUKOWY.
user
Piotr 85.89.174.196 17:06:06 09-06-2017
stopień idioto nie tytuł.
user
Mariusz Kozłowski 206.190.155.152 09.06.2017

Proponuję reformę zacznijcie Państwo od siebie i proszę zapamiętać, że na szacunek trzeba sobie zapracować. Przykro mi na zamieszczonym zdjęciu nikogo takiego nie widzę 

user
Pas Drogowy 185.25.123.207 06:15:10 09-06-2017

Trudno się nie zgodzić, choć jest przynajmniej jeden pozytywny wyjątek w osobie Pani Amarowicz.

user
Pas Drogowy 185.25.123.207 09.06.2017

I pomyśleć, że  są kraje (i to na naszym kontynencie, całkiem niedaleko), gdzie można się rejestrować przez Internet, na dowolny dzień tygodnia a sporo recept wypisuje pielęgniarka, zwłaszcza na leki zażywane permanentnie.

user
Ziom 94.40.75.202 06:51:59 09-06-2017

Lekarze chcieliby najbardziej aby pacjenci nie zawracali im głowy za kazde skierowanie czy receptę uszczuplamy im z kasy  dlatego jesteśmy ich zdaniem niereformowalni

user
Piotr 85.89.174.196 17:07:22 09-06-2017
Dlatego tak ludzie są zatruci lekami poza Polską. Tam nawet na ból dupy Ci dadzą pigułkę. Bo do głowy im nie przyjdzie, że wystarczy szklanka wody z rana.
user
o.tadeusz 185.25.123.137 09.06.2017

Wniosek dla tych lekarzy: utylizować pacjentów i będzie spokój. Kasa pozostaje!

user
maciek 138.197.175.240 09.06.2017

Wniosek następny, przed atakiem , agresją,demolowaniem przez pacjentów, którzy zakłócają swoją obecnością spokój gabinetów proszę się okratować , zatrudnić ochraniarzy, lub po prostu zrezygnować z kontaktu z chorymi

user
taki tam 93.115.95.207 10.06.2017

Dziwicie się pańśtwo ? Chamstwo , arogancja , ignoracja , brak empati , brak itymności podczas badania głupie odzywki nie na miejsscu .

Nie wolno się odezwać nie wolno o nic zaptyać . Masz tabletki idź do domu . itd , itp . Nie piszę tu oczywiście o wszystkich ale taka jest większość w Polsce . Ja tu jestm bogiem ja tu jestem panem ty jesteś tu niekim . Nie rozumie jak ktoś nie znosi tego zawodu i nie lubi schorowanych umęczonych , ludzi pozostawionych samych sobie to dlaczego nie zmieni zawodu albo specjalizacji , w której nie trzeba mieć kontaktu z drugim człowiekiem często bezradnym , shorowanym , niezdiagnozowanym odsyłanym od jednoego do drugiego . Naprawdę czasem człowiekowi wystarczy trochę empatii ,ludzkie słowo   a nie miny i wyrazu twarzy mówiącego , po co tu przylazł .Nie idę do lekarza aby coś wymuszać idę po jakąś poradę lekarską , ratunek  . Zrozumiecie drodzy paśńtwo jak sami będziecie ciężko chorzy a trafićie na mur obojętności ludzkiej w placówce , która ma za zadanie was ratować i leczyć wtedy przetaniecie się dziwić .I żeby nie było piszę ogólnie bo trafiają się czasami Judymi ale to rzadkość .

user
mietek 81.7.9.180 13.06.2017

Nikt nie rozumie o co tym lekarzom chodzi, co chca ugrać?

user
Ziom 94.40.75.202 11:40:12 14-06-2017

Kasa

user
pacjent raz na 6lat 31.183.85.194 14.06.2017

W przychodni na  ul.Sportowej  jedna pani laryngolog to zamiast o 8.00 zaczyna pracę o 8.40 albo o 9.00 i nawet nie przeprosi pacjentów czekających pod drzwiami. Pielęgniarka, która ma trochę empatii wymyśla różne usprawiedliwienia Ponoć to standard taki.. W  prywatnej przychodni  siedziałaby pewnie od 7.00 a tak niech ludziska czekają,,,

user
Adam 31.1.119.167 17.06.2017

Powiedzcie mi dlaczego Pan Ciąpa zlekwidował szpital przy ul.  Słowackiego w Przemyślu utrudniając tym dostęp do lekarzy ?

user
ok 138.197.175.205 17.06.2017

zlikwidował szpital, bo NIKT w mieście ani władze, ani pacjenci zdecydowanie się temu nie przeciwstawili. Częśc wręcz go wspierała widząc w tym swoje interesy 

Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium