Życie Podkarpackie nr 33/2017 Życie Podkarpackie nr 33/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 235/2017, Środa 23 sierpnia 2017 r., Filipa i Apolinarego
Opublikowano
Jarosław, Michałówka
NIK na plebani. Afera o nic
– Do plebani w Michałówce zawitała kontrola NIK. Dotyczy ona dotacji z środków UE na remont zabytkowego kościoła – alarmuje czytelnik, informując, że parafia nie ma dokumentów do rozliczenia. – Zaangażowano już osobę z parafii, która jest blisko prezesa PiS, aby załatwić sprawę –- uspokaja. Kontrola rzeczywiście była. Rutynowa i w wielu zabytkowych obiektach drewnianych regionu.
fot. www.swmichal.pl
Na plebanii w Michałówce odbyła się rutynowa kontrola NIK obejmująca cały region.

Ksiądz proboszcz nie udziela informacji. Uważa, że nie jest to sprawa do publicznego roztrząsania. Zapewnia, że jeśli wierni, którzy koniecznie chcą wiedzieć, co Najwyższa Izba Kontroli sprawdzała, zgłoszą się do niego, dostaną konkretną informację pochodzącą bezpośrednio ze źródła. Wiadomo, że czynności sprawdzające w Michałówce już się zakończyły.

Krakowska delegatura NIK potwierdza, że kontrolowano kościół w Michałówce jako jeden z (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
13 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Pedałówka 89.73.132.92 07.06.2017

Prawda jest taka że ksiądz pieniądze ma w kieszeni :)

user
AntySanowia 89.73.132.92 07.06.2017

Pewne jest że pieniądze są u księdza w portfelu :)

user
Xxx 31.0.46.254 07.06.2017

Zajumac euro, nacisk prezesa i urwanie łba sprawie, to tylko czarne potrafią

user
wwwwwww 185.175.104.165 07.06.2017

Niestety nie jesteś w temacie sprawa dotyczy poprzednika

user
leczsienanogi 31.128.16.18 07.06.2017

wwwwww człowieku, naucz się czytać ze zrozumieniem, tu nic nie pisze żadnych poprzedniku. Rutynowa kontrola!! Więc nie rozgrzebuj nie potrzebnych plotek, bo połowa osób nie będzie wiedziała o co chodzi i będzie pierniczyla głupoty tak jak Ty. Więc jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to zamilcz! 

user
mars 31.182.203.6 07.06.2017

cyt.......Ksiądz proboszcz nie udziela informacji. Uważa, że nie jest to sprawa do publicznego roztrząsania...."""-  i tu proboszcz się myli i to bardzo ,ponieważ środki unijne to pieniądze publiczne wpłacane również przez polskiego podatnika i przyznane księdzu na odnowę danego obiektu ,który jest własnością publiczną wszystkich parafian czyli ludzi tam zamieszkałych, a nie jest prywatną posiadłością księdza. Zwykle przy takich remontach ,pracach i wydatkach parafianie mają Radę Parafialną ,która służy księdzu pomocą jak również ma cały czas wgląd ,jak i na co wydawane są pieniądze. Przecież taki projekt unijny po jego ukończeniu trzeba rozliczyć jak będą uchybienia to dotację unijną trzeba będzie zwrócić.Przykład - Przemyśl ma do zwrotu 912 tys./zł

user
hasler 157.25.108.96 08.06.2017

Następnym będzie Toruń i ojciec Rydzyk.

user
olek 94.254.128.19 13:40:43 08-06-2017

i tu sie mylisz  ----NIETYKALNY

user
Parafianin 83.16.55.158 08.06.2017

To był projekt unijny??? nie widziałem żadnej tabliczki przed tym obiektem.  Obecny proboszcz raczej nic nie ma wspólnego z owym projektem,  każdy wie kiedy i za kogo kościół był remontowany.

user
mars 31.182.203.6 09:35:18 08-06-2017

to czy obecny proboszcz ma coś wspólnego z tym projektem czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia. Obejmując funkcję proboszcza odpowiada za całość spraw z parafią związanych. Skoro dotacja była z UE ,prace ukończono za jego kadencji na parafii to projekt należy rozliczyć w terminie i do centa, urzędnika nie interesuje, który z księży dostał kasę dla nich jest ważne czy zgodnie z dyrektywą unijną wydał pieniądze na co były przyznane. Inaczej kasę będzie parafia musiała oddać z odsetkami .  Przemyśl -  wyrok  -  NSA  podtrzymało wyroki sądu, decyzja ostateczna i do zwrotu prawie milion zł z odsetkami.

user
jadzie basie asie beatki itd 80.52.251.49 08.06.2017

uwolnić orke :D

user
www 80.52.251.49 08.06.2017
kto widział leszka ???
user
W,W 31.128.8.158 08.06.2017

Jeżeli są jakieś kombinacje ze strony kościoła należy rozliczyć jak każdego innego Polaka. 

Ksiądz nie może stać ponad prawem, chociaż wiem że księża są bardzo pazerne na mamonę.

Polski ksiądz jak polski poborca, jedna ciągota do pieniądza, szanują bliźniego dopuki nie zedrą skóry z niego

Sonda
Czy szczepisz lub w przyszłości planujesz szczepić swoje dziecko?
  • Tak, ale zgadzam się tylko na szczepienia obowiązkowe
  • Tak, obowiązkowe i dodatkowe
  • Jestem przeciw szczepieniu dzieci
nr 33/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium