Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 294/2017, Sobota 21 października 2017 r., Urszuli i Hilarego
Opublikowano
Jarosław
Lear chce zatrudnić 120 osób
Jarosławski oddział Lear Corporation produkujący tapicerkę samochodową zwiększa zatrudnienie. Firma poprzez agencję pracy tymczasowej poszukuje 120 osób na stanowiska krojczy i szwaczka maszynowa. Oferta już trafiła do Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu. Trwa rekrutacja.

Nabór, jak wyjaśnia Jan Wygnaniec, dyrektor jarosławskiego PUP, prowadzony jest wśród bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie. Chętni do pracy powinni się kontaktować z PUP, a nie z agencją poszukującą pracowników. Osoby zakwalifikowane do zatrudnienia kierowane są (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
31 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
halser 157.25.108.96 07.06.2017

Uchu, suweren będzie pchał się drzwiami i oknami a ci od 500+ będą okupować maszyny :)

user
Megi 188.191.200.228 07.06.2017

W tym zakładzie szyje się w pozycji stojącej, całe 8 godzin. Zdjęcie jest nie z tego zakładu. 

user
wiki 5.60.160.228 20:38:09 07-06-2017

właśnie mialam to napisać :)


user
Beti 188.191.200.228 07.06.2017

Jakby lepiej traktowali ludzi to by się nie zwalniali a tak są ciągle braki. Kto może to ucieka z tego chorego zakładu. Pracowałam tam 7 lat, teraz wiem że żyję.

user
Gr 31.0.65.229 18:21:49 07-06-2017

To idz do sklepu i pracuj w niedziele za dzien do odbioru. A pozniej pros szefa o wyplate bo punktualnie prywaciaz nie zaplaci. Jak komus sie nie chce robic to jakie warunki by nie byly bedzie zle... tylko narzekacie.

user
Wiem co piszę 188.191.200.228 23:33:26 07-06-2017

Pracowałam tam nie raz i nie dwa 7 dni w tygodniu bez dnia wolnego w tygodniu, na 3 zmiany. Twoja odpowiedz jest śmieszna

user
Majka 188.191.200.228 23:35:31 07-06-2017
Tak tylko ze nawet w sklepie 11 listopada mają wolne a w learze to nie zawsze;)
user
Pipi 188.191.200.228 23:42:26 07-06-2017
Bo to raz się szło w niedziele. A potem cały tydzień bez dnia przerwy. Wszystko szantażem i zastraszaniem. Nie wiesz to nie pisz.
user
Learowiec 31.0.45.206 07.06.2017

Haha agencja zatrudnienia co miesiąc przedłużana umowa niech dadzą normalna umowę miesiąc później 3 i na czas nieokreślony a nie teraz będą przyjmować a w styczniu lutym zwalniać jak zawsze pozatym będąc na lekarze ma się dodatki typu wczasy pod gruszą itd na agencji zatrudnienia jako pracownik tymczasowy każda umowa ma się dopiero po 3 miesiącach premie tak było 3 lata temu jak pracowałem a dawno dawno temu było tak że dwa lata jak przepracowałeś na agencji dostawałeś umowę learowska ja jak przyszedłem to osoby które miały przejść na umowa learowska dostali umowa z drugiej agencji pracy i dalej umowa co miesiąc i co miesiąc niepewność dadzą czy nie . A to że się stoi 8 godzin i szyję akurat nie jest tragiczne narzekali ci co gdzie indziej nigdy nie pracowali 

user
ktos 188.114.89.1 07.06.2017

praca na 3 zmiany umowa agencyjna co miesac umowa obiecują ze dostanie się premię....kiedyś sie dostanie pracowałem tak nie narzekam praca była zarobki nie najgorsze jak na standardy podkarpackie,praca stojąca zdjęcia na pewno zapożyczone 

user
ludowy obserwator 83.31.199.211 07.06.2017

No cóż za niedługo będziemy z Przemyśla dojeżdżać  do pracy w Jarosławiu. Mamy efekty 15 letnich "żądów:" który od lat nie słuchał głosów suwerena o opamiętanie. A co pozostawi po sobie ?, pustą strefę zwaną buńczucznie ekonomiczną czy inwestycyjną , deficytowy stok narciarski i ten cały MOSIR , budę -wiatę na stoku za 2,5 mln, spieprzone boisko Czuwaju zwanego stadionem miejskim,  same piłkarskie 6 i 4 ligi , straszliwy "bardak"na rynku zwany zielonym i tych nędznych bazarach , zresztą okropny syf  na całej Sportowej , obdarte z tynku kamienice niemal w całym mieście -wsi ,  sprzedane place rekreacyjne  pod myjnie samochodowe (np. Plac św. Floriana w centrum , czy dawny Małpi Gaj przy Jagiellońskiej, puste już nie tylko mieszkania ale całe kamienice (np. M. Tomaszewskiej przy pl. Konstytucji 3-go Maja ) ,  opustoszałe dawne lokale handlowe i usługowe  z napisami "wynajmę  lokal" , " do najęcia" itp treści . Co ponadto pozostawi , co cóż , hejnał grany do obrzydzenia kilka razy , kilkadziesiąt  dziwacznych  świąt i obchodów jak np. głupawe czczenie tego krasnala Szwejka , jakieś manewry szwejkowskie , święta zamku , ulic , fajki , miodu , jarmarki galicyjskie , zakańczanie lata  i wiele innych okazji byleby nabierać suwerena że miasto się rozwija  . Pytam dalej gdzie hala sportowa? (nie mylić ze salą sportową na Mickiewicza , gdzie otwarty basen ? gdzie prawdziwe lodowisko , co się stało z  5,5 tysiącami głównie młodych , gdzie i za czym wyjechali z kwitnącego ponoć miasta?.

Na koniec najważniejsze , czy dług miasta na początku 2015 roku nie wynosił ponad 190 milionów zł?  Jeśli  nabiera się ludzi że wybrukowano  kilka uliczek i 1 plac ,  wybudowano za pieniądze unijno-rządowe  2 drogi objazdowe zwane buńczucznie obwodnicami

,  przeniesiono z synagogi bibliotekę  i parę innych drobnych  rzeczy   jak: pomniczki Szwejka , konika , pieska , ułana czy huzara  za

sukces  15 -lecia  to moje gratulacje. No cóż można rządzić i tak , małą  mieściną  zgodnie z wyborem suwerena , gratuluję wyborcom mądrości i przenikliwości , gdyż jacy jacy wyborcy taka "wadza" jaki pan taki kram.  A widać to na co dzień nawet nie byli w stanie ściągnąć do Przemyła jednego batalionu OT ( przypominam Jarosław już 3 bataliony). Gratulacje.


user
rzesz 95.160.158.51 19:31:14 07-06-2017

Przemyśl to piękne miasto, wstanie jeszcze i będzie się rozwijać.

user
1572j 80.187.114.61 07.06.2017
Ja z lear uciekam  
user
poprostupatrycja 31.128.17.89 07.06.2017

No i zatrudnia ale po miesiącu już tych osób nie będzie bo same uciekną,a po za tym niech pokażą prawdziwe zdjęcie jak się stoi przy maszynach a nie jak panie siedzą.

user
poprostuoatrycja 31.128.17.89 07.06.2017

przerwy są nieludzkie każdy to mówi,stoi się bez przerwy każdy tylko zagląda na ręce co się robi, chociaż sama tam pracuje ale nikomu nie polecam tego zakładu jeśli macie inny wybór  !  to tyle w temacie.  Tam można nabawić się tylko nerwicy kurwicy i innych znanych polskich chorób  :D 

user
Monika 31.128.16.237 07.06.2017

Ja tam pracowałam nie polecam nikomu ludzie da rwcywze psychika siada a wiqfomo że w pracy tez jak jest napiętą atmosfera to nic nie idzie zrobić obawiają cię obrażają tragedia 

user
ona 123 94.254.155.8 07.06.2017
Żeby to była taka praca siedząca jak na zdjęciu , tam mozna dostać nerwicy tylko . I niech LEPIEJ TRAKTUJĄ LUDZI !!!!!
user
Jola 31.0.68.116 07.06.2017

Brak słów ! Niech zaczną lepiej traktować ludzi !

user
Ooo 31.0.65.229 07.06.2017

Nikt was na sile nie trzyma. Jest zle to sie zwolnijciie. Tylko co? Nie ma gdziee isc. Nie ma lepszego miejsca? Za granice! Tam plaaca za lezenie. Do kogo macie zal ze tak kiepsko pokierowaliscie swoim zyciem. 

user
Ana 188.191.200.228 23:30:53 07-06-2017
Ludzie muszą i chcą pracowac ale chcą być uczciwie traktowani. W learze jesteśmy ciągle zastraszani i popedzani. Ludzie to nie roboty, oprócz pracy mamy tez dom i rodzinę.
user
Stas 83.24.71.78 16:22:18 08-06-2017
Dokładnie nikt nie trzyma pracowników na siłę, dlatego firma szuka 120 nowych pracowników. Znalezienie nowych będzie bardzo trudne. Praca każdego jest tak samo ważna i potrzebna. Bez inżyniera projektanta nie powstanie samochód, również bez osoby szyjącej tapicerkę będzie to niemożliwe.  Nisko cenisz ludzi pracujących fizycznie, a to tylko świadczy o niskiej kulturze i braku wychowania.  Mam nadzieję, że nie pełnisz funkcji zarządczych i nigdy nie będziesz ich  pełnił(a).
user
Magii 2.121.193.57 07.06.2017
Pracowałam tam ponad 5lat , szylam ok 1,5roku pózniej byłam na całkowicie innym stanowisku z umową szwaczki-chore ...szkoda ze nie doceniają naprawde dobrych pracowników.  Nie pracuje tam i wiem ze żyje
user
Dosia 188.191.200.228 07.06.2017
Życie bez leara jest piękne. Po 6 bardzo ciężkich latach pracy na 3 zmiany, często w soboty a także w niedziele i święta, teraz wiem że żyję.
user
Anonim 185.25.120.237 08.06.2017

Tylko ktos chyba zapomnial napisac jak placone sa weekendy i swieta. Pieniazki sa zawsze na czas. Premie? Dostaje kazdy po 3 miesiacach. Chyba ze ma totalnie 2 lewe rece. Stres? Jest w kazdej pracy. Piszecie ze teraz zyjecie naprawde? Ok. Jak panstwo daje 500 zl tez bym zyl siedzac na d...ie. 

I nie piszcie ze nie wiem co mowie. Pracuje tam juz ponad dekade.

user
Lola 188.191.200.228 07:06:40 08-06-2017
Osoby nie szyjace na produkcji nie powinny się wypowiadać wogole. Jak ma się lepsze stanowisko to jest się mądrym. 
user
Anusia 188.191.200.228 07:10:16 08-06-2017

Tak, tak kiedyś pracowałam i w niedziele i święta, nie chodziłam na chorobowe wcale żeby mieć parę groszy więcej. Dziś chodzę po lekarzach, kręgosłup długo tak nie pociągnie

user
wkurzona 176.110.147.157 10:17:35 23-06-2017

Podejrzewam, że nie jesteś tam szarym pracownikiem skoro tak piszesz - np. podwyżki dostają znajomki tych którzy są wyżej postawieni, dostają je ludzie z krótkim stażem pracy z 2 lewymi rekami, ludzie lubiący sobie popić (nawet w czasie pracy) i czy ktoś coś z tym robi - NIE bo nikt nie będzie swojego znajomego podpierdalał. Ludzie traktowani są jak bydło i tania siła robocza - także nie pisz bzdur. Ci co uczciwie i sumiennie zapierdalają kupę lat bez żadnych wpadek i bez pleców mają w tym zakładzie ciężko.  Nieraz praca na weekendy - to umowa zlecenie na gównianych warunkach, jak się nie zgodzisz to "idę powiedzieć szefowi, że nie chcesz przyjść" CHORE KUR...A

user
Marian M 185.25.120.46 08.06.2017

Rudy z pup, żone grube se wyślij do lear może trochę chociaż spadnie z wagi.  Każesz wysyłać musowo bezrobotynch którzy pracowali już w lear i nie chcą wogóle o nim słyszeć. Kazałeś wysłać 600 listów poleconych z potwierdzeniem odbioru za kwotę prawie 5 tys i co udało ci się chociaż ze 2 osoby przyjąć ?  Zapytaj się najpierw czy ktoś chce tam pracować . Czy urząd pracy w Jarosławiu zaproponował WAM jakąś inną propozycję pracy niż lear ?? To świadczmy na jakim dnie jest pup w jarosławiu. Chcą skreslić jak nawiecej osób z listy i tylko to mają w swoim piorytecie. Wszystkie lepsze oferty są przekazywane rodzinom, znajomym  pracowników.

user
zycie_jebachujów 185.25.120.46 08.06.2017

Artykuł jest sponsorowany. Lear zapłacił wam kasę żebyście to napisali. Wstyd

user
Bal 188.191.200.228 08.06.2017

Kto może to stąd ucieka, zostają ci co nie mają innego wyjścia. Oczywiscie są lepsze stanowiska i ci co mają znajomości nie narzekają broniąc tego chorego zakładu. Życzę z całego serca zmian na lepsze w tym zakładzie, zdrowie mamy tylko jedno a oprócz pracy dom i rodziny. Chociaż już nie pracuję wiem jak jest w learze i mam nadzieję że będą zmiany na lepsze.

user
kiero 79.189.95.37 09.06.2017

Niech zaczną płacić to ludzie sami przyjdą a nie jak teraz na wyzysku ludzi sie dorabiają.

Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium