Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl, Bircza
Spotkania Ortograficzne po raz 15.
Spotkania Ortograficzne są najstarszym, cyklicznym konkursem w powiecie przemyskim, adresowanym do uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Inicjatorkami konkursu są Alicja Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu i Marta Kostka, wicedyrektor Zespołu Szkół w Birczy. W tym roku odbyła się jubileuszowa, 15. edycja.
fot. Mariusz Godos
Uczestnicy 15. edycji „Spotkań Ortograficznych”.

Konkurs dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla pod honorowym patronatem starosty przemyskiego Jana Pączka odbył się w połowie maja w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. W pierwszym etapie uczestniczyło łącznie 318 uczniów z 10 gmin (Bircza, Dubiecko, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica) i pięciu szkół przemyskich (SP 4, SP 5, SP 6, SP 15, SP 16 w ZSzOI). Drugi etap odbył się w Zespole Szkół w Birczy, a spotkało się na nim 43 laureatów konkursów gminnych i szkolnych. Do trzeciego, finałowego etapu, zakwalifikowało się 17 uczniów z czterech przemyskich podstawówek (nr 4, 6, 15, 16) oraz z: Buszkowic, Dubiecka, Huwnik, Łętowni, Ostrowa, Stubna, Torek, Trójczyc i Żurawicy (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
A 94.254.242.62 09.06.2017

Mam pytanie. Dlaczego po rozstrzygnieciu tego konkursu panie nauczycielki, ktore przeprowadzily caly konkurs nie pozwoliły opiekunowi dziecka zaglądnąć do pracy? Można było dostać karty z treścią dyktanda. Ale ja chciałam zobaczyć jakie błędy zrobiło moje dziecko. Nie interesuje mnie treść dyktanda. Gdy konkurs odbywał się w Birczy nie było z tym problemu. Po ogłoszeniu konkursu można było przyjechać do szkoły i nauczyciel pozwolił przejrzeć prace dziecka. Takie zachowanie pań pozwoliło mi zastanawiać się czy oby nie doszło tutaj do jakiegoś zakłamania w trakcie sprawdzania prac. Uznając, że konkurs wygrala uczennica z tejże szkoły,  w której został przeprowadzony konkurs. Nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją,  że po konkursie nie można mieć wglądu do pracy dziecka, a masz starsze dzieci i zawsze mi pozwalało nawet do pracy maturalnej uczeń może mieć wgląd po ogłoszeniu wyników.  Pozdrawiam nauczycieli z sp nr 16 w Przemyslu

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium