Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przemyśl
Biegnij, Forest, biegnij!
To, co wydawało się nieosiągalne, stało się rzeczywistością. Przesympatyczny pies o imieniu Forest przeszedł udaną operację wszczepienia protez i kilka dni temu po raz pierwszy od wielu miesięcy stanął na czterech łapach!
fot. ze zbiorów Jakuba Kotowicza
Forest na czterech łapach ze swoim wybawcą Jakubem Kotowiczem. Zostanie z nim na zawsze.

Wiele razy opisywaliśmy dramatyczne okoliczności, w których Forest stracił dwie łapy, przednią i tylną, po jednej, prawej stronie. Przez dwa tygodnie tkwił w sidłach ustawionych przez kłusownika. Cierpiał katusze, przeżył, bo m.in. zlizywał śnieg i podgryzał korę drzew. Doszło, niestety, do samoamputacji obu łap. Życie uratowali psu wspaniali ludzie z Lecznicy dla Zwierząt „Ada” w Przemyślu. Nie dawali jednak zbyt wielu szans na to, aby Forest kiedykolwiek stanął na cztery łapy. Od samego początku jego opiekunem był Jakub Kotowicz. Forest mu zaufał. Nie odstępował i nie odstępuje go na krok. Pan Jakub nie poddał się, zaczął walkę o przywrócenie psu sprawności (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
erm 217.252.89.166 02.06.2017

Brawo Jakub, brawo Forest

user
Ziom 94.40.75.202 02.06.2017

Brawo Superman

 

user
ricc 80.187.100.237 02.06.2017

Wspaniały z Pana człowiek !!!!!!!! Super pies !!!

user
kasander 87.206.231.140 02.06.2017

Gdy się czyta takie informacje to łzy same się cisną do oczu bez względu na płeć czy wiek.
Wielkie brawa dla kliniki Panów Fedaczyńskich!

user
jhgfd 5.173.229.149 03.06.2017

Krew mnie zalewa jak czytam co ludzie wypisują na ten temat!!! Paniusia z pieskiem, dzidziuś, który chciał pieska, itp stwory nie biorą pod uwagę, że przecież to jest żywe stworzenie, za które się bierze pełną odpowiedzialność!! Wszyscy gadacie o wzajemnych stosunkach między stworzeniami, które dumnie się prężą przy spojrzeniu sobie w oczy w lustrze. Tymczasem są to samolubne stwory gryzące się między sobą gorzej niż psy i nie myślące o tym, że pies (ten prawdziwy!!!) nie jest rzeczą tylko ŻYWYM STWORZENIEM, za które się wzięło odpowiedzialność trzymając je w niewoli dla własnego widzimisię!!! Ten skowyt i szczekanie w zamkniętym pomieszczeniu to objaw tego, że to bezbronne stworzenie CIERPI!!! Czy po to sprawiłeś sobie pieska jełopie, żeby go gnębić??? I ty nazywasz tego psa przyjacielem?? A najlepsze, że uważasz siebie za przyjaciela zwierząt, a faktycznie gnębisz to stworzenie!!! Może spróbuj sobie wyobrazić w jakich warunkach ty wył byś i płakał tak jak twój pies sam zamknięty w domu!!! Stać cię na to? Chyba wątpię! Lepiej przecież uprzykrzyć życie sąsiadom i mieć w du… uczucia i komfort stworzenia, którego mienisz się przyjacielem. Kiedyś jakiś kardynał powiedział: „Od przyjaciół Boże chroń, z wrogami sobie poradzę”. Niestety tak mogą mówić tylko ludzie-bezwzględne istoty dbające tylko o siebie. A co mają zrobić te bezbronne stworzenia??? Oby nauczyły się odgryzać co nieco takim „właścicielom”. Tak myślę, że trzeba by psy tego uczyć!!! Nie dziwię się, że szerszenie gryzą ludzi i tylko ludzi!!

ODPOWIEDZ
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium