Życie Podkarpackie nr 25/2017 Życie Podkarpackie nr 25/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 179/2017, Środa 28 czerwca 2017 r., Leona i Ireneusza
Opublikowano
Jarosław
Zwycięskie „Telefony, telefony”
29 maja br. na małej scenie w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się etap powiatowy VIII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Porozmawiajmy o uzależnieniach” pod honorowym patronatem starosty jarosławskiego.
fot. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Pierwsze miejsce zdobyły uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu za inscenizację pt. „Telefony, telefony”.

Zakres tematyczny przeglądu obejmował profilaktykę uzależnień. – Poprzez konkurs przekazywane były rzeczywiste informacje dotyczące uzależnienia od nikotyny, alkoholu, narkotyków, telefonów  kształtowanie prawidłowych postaw oraz odpowiedzialności za zdrowie swoje i swoich bliskich. Przegląd miał charakter prezentacji. Dał szansę młodym ludziom na wyrażenie tego, co uważają za ważne i warte uwagi oraz pokazał, w jaki sposób postrzegają oni problem uzależnień. Inscenizacje młodych aktorów były ważnym przekazem edukacyjnym – powiedział Konrad Sawiński z Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

Do etapu powiatowego zgłoszono dwie inscenizacje, w tym jedną z gimnazjum i jedną ze szkoły ponadgimnazjalnej. Jury w składzie: lek. med. Beata Mądrala (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu, przewodnicząca komisji), Paweł Sroka (Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu), Łukasz Borysiuk (Starostwo Powiatowe w Jarosławiu), Marcin Odrobina (Urząd Miasta Jarosławia) oraz Renata Majkut-Lotycz (Powiatowa Stacja

Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu) oceniali zaprezentowane spektakle w zakresie walorów profilaktycznych i artystycznych, zgodności z regulaminem oraz atrakcyjności przedstawienia.

Pierwsze miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu za inscenizację pt. „Telefony, telefony”, drugie miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu w Jarosławiu za inscenizację pt. „Czy warto?”. Laureat reprezentować będzie powiat jarosławski w Rzeszowie, gdzie 7 czerwca br. odbędzie się etap wojewódzki VIII Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy uważasz, że kierowcy powinni mieć możliwość parkowania w ścisłym centrum Twojego miasta?
  • Tak, wszędzie, miejsc parkingowych i tak brakuje
  • Powinno być tylko kilka wyznaczonych miejsc na uboczu
  • Nie, starówka powinna być wolna od pojazdów
  • Nie mam zdania
nr 25/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium