Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Region
Wbił nóż koledze w okolice krtani, bo tamten chciał więcej alkoholu
5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który podczas libacji alkoholowej ranił swojego kolegę.
fot. KPP Mielec

Do zdarzenia doszło, gdy dwóch mężczyzn spożywało alkohol w mieszkaniu 66-letniego sprawcy. Podczas spotkania doszło między nim a rok młodszym kolega, mieszkańcem gminy Mielec do nieporozumienia. Gospodarz zaatakował swojego gościa najpierw bijąc go pięściami po twarzy, a następnie chwycił za nóż i zranił ofiarę w okolicy krtani.

Pokrzywdzonego 65-latka zabrało pogotowie, a sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli nóż, którym podejrzany zadał cios mężczyźnie. Sprawcy przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała. Mężczyzna tłumaczył się, że zaatakował kolegę, ponieważ ten domagał się większej ilości alkoholu. Za uszkodzenie ciała podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
do du... z prawem 62.30.166.73 02.06.2017

5 lat za próbe zabójstwa i 5 lat również mozna dostac za kradzieży lub przywłaszczenie przedmiotu o wartosci powyzej 250 złoty. 

user
prawo 185.25.120.165 12:34:31 03-06-2017

Tutaj masz działanie na szkodę jednostki, a tutaj na szkodę większej grupy docelowej. Tak właśnie jest skonstruowane polskie prawo. Tam gdzie jest szkoda na większą grupę (nie ważne czy morderstwo, kradzież czy co innego), tam właśnie można dostać większy wyrok. Dlatego są takie kontrowersyjne wyroki, jak za gwałt powiedzmy dostaniesz do 5 lat pozbawienia wolności, tak za defraudacje pieniędzy możesz dostać z 15 lat.  

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium