Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Region, Dynów
Prym wiodły dzieci i młodzież
28 maja w Ośrodku Turystycznym „Błękitny San” w Dynowie odbyła się impreza „SZPAK”(czyli Szkolne Prezentacje Artystyczne). Na scenie licznymi talentami chwaliły się dzieci, a także młodzież szkolna z Dynowa i okolic. Przy okazji świętowano Dzień Dziecka.
fot. Kamil Jacek Zarański
Szkoły od lat rozwijają artystyczne pasje swoich uczniów, stąd podczas tegorocznej edycji imprezy „SZPAK” było co podziwiać.

Wspomniana impreza to podsumowanie całorocznej, pozalekcyjnej działalności szkół, które od lat rozwijają artystyczne pasje swoich uczniów. „SZPAK” – to prawdziwie rodzinna biesiada, w której prym wiodą dzieci i młodzież. Poprzez swoją otwartość i szczerość przekazu potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat.

Na dynowskiej scenie wystąpiły: „Roztańczone przedszkolaki” z Przedszkola Miejskiego w Dynowie, uczniowie Zespołu Szkół w Dynowie z programem „Możesz wszystko, jeśli tego chcesz”, dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w koncercie Śpiewem i Tańcem, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Starzeńskiej z prezentacją Pachnąca wiosna, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łubnie z programem Wiosenne nastroje, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie z prezentacją Artystyczne kartki ze szkolnego kalendarza oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie z programem Artystyczne Technikum. Występom artystycznym dzieci i młodzieży towarzyszyły rozmaite wystawy, konkursy, kolorowe stoiska, a także zorganizowana przez uczniów klasy II c Gimnazjum w Dynowie zbiórka wolnych datków na terapię dla dzieci z gangliozydozą.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium