Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Region, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów, Dynów
Informację o gotowym paszporcie dostaniesz SMS-em
Dziś, 1 czerwca, wchodzą w życie ułatwienia w odbiorze nowych paszportów.
fot. ze zbiorów własnych
Każdy, kto złożył wniosek o paszport, może liczyć na SMS-owe lub e-mailowe powiadomienie o tym, że dokument jest gotowy do odbioru.

Jeśli potrzebujesz paszportu, by wyruszyć na wakacje, powinieneś wiedzieć o nowej usłudze elektronicznego powiadamiania o oczekującym dokumencie. Taką od dzisiaj świadczą bezpłatnie biura paszportowe w całym kraju. Każdy, kto złożył wniosek o paszport, może liczyć na SMS-owe lub e-mailowe powiadomienie o tym, że dokument jest gotowy do odbioru. Przy składaniu wniosku o wyrobienie paszportu wystarczy podać swój numer telefonu lub adres e-mail i wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych. Jeśli dopełnimy tych formalności, otrzymamy SMS-em wiadomość o treści „Twój paszport jest do odbioru w (nazwa urzędu, ulica)”. Ewentualnie na nasz adres e-mail przyjdzie informacja: „Zapraszamy po odbiór paszportu w  urzędzie, w którym został złożony wniosek”. Można skorzystać równocześnie z obydwu opcji.

Warto pamiętać, że wniosek o nowy paszport można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie kraju, niekoniecznie w województwie, w którym jesteśmy zameldowani.

 

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium