Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Region, Ropczyce
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
Ponad trzy promile alkoholu miał w organizmie 56-letni kierujący samochodem renault, kiedy inni uczestnicy ruchu uniemożliwili mu dalszą jazdę. Mieszkaniec gminy Wielopole Skrzyńskie za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 5 bm.,  na ul. Kolejowej w Ropczycach.  Ok. g. 18 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że kierujący osobowym renaultem, może być nietrzeźwy.

– Na miejscu policjanci zastali trzech mężczyzn, którzy stali obok samochodów – informuje KPP Ropczyce. –  Z relacji dwóch z nich wynikało, że kiedy jechali ulicą Kolejową, jadący przed nimi samochód poruszał się tak jakby jego kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. W pewnym  momencie kierowca renaulta zatrzymał się, wówczas postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę. Zabrali mężczyźnie kluczyki i o zdarzeniu powiadomili policję.

Ujęty kierowca został przebadany na obecność alkoholu. Wynik badania potwierdził przypuszczenia – mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gin 185.38.225.4 06.06.2017

Godna pochwały postawa za zatrzymanie pijaka. Tylko teraz ci panowie, mogą się spodziewać, że będą wzywani na przesłuchania i rozprawy sądowe. Współczuję...

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium