Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 347/2017, Środa 13 grudnia 2017 r., Łucji i Otylii
Opublikowano
Przemyśl
„Ustawione” wybory do Rady Nadzorczej PSM?
Bartłomiej Marczyk jest pracownikiem Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, nauczycielem historii, członkiem zarządu Polonii Przemyśl, wiceprezesem SKF „Kazanów”. Twierdzi, że podczas wyborów do Rady Nadzorczej PSM doszło do "ustawki" i tworzenia układu personalnego, który miał doprowadzić do odwołania obecnego prezesa PSM Zbigniewa Kurosza. Jego zdaniem „ustawkę” przygotowali radni Robert Bal (Regia Civitas) i Maciej Kamiński (PiS). – To kłamstwo – odpowiadają solidarnie Bal i Kamiński. Zastanawiają się nad oddaniem Marczyka do sądu.
fot. Jacek Szwic
– Powiedziałem: nie wchodzę w ten układ, bo za bardzo śmierdzi. Składane mi oferty uznałem za temat do prokuratury. Podobnie jak fakt wymieniania konkretnych nazwisk, liczenia głosów, nim zwykły, szary lokator go oddał – mówi Bartłomiej Marczyk.

Był jeden z wrześniowych dni zeszłego roku.– Zaprosili mnie na spotkanie na Kmieciach. Powiedzieli, żebym przyprowadził ze sobą Tomka Schabowskiego. Tak mogę mówić, bo znamy się od małego. Wychowywaliśmy się przecież na Kazanowie. Chcieli pogadać, choć odniosłem wrażenie, że chyba do końca za bardzo nie wiedzieli, kim jestem. Kojarzyli mnie bardziej z Polonią, niż faktem, że jestem wiceprezesem Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Kazanów”. Szukali poparcia u wszystkich władnych zarządów osiedli, wchodzących w skład Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zależało im na Kazanowie, bo to największe osiedle w mieście. Kiedy tam przyszliśmy, wszystko mieli już przygotowane. Było kilkanaście osób, a rej wodzili radni Bal i Kamiński (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
43 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Grzegorz W. 94.254.225.94 06.06.2017

Bartek, wal im prawde w oczy. Pozdro z Wwy. Stary kumpel z ,,Czworki".

user
czerupa 87.206.231.140 06.06.2017

"Polonia" i... wszystko jasne. Następny świętoj...... .

user
wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww 94.40.44.230 18:25:34 08-06-2017

ale jesteś prosty lub prosta , typowe podkarpacie

user
Olaff 37.248.165.216 06.06.2017

To jak byly "ustawione", jesli mogly w ogole byc skoro byly wolne wybory to dlaczego nikt nigdzie tego nie zglosil? Nie rozumiem jednej rzeczy kto ich zaprosil?

user
Przemyslanka 217.96.182.11 06.06.2017

W takim razie droga jest prosta=do prokuratury i tyle...

user
czerupa 87.206.231.140 22:35:43 06-06-2017

Do jakiej prokuratury???

user
Snowid 31.182.222.37 06.06.2017

Hej DOC - frajerze i co ............?

user
DOC 185.38.225.2 17:28:50 07-06-2017

Cześć prostytutko prezesa.... to samo!!!!

user
kazanów 31.182.226.62 06.06.2017

Bartek! bierz za ryj ten "układ"i to cudowne dziecko PiSU

user
kingkong 31.182.232.245 06.06.2017

Na fejsie też jest fragment tego artykułu. Ani jednego komentarza, ani jednego polubienia lub groźnej miny. Dlaczego? Wszyscy jesteście wielkimi bohaterami zza klawiatury! Sęk w tym że na fejsie nie ma anonimowości.  Boicie się kliknąć????

user
Candyman 31.182.220.247 06.06.2017

No i dalej nic? Ojojoj. Posraliście sie wszyscy. Boicie sie radnych czy Marczyka? Dalej hyzo!! Gdzie sa ci wszsycy bohaterowie z osiedla Kmiecie? No gdzie? Też sracie w gacie? 

user
Niestety dobry znajomy 5.172.255.188 06.06.2017

Nie mam pojęcia jak tam było... ale Bartłomieja Marczyka znam jako największego oszusta, jakiego w życiu spotkałem; to zwykły krętacz i kombinator.

user
czerupa 87.206.231.140 23:21:49 06-06-2017

Oj -  chyba większym był jego kumpel z "Polonii".

user
Lerik 24.114.41.157 07.06.2017

Co sie w tym miescie wyrabia... ale jaki pan taki kram

user
Krzyś 31.182.206.46 07.06.2017

Widać tutaj rozgoryczenie i wielki żal tylko o co ? O Polonie, PSM, Przegrane wybory?

Czytałem cały artykuł i powiem szczerze nic nie widzę w tym dziwnego, ani skandalicznego. A to że ktoś wylewa swoje żale bo komuś się udało... żenada


aga
aga 143.159.228.241 07.06.2017

PSM doszło do "ustawki" i tworzenia układu personalnego, który miał doprowadzić do odwołania obecnego prezesa PSM Zbigniewa Kurosza.


To Kurosz pracuje jeszcze PSM , jakieś żarty , cholera jasna wieczny prezes

user
Omadeusz 83.26.255.40 19:24:10 13-06-2017

Całe życie przy korycie

user
Dong 31.0.44.155 07.06.2017

Kaminski niech za.wikarego dalej robi a nie polityka ,dupoliz

user
za chwilę były 83.24.70.82 07.06.2017

No mamy w naszym mieście elity polityczne...nie ma co! Na miarę jakości umysłu wyborców. Ustawka jak się patrzy, kto tego nie widział i nie widzi jego sprawa. Szkoda tylko że za chwilę w kolejnych wyborach tych osobników będziemy wybierać jako naszych reprezentantów. A później narzekać że nic się nie robi...i tak w kółko. Nasi wspomniani radni zaczną wierzyć że są prawdziwymi społecznikami.. ba fachowcami bez których nic w tym miasteczku się nie uda. Populiści na miarę swoich wyborców...

user
kika 83.24.153.89 07.06.2017

A jednak tzw prezydent Przemysla boi sie krytyki bo nawet zablokował komentarze.

user
w 94.40.44.230 07.06.2017

a pozabijajcie się wszyscy

user
gość 185.38.225.3 07.06.2017

Ja i moi sąsiedzi do skrzynki pocztowej dostaliśmy kartkę z grupą osób na którą polecane było głosować. Nie było na niej wspomnianych radnych, lecz wypisane po kolei osoby (nie wiem już czy 10, czy więcej), które aktualnie są, bądź były członkami Rady Nadzorczej.

user
Gorgioo 31.182.206.46 19:44:47 07-06-2017

Ja tez otrzymałem taką kartkę, ale bez nazwiska tych Panów, co jest grane? Może temu Panu coś się pomyliło a może nie poszło tak miało pójść?!

user
huj ich wie 82.1.106.49 07.06.2017

BAJU do wora ich wala chcieli zrobic darmozjady jedne , cwaniaczki radni 

user
DOC 94.40.33.161 08.06.2017

Prawda jest taka, że stawiając krok do sali człowiek miał w ręce co najmniej 5 kartek kandydatów proszących o głosy. Druga sprawa nie są to wybory samorządowe, prezydenckie czy powszechne i nie ma czegoś takiego jak cisza wyborcza albo zakaz agitacji przed lokalem. Z drugiej strony w Anglii kandydat stoi cały dzień przed lokalem i agituje i nie ma problemu. Trzecia sprawa jeśli dostałem ulotkę i zostałem poproszony o głos to nie jest to jednoznaczne z oddaniem tego głosu akurat na tego kandydata. ps. pozdrowienia dla Snowida - PROSTYTUTKI PREZESA

user
Snowid 31.182.222.37 15:59:53 08-06-2017

"Cóż komu z tego, że zjadł wszystkie rozumy, jeżeli nie ma własnego".    Sokrates.

Do ciebie DOC te słowa skierował Sokrates, skąd wiedział, że zdarzy się cud i trafi? TRAFIŁ!

user
tomi99 155.133.8.206 08.06.2017
Co za głupoty. A to że Prezes przez tyle lat miał ciągle podstawionych ludzi do rady   , i to że rozdawał ludziom i pracownikom karteczki na kogo mają głosować --to nikt nie widział.  Dziwne że nic nie robi a tyle kadencji jest prezesem. Ludzie zacznijcie obiektywnie myśleć!!!!
user
Lolo 155.133.8.206 08.06.2017
Prezes robi wszystko by zatrzymać stołek. Za takie wynagrodzenie każdy by trzymał się  rękami i nogami . Cwaniak jeden !!!!!!!!!!!!!
user
EwaTR 155.133.8.206 08.06.2017
No no niezły artykuł,. Nie ma się co dziwić . P. Godos autor tegoż artykułu to bliski znajomy prezesa Kurosza.   Pani Godos, była członkiem Rady więc koleżanka. Ha Ha Parodia. Nic więcej tylko układy i krętactwo.
user
Q321 155.133.8.206 08.06.2017
Ciekawe co Kurosz obiecał Schabowskiemu że tak za nim stoi. Albo jakiś teren PSM albo posadke.
user
DOC 188.146.73.137 17:51:34 08-06-2017

nic dodać nic ująč 

user
Mariusz Godos 31.182.232.245 08.06.2017

Ulalalalalala!!! Szacunek! Toś szanowna pani odjechała! Odpowiem więc z niekłamaną satysfakcją, choć muszę przyznać, że bardzo rzadko, a w zasadzie wcale, nie wdaję się w jakiekolwiek dyskusje ze zwykłymi tchórzami (takim jak pani lub pan), chowającymi się pod nickami, pseudonimami, etc., bo nie ten poziom.

Ale zrobię wyjątek: szacowna pani (lub panie, bo diabli wiedzą jaki czort siedzi przed klawiaturą) „EwoTR”! Swoimi słowami zarzuca mi pani (lub pan) napisanie materiału na czyjeś zlecenie i kumoterstwo. Oficjalnie więc oświadczam, że na podstawie nr IP (155.133.8.206) odnajdę panią (lub pana) i skieruję sprawę do prokuratury o naruszenie dobrego imienia.

Przy okazji, anonimowa bohaterko (lub bohaterze) zza klawiatury, serdecznie zapraszam do redakcji tygodnika Życie Podkarpackie, ul. Barska 15, III piętro na spotkanie. Z wielką przyjemnością poznam i podyskutuję z tobą, „EwoTR” na temat tego, ale i innych, materiałów ukazujących się w tygodniku.  Czekam!

user
Gość 178.183.235.60 09.06.2017

Brawo Panie Redaktorze!

Tak właśnie należy postępować z każdym, kto nie mając rzeczowych argumentów - pluje , oskarża i obraża. To również  do Ciebie DOC.

Każdy ma prawo do własnego zdania, wyborcy w PSM swoje zdanie wyrazili i wybrali swoich przedstawicieli do Rady Nadzorczej.

Panie Redaktorze- zawsze z największą przyjemnością czytam pańskie artykuły, a felietony to majstersztyk -zawsze krótko, celnie i na temat.

Pozdrawiam. Tak trzymać.


user
doc i DOC 31.182.222.37 11:24:44 09-06-2017

GOŚĆ jesteś Gość! Należy szanować tych co mają coś do powiedzenia, a nie tych"doków" co tylko plotą cztery po cztery para dwadzieścia jeden! DOC zaczął może i rozsądnie, ale widząc, że jego bajania nie przejdą to zaczął wyzywać, ot kapłon. Do Pana, Panie redaktorze, proszę nie dać się sprowokować. EWA TIR może niech zacznie od nabycia uprawnień sternika na morzu Martwym, a przejdzie jej stres wywołany rafą górnej części mózgu. Powodzenia EWA!!!

user
lol 178.159.167.252 09.06.2017

i taki koleś jest twarzą "uczelni"

user
Legia 78.11.15.200 09.06.2017

Film pod tytułem " Kurosaki i medialne ataki"  :D Prawda jest taka, że Kurosaki też jest prezesem od X lat i zastanawia mnie w jaki sposób się tak długo na stanowisku utrzymał? Bloki są zaniedbane na Rycerskim ocieplił w pierwszej kolejności swój blok reszta od 10 lat idzie jak krew  z nosa... Zlikwidował wszystkie ławki i przepędził młodzież... czerwony na twarzy jak odyniec. Zasiedział się!
Z drugiej strony  natomiast mamy kolejny KLAN spod znaku Regia Civitas + prawilniak Kamiński, który zasłynął jako architekt-konstruktor wydając opinię jakoby bloki miały się zawalić gdy powstanie obok nich nowa droga.... 

Układy należy likwidować przewietrzając towarzystwo... natomiast nie wolno pozwolić by następny słynny KLAN wszedł na ich miejsce.

Być może Kurosaki podpadł też tym, że pogniewał się na Okna z firmy H... , której właścicielem jest najlepszy kumpel Prezydenta -> naczelnika Klanu!

user
Rudy łoś 31.182.222.37 09:50:01 10-06-2017

Oj Czerwony odyńcu przed napisaniem czegokolwiek poszukaj na ów temat informacji. Nie odyńcu czerwony w pierwszej kolejności ocieplił swój blok! Po pierwsze czerwony odyńcu blok nr 15 był ocieplany bodajże jako trzeci w kolejności, a kolejność czerwony odyńcu.  wynikała i wynika od kolejności w jakiej był dany blok oddawany do użytku (starsze w pierwszej). Co do ławek czerwony o ......... to żadną przyjemnością nie jest dla mieszkańców jak tzw. młodzież drze mordy pod oknami do późnych godzin! A zresztą czerwony odyńcu poszukaj sobie żerowiska zasobnego w kasztany!!!

user
Legia 83.26.255.40 16:19:01 10-06-2017
"co do ławeczek to żadną przyjemnością jest dla mieszkańców jak tzw. młodzież drze mordy pod oknami" 

Czy ktoś takimi poglądami powinien pełnić jakąkolwiek funkcję społęczną?  Jak Ci się nie podoba życie w społeczeństwie tj, na osiedlu gdzie przekrój społeczeństwa pod względem wieku bywa różny wyprowadź się do domku na wieś i otocz wysokim żywopłotem... a funkcje społeczne zostaw ludziom z powołaniem.

Co zrobiłeś przez te 20 lat aby odciągnąć "tzw młodzież" od ławek ? zamiast budować niszczyłeś i likwidowałeś. 

Ze społeczeństwem należy się porozumiewać a nie go zwalczać.

Ile boisk wybudowałeś, naprawiłeś w zamian za te ławki? Przeniosłeś ławki tam gdzie nikt nie chodzi i nie lubi siedzieć taki z Ciebie gospodarz.

Ostentacyjne  gęsiego na środku kościoła nie zrobi z Ciebie przyjaciela społeczeństwa. Bo ducha nosi się skrycie w środku... a Tyś jest zwykły burak...

Dziś "tzw młodzież" wyjechała i masz swoje puste martwe i zapyziałe bloki.

Tyś "zasobne żerowisko" przez 15 lat zajmował. 

Wystarczy.


user
xxx 178.183.239.4 10.06.2017

Czy dyskusja musi być na poziomie kreta? Czy nie można zachować chociaż trochę kultury - Legia, po co obrażasz, popatrz krytycznie- młodzież nie wyjechała bo Prezes zlikwidował ławki, tylko dlatego, że Przemyśl dogorywa- zero inwestorów, zakładów produkcyjnych coraz mniej, Likwidują szkoły, przedszkola i ostatnio złapali się za Szpital, więc zlikwidowali - po co ma być w Przemyślu.

Popatrz na Spółki miejskie i na ich  obsadę kadrową. Czy nazwiska ich prezesów, pracowników, członków rad nadzorczych nic Ci nie dają do myślenia. Jeżeli nie to włącz myślenie .

user
Legia 83.26.255.40 22:13:42 10-06-2017

Próbuję tylko uświadomić, że to jedna przemyska klika! Tyle, że w momencie gdy miasto na tyle upadło, że nie ma się czym dzielić zaczynają zjadać się wzajemnie. 


user
R.ł. 31.182.222.37 16:11:14 11-06-2017

Jak zauważyłeś XXX jak brak argumentów to się je wymyśla, a jak tego mało to wyzywa. Jeszcze można obrażać kogoś tylko dlatego, że jest człowiekiem wierzącym, ot dno! Nie odpowiem legii bom nie psychiatra!

user
Legia 83.26.255.40 19:08:57 11-06-2017

Panie łosiu - przyznam, że bardzo dobrze się nazwałeś bo nie dość, że łoś to jeszcze rudy (czyli fałszywy).

Ile trwa już ocieplanie bloków na osiedlu Rycerskim? Ponad 10 lat. 

Czy to jest argument świadczący o dobrym gospodarzu? 

user
Legia 83.26.255.40 19:18:56 11-06-2017

Wiara nie powinna być motywem wystawiana teatru... traci wtedy swoją autentyczność.  Ni po słowach czy pozorach a po czynach i owocach go poznacie.... Pismo Swięte o tym pisze.

Każdy ma prawo robić jak lubi... ja mam prawo powiedzieć co o tym sądzę. 

Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium