Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Jarosław
Zwycięskie „Telefony, telefony”
29 maja br. na małej scenie w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się etap powiatowy VIII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Porozmawiajmy o uzależnieniach” pod honorowym patronatem starosty jarosławskiego.
fot. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Pierwsze miejsce zdobyły uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu za inscenizację pt. „Telefony, telefony”.

Zakres tematyczny przeglądu obejmował profilaktykę uzależnień. – Poprzez konkurs przekazywane były rzeczywiste informacje dotyczące uzależnienia od nikotyny, alkoholu, narkotyków, telefonów  kształtowanie prawidłowych postaw oraz odpowiedzialności za zdrowie swoje i swoich bliskich. Przegląd miał charakter prezentacji. Dał szansę młodym ludziom na wyrażenie tego, co uważają za ważne i warte uwagi oraz pokazał, w jaki sposób postrzegają oni problem uzależnień. Inscenizacje młodych aktorów były ważnym przekazem edukacyjnym – powiedział Konrad Sawiński z Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

Do etapu powiatowego zgłoszono dwie inscenizacje, w tym jedną z gimnazjum i jedną ze szkoły ponadgimnazjalnej. Jury w składzie: lek. med. Beata Mądrala (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu, przewodnicząca komisji), Paweł Sroka (Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu), Łukasz Borysiuk (Starostwo Powiatowe w Jarosławiu), Marcin Odrobina (Urząd Miasta Jarosławia) oraz Renata Majkut-Lotycz (Powiatowa Stacja

Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu) oceniali zaprezentowane spektakle w zakresie walorów profilaktycznych i artystycznych, zgodności z regulaminem oraz atrakcyjności przedstawienia.

Pierwsze miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu za inscenizację pt. „Telefony, telefony”, drugie miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu w Jarosławiu za inscenizację pt. „Czy warto?”. Laureat reprezentować będzie powiat jarosławski w Rzeszowie, gdzie 7 czerwca br. odbędzie się etap wojewódzki VIII Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium