Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl
Kulinarne wyróżnienie dla „gastronomika”
Uczeń przemyskiego „gastronomika” udowodnił, że wie, co może przypaść do gustu członkom jury, organizowanego w Krakowie XVI Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych.
Nauczycielka Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych Lidia Jedlińska i jej utalentowani podopieczni Krzysztof Miśniak oraz Kaludia Szczepanik, uczniowie 4 klasy technikum.

Kulinarne zmagania pod hasłem „Nowohucki Tygiel Kulinarny”, które odbyły się w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie w pierwszym tygodniu marca, dla reprezentanta przemyskiej szkoły – Krzysztofa Miśniaka – zakończyły się sukcesem w postaci wyróżnienia. Podopieczny nauczycielki Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych Lidii Jedlińskiej zaserwował w ramach konkursu polędwiczki otulone musem drobiowym z dodatkiem puree z groszku. To nie pierwszy laur dla szkoły, przyznany w tym roku. Reprezentacja „gastronomika” wystartowała też w konkursie kulinarnym „Przepis na kaczkę”, zorganizowanym w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Tym razem uczeń czwartej klasy technikum Krzysztof Miśniak startował w duecie z koleżanką Klaudią Szczepanik. Zaserwowana przez nich pierś z kaczki z ananasem, sosem pomarańczowym i puree z zielonego groszku również została doceniona przez jury, zdobywając tym samym wyróżnienie.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jo 81.161.205.15 26.03.2015

ale się dziennikarzyna wysilił!!!!

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium