Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 349/2017, Piątek 15 grudnia 2017 r., Celiny i Waleriana
Opublikowano
Przemyśl
Grupy szturmowe radnych Bala i Kamińskiego
Miało być krótko i szybko, bo program ostatniej sesji (25 maja br.) Rady Miejskiej w Przemyślu nie powalał na kolana. Wydawało się, że wszystkie proponowane projekty uchwał przejdą przez problemu. I tak było, ale pieprz pojawił się na sali obrad przemyskiego magistratu, kiedy na mównicy pojawił się radny Tomasz Schabowski (PO). Zarzucił radnym Robertowi Balowi (Regia Civitas) i Maciejowi Kamińskiemu (PiS) brak etyki i moralności. Obaj, będąc radnymi, kandydują do Rady Nadzorczej Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
fot. Jacek Szwic
Radni Robert Bal (Regia Civitas, z lewej) i Maciej Kamiński (Prawo i Sprawiedliwość) są kandydatami do Rady Nadzorczej Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Radny Platformy Obywatelskiej Tomasz Schabowski zarzucił im brak moralności i etyki.

Najpierw radni koalicji przyjęli Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Przemyśla, błyskawicznie odrzucając jedną po drugiej uwagi mieszkańców miasta, firm i instytucji. Jeśli te wyniknęły z konsultacji społecznych, z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że były to kabaretowe konsultacje. Potem szybko przyjęli „Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Przemyśla na lata 2016 – 2023” zatwierdzili roczne sprawozdanie finansowe Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego oraz Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” za rok 2016. Klepnęli kilka zmian w budżecie i przyszła pora na wystąpienia, interpelacje, wnioski i zapytania radnych (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
52 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
przem. 83.31.95.24 29.05.2017

Nie dziwię się że 0 komentarzy totalne olewajstwo.  To wszystko tak żałosne jak cały ten Przemyśl i jego "wadze". Ale  jacy wyborcy  tacy władcy , jaki pan taki kram. Na resztę szkoda czasu i słów.
.

user
Gość 13 83.31.175.17 29.05.2017

Na każdej sesji 'pisze się" nowy rozdział "Życia na gorąco!". Co niektórym radnym pomieszało się w głowach z chciwości i pychy! No tak, jasne, jasne... - tak wygląda przedwyborcza walka o Przemyśl!

user
Kazikk 31.0.33.40 29.05.2017

I bardzo dobrze, moze w koncu radni dadza rade i przebija mur.

user
dafvgwre 94.254.146.134 23:12:01 29-05-2017

beton to ty masz pojebie! mało ci  kutafonie

user
Snowid 31.182.212.90 08:06:44 30-05-2017

By przebić jakikolwiek mur mieć należy łeb betonowy zakuty stalowym hełmem. Niech próbują, tylko czy mają owe atrybuty?

user
dd 31.182.226.62 29.05.2017

Jeszcze im mało?żenada

user
Obserwator wyborów 185.38.225.2 29.05.2017

Szkoda, że Pan Schabowski nie wymienił jeszcze Pana radnego Strzałkowskiego - przecież on też kandyduje. Czyżby Pan Schabowski objął sobie za główny cel bombardować w/w radnych tylko dlatego, że póki co mają dobre wyniki w wyborach (3 z 5)? Dlaczego Pan Schabowski nie umoralnia radnego Strzałkowskiego? Czy Pan Schabowski ma interes w tym, żeby robić szum? I dlaczego Pan Schabowski tak często lata do siedziby spółdzielni czyt. Prezesa? Czy Panu Schabowskiemu znudziła się praca w wodociągach ?

user
Olgaa 31.182.206.46 29.05.2017

A to ciekawe, co obserwator napisał- Jak naprawdę jest? A druga sprawa widzę, że Kamiński i Bal w końcu zrobią, to co innym się nie udało przez 20 lat!


Brawo, tak trzymać!

user
Ten sam. 31.182.212.90 08:22:19 30-05-2017
Hej Kuleczko - Olgooo głowa nie jest po to, aby włosy rosły jak mawiał pewien Przemyślanin.  A dlaczego to zachwycasz się ponad miarę wpisem Obserwatora? Pluciem na Schabowskiego bo robi COŚ na Kazanowie? A czyń podobnie! Od 20 lat KTOŚ  chciał i chce rozwalić DOBRZE funkcjonującą instytucję. I się nie udało bo ..............? Bo dobrze funkcjonuje! Nieprawdaż? Włącz zasilanie substancji szarej i podaj może dwa przykłady, które świadczyłyby o złej pracy PSM, no chyżo!   
"Bój się za każdym razem, kiedy nie mówisz prawdy". 
user
daro 94.40.44.230 29.05.2017

hipokryzja pełną gębą, jak nie lewacki ateista to katolik na pokaz, współczuję wszystkim..

user
zaczynamy 94.254.146.134 29.05.2017
a jakim cudem ma do gadania kibol i taxi-men aby kandydować do rady spółdzielni? co oni mają do rady i prezesa, gdy są inicjatorami 3 wspólnot mieszkaniowych w/w spółdzielni? mają na tym interes? mają spółkę z innymi biznes-menami? DOŚĆ NISZCZENIA LOKALNEJ BARDZO DOBRZE DZIAŁAJĄCEJ SPÓŁDZIELNI!
A może otrzymują daniny od przemyskich aptek , teraz spółek handlowych? Sponsorują imprezy szkolne, miejskie, itp? Panie Ziobro, Pani Premier, czas zająć się tymi przemytnikami!
kontakt@kprm.gov.pl poszedł e mail, dokładny, bardzo szczegółowy
http://pk.gov.pl/ szczegóły sprzedaży leków...
kancelaria@mz.gov.pl bardzo szczegółowe informacje ze sprzedaży leków w aptekach A C

user
sprawiedliwy 94.254.146.134 29.05.2017

NAJWYŻSZA IZBA KONTROLI to jest to teraz i już . Czas najwyższy powiadomić i czas zacząć . Pa AC spokojnej nocy! Zabrali wam koncesję na prowadzenie spółek prawa cywilnego , to teraz zabiorą koncesję na prowadzenie spółek prawa handlowego! Aha szyldy już możecie ściągać , aby ludziom nie mydlić oczu!

user
DOC 94.40.33.161 30.05.2017

Widzę, że ,,grupy szturmowe" spółdzielni kontratakują.

user
Snowid 31.182.212.90 13:34:41 30-05-2017

Dwóch specjalistów od psucia panowie "K" i "B" obiecują coś, co dobrze funkcjonuje od lat. Trudno nie zauważyć prac, które są wykonywane w zasobach PSM, że wymienię ocieplanie budynków, wymiana okien, malowanie klatek schodowych i szereg innych. Jak się chce pajacować to można dyskredytować wszystkie poczynania! Szczytem bezczelności jest przypisywanie sobie wybudowanie siłowni na Kazanowie. To właśnie Zarząd tamtego osiedla m.in. Schabowski wespół z zespół z innymi ową siłownię i nie tylko stworzył. Nie mają bladego pojęcia o zarządzaniu, jak zresztą cała ta szturmująca grupa (Pani Sz. także). Czyżby DOBRA ZMIANA chce zawitać do PSM? Hej radośni próg chyba za wysoki!!!    Nie <widzę>, napisałbym >czytam<.           „A jeszcze jak nadobne, jak piękne dziewczyny! Swieżuchne, rumieniuchne, gdyby dwie maliny” F. Zabłocki.   Serdeczności.

user
gośc 185.38.225.3 14:00:44 31-05-2017
Komentując wpis poniżej, myślę, że spółdzielnia łaski nie robi jeśli co jakiś czas coś pomaluje lub wyremontuje, W KOŃCU PŁACIMY NA COŚ TEN FUNDUSZ REMONTOWY. Jak widać po sprawozdaniach większość opłat wnoszonych przez członków spółdzielni idzie na administracje i zarządzanie spółdzielnią. Wiele prac jest przerywanych w połowie, a o nieuczciwości wykonawców to już nawet nie wspomnę. Sama miałam problem z wykonawcami ocieplenia budynku. korzystając z tego, ze pracuje w ciągu dnia położyli nam styropian 5cm!!! zamiast 15cm. Sprawa została zgłoszona do spółdzielni i dopiero po drugiej interwencji raczyli upomnieć wykonawcę.
user
salezjanin 91.246.69.66 30.05.2017
Pan Kamiński, to już chyba się wszędzie wepchał, gdzie się nie pojawi to zawsze chce być w zarządzie
user
kasander 87.206.231.140 30.05.2017

Czy oni nie mają lustra???

user
XXX 83.31.119.89 15:11:34 15-06-2017

Oni nie umieją obsługiwać luster, nawet kieszonkowych! 

user
jak 94.254.143.131 30.05.2017

masakra, jeden przepity, a drugi z wzrokiem niezmąconym żadną logiczną myślą.

user
zenekblues 31.175.7.196 30.05.2017

Panie redaktorze - zmień Pan foto - zgroza, mój pies zaczął wyć

user
kościelny 156.67.113.50 30.05.2017

Kim są na zdjęciu ci chłopcy z rumieńcami na policzkach? Jacyś ministranci może?

user
Gość 83.31.175.17 15:55:16 30-05-2017
Tak, ministranci: jeden w Regia Civitas, a drugi w PiS, ale w odłamie jarosławskim. Tu tylko interesuje się dorabianiem.
user
gość 83.31.97.240 30.05.2017

najgorzej jak tacy młodzi bez doświadczenia życiowego i zawodowego, nie zarządzający do tej pory  większym zespołem ludzi, ale należący do przewodniej siły narodu biorą się za takie sprawy o których nie mają pojęcia, ale liczą że załapią się na znów budżetowy niemały grosz będąc członkiem rady nadzorczej spółdzielni

user
Gość 13 83.31.175.17 15:53:43 30-05-2017

Przecież o nic nie chodzi tylko o tę dodatkową forsę... Niby skąd mają mieć wiedzę na temat zarządzania/ No skąd???

user
xx 31.182.203.6 18:23:35 30-05-2017

do gość  ...."""""tacy młodzi bez doświadczenia życiowego ........" - ale może bardziej  kumaci niż    ci co siedzą od szeregu lat  we władzach P.Spółdzielni M + Prezes oni już od dawna obrośli w piórka i myślą ,że posadki są dozgonne .Zamiast dbać o dobro spółdzielców, którzy płacą im co miesiąc sowite pensje  olewają sprawy nie wgłębiając się np:   w rozliczenia centralnego ogrzewania ,  wynajmują firmę do rozliczania za CO  za nasze pieniądze  ale czy mają na uwadze dobro spółdzielców  NIE  , bowiem rozliczenia  CO powinno być zróżnicowane w zależności jak usytuowania  mieszkania w blokach / od wschodu,zachodu,południa ,północy/  tak stanowi prawo  /przelicznik jest kolosalny /  , co od początku istnienia w naszych mieszkaniach podzielników ciepła jest POMIJANE i jest IGNOROWANE.   Zadam  jedno z wielu  pytań czy ktoś ze spółdzielców ma pojęcie lub wie ile zarabia spółdzielnia ,czyli my wszyscy na wynajmie lokali ,które należą do NAS nie do prezesa ,rady i całej  spółki wyżeraczy ? ,jaki to ma wpływ na obniżanie opłat  czynszowych dla wszystkich spółdzielców jakie  są zyski z tych wynajmów wie ktoś????? dostał ktoś z was takie rozliczenie??

user
gośc 185.38.225.3 13:54:34 31-05-2017

A skąd te wiedzę miała aktualna Rada Nadzorcza, bo raczej nie widzę tam osób uczonych z wielkim doświadczeniem. A skoro jest grono ludzi niezadowolonych, to znaczy że nie wszystko funkcjonuje jak trzeba

user
DOC 94.40.33.161 30.05.2017

Po raz kolejny ludzie podpisując się innymi nickami toczą heroiczną walkę z kontr opiniami na temat Spółdzielni. Mianowicie chodzi o ,,Ten Sam" i ,,Sonowid". Ludzie każdy ma prawo wypowiadać się według swoich odczuć (po to jest chyba FORUM). Rozumiem, że próbujecie toczyć cyber walkę w sieci, w obronie swojego pracodawcy,  ale pamiętajcie, że każde imperium upada. Rozumiem też, że ciężko jest przyjąć w swoje szeregi świeżą krew (czy to radni czy inni) ale trzeba się z tym pogodzić. Mamy demokrację i wybierają ludzie - w tym przypadku mieszkańcy osiedli, a dokładniej mówiąc członkowie PSM, bo prawdopodobnie gdyby głos mieli również mieszkańcy nie będący członkami PSM (moim zdaniem dziwne - przecież każdy płaci czynsz) to byłoby już dawno pozamiatane.

Pozdrawiam obrońców SW czyt. Spółdzielni walczącej.

user
Sonowid 31.182.222.37 08:58:22 01-06-2017
Bądź pozdrowiony szlachetny i staraj się nie zawracać anus "sonowidowi". Pij dużo wody mineralnej niskosodowej ze zdroju Żywiec!
user
Wiesz wiecej? 155.133.92.19 30.05.2017

Jak czytam o dobrym zarzadzaniu spoldzielnia to ciarki mi ida po plecach. Od lat nie sa rozwiazywane zadne bolaczki mieszkancow. Prezes zarabia bagatela 20 tys zl wice jakies 14 tys zl, w radzie sa osoby, ktore maja po 80 lat (i to nie sa zarty). Przepraszam, ale czy to jakis wyczyn jesli po 30tu latach spoldzialnia zmieni okna na klatce albo ja pomaluje? To jest to dobre zarzadzanie spoldzielnia? Wiecie, ze w Rzeszowie takie spoldzielnie nabywaja grunty i buduja nowe bloki? Bogaca sie tym samym nie tylko na czynszu - inwestuja i mnoza. Pan Schab i jego giermkowie zniesc tego nie moga, ze ktos w koncu bedzie drugiemu patrzyl na rece.

user
DOC 94.40.33.161 14:57:11 30-05-2017

Popieram przedmówcę. Mieszkam 10 lat na os. Kmiecie. W moim bloku zostały jedynie wymienione drzwi wejściowe,  małe okna na klatce schodowej,  1 pomalowano klatkę (kur...a) w grudniu tydzień przed świętami, gdzie smród tanich farb utrzymywał się do połowy stycznia. Tyle. Zapewne ktoś zaraz napisze, że to INWESTYCJA na miano Wa-wy.  Nie mam nic do prezesa i  jego zastępców.

Włos jeży mi się na głowie jak ktoś pisze, że trzeba się znać, że sami bohaterze dzielnie sterują od 20 lat itp. Sprawa tyczy się RADY NADZORCZEJ, a nie prezesa i jemu podwładnych. Skoro obecnie w RN jest np. emerytowany nauczyciel j. polskiego i kur..a jakoś nikt nie pisze, że się nie nadaje lub 4 lata temu też się nie nadawał - zapewne sama FACHURA to o co chodzi.

user
xx 31.182.203.6 18:43:35 30-05-2017

Przykład marnotrawstwa terenu,który powinien zarabiać   pieniądze dla  spółdzielców ,którzy bólą podatki zamiast tego jest  ""SRALNIA dla psów""   to  jest    Oś .BIELSKIEGO  i jego masa niewykorzystanego  terenu ,który jak by tu powstał na nim   jeden z sieci super marketów prócz oczywiście  "Piotrusia Pana" bo on tu od lat jest panem i władcą handlowym ,ile było by korzyści z takiej inwestycji dla mieszkańców ,którzy płaciliby mniejszy podatek od gruntu bo płacił by go najemca  i mieli by możliwość zrobienia normalnych zakupów nie będąc skazanymi tylko na sklep "Piotruś Pan"

user
doc 31.182.222.37 08:52:29 01-06-2017

Jednak WIESZ MNIEJ - dlaczego? PSM ma swoje grunty, na których można wybudować to i owo. A kto te mieszkania kupi? Przemyślan stać będzie na taki wydatek, a kredyt spłacać należy przeważnie więc .....?

user
OTWÓRZCIE OCZY 94.254.155.245 30.05.2017

Ale Wy ludzie jesteście naiwni. Ci dwaj to karierowicze jakich mało. Pan Maciej dzięki swoim partyjnym korzeniom zmienia pracę jak rękawiczki teraz jest wielki ekspert od lecznictwa. Pan Robert cóż chodzi plotka że ma aspiracje dużo wyższe niż nauczyciel wf. Tak tak dalej na nich głosujcie i właźcie im do tyłka naiwniacy. Pokazują swoje obecności na sesjach.  Niech nie będą śmieszni podpisanie się na początku sesji to żadna filozofia, później można robić co się chce po podpisaniu się można zwiać właśnie to jest patologia u naszych wybrańców, że się podpiszą a później wielce pracują dla miasta. Byłem dwa razy na sesji i na 23 radnych później zostało 14 a na początku byli wszyscy i ślicznie się podpisali. I uwaga jednego z tych Panów już pod koniec na niej nie było a więc się dwaj przemyscy Lewandowscy nie chwalcie się tak szczytnie swoją obecnością bo mam nadzieję że kiedyś jakiś rzetelniejszy dziennikarz opiszę tą  "społeczną pracę" za grubą kasę bo wielu z nas może tylko pomarzyć o tylu "fuszkach" wielce społecznych, ale nie odnoszę się tutaj tylko do nich żeby nie było dotyczy to niestety większości naszych szacownych Radnych. Także ciemny narodzie nadal kupujcie tych dwóch głosujcie na nich a oni bardzo mądrze to wykorzystują w robieniu swoich  karier !

user
Gość 185.38.225.3 14:07:14 31-05-2017
Jednak nie zarzuci Pan Panu Robertowi, że nic nie robi. Działa i to widać w całym mieście. Jeśli chodzi o Pana radnego z PO to nie widać jego działalności nigdzie poza Kazanowem, a radnym to chyba jest całego miasta.
user
BOBO 94.254.146.134 30.05.2017

JA SIE PYTAM GDZIE JEST RADA MIASTA?????


Wyrok: 912 tys. zł kary!

Za ponad 900 tys. zł można zrobić wiele dla mieszkańców. Niestety, żadnych inwestycji za te pieniądze nie będzie. Za nieprawidłową realizację projektu „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Przemyślu” to miasto musi zapłacić ponad 912 tys. zł kary! Decyzja jest nieodwołalna, bo podjął ją Naczelny Sąd Administracyjny.


BAL , KAMIŃSKI   !!!

GDZIE WY BYLIŚCIE???
user
gość 217.96.181.243 09:25:32 31-05-2017

tak jak napisałem powyżej - brak doświadczenia , brak podstaw ekonomi i zarządzania , brak poczucia winy bo nie moje to środki finansowe, itd itd.

user
Czujność Radnych KLUBU PO 83.31.175.160 14:10:11 31-05-2017

RADNY TOMASZ SCHABOWSKI WYCIĄGNĄŁ NA WIERZCH TO 'podejrzane etycznie ' działanie.... Dzięki jego czujności sprawa ujrzała światło dzienne!!! Inaczej NIKT nie wiedziałby o całej sprawie! 

To czujność Radnych z Klubu PO uwypukliła już niejedną sprawę, a idą następne "ciekawe" sprawy!

user
DOC 94.40.33.161 14:27:49 31-05-2017

A gdzie był Radny SCHABOWSKI, bo jak się nie mylę w 2012 roku to Pan Błachowicz był wiceprezydentem, a Pan Schabowski radnym?

user
gość 185.38.225.3 23:34:00 31-05-2017
A PAN RADNY SCHABOWSKI GDZIE WTEDY BYŁ?????
CHYBA NA RÓWNO WINNY Z POZOSTAŁYMI
user
obiektywny 94.254.144.138 31.05.2017

Widzadz zdjęcie obu tych Panów Radnym robi mi się niedobrze. Ani jeden ani drugi nie nadaje się do bycia radnym a tym bardziej zasiadać w jakiej kolwiek radzie nadzorczej. Pozatym narazie rada w PSM a później pozbyć się obecnego prezesa i zająć jego stołek to priorytet obu Panów Radnych

user
przemyślanin 193.242.142.149 31.05.2017

Myślę ,że do rady spóldzielni powinni startować ludzie którzy mają   minimum pięcioletni staż członkowski  . A nie Ci co dopiero zostali członkami i wszystkie rozumy pozjadali  . 

user
DOC 94.40.33.161 12:00:06 01-06-2017
W takim razie źle myślisz. W regulaminie nie ma słowa o stażu. PODKREŚLAM W REGULAMINIE, który Prezes i pociotki tworzyły lat x temu.  Argument godny BIAŁORUSI
user
żenua 31.182.226.62 31.05.2017

Panie K a nie jest Pan czasem w zarządzie Radia Rzeszów?oczywiściwe wiemy z czyjego POLECENIA,nie na darmo robił Pan za tło dla Prezydenta

user
Piotr 85.89.174.196 31.05.2017

Przy okazji SM. Chciałbym się dowiedzieć ile Baczyk - tak ten sbek i huj mnie obchodzi kim on koorva jest - płaci PSM za blokowanie lokalu po sklepie Centrum na Kmieciach?

Dziękuje.

user
hhh 185.38.225.7 31.05.2017

Prostytuować jest się łatwo tylko zrobić coś dla mieszkańców to już wymaga kultury i pomysłu. Wstyd i to wielcy katole którzy ślizgają się gdzie tylko mogą.

user
DOC 94.40.33.161 01.06.2017

Frajerze 31.182.222.37 nie podszywaj się pode mnie, bo ci to nie wychodzi.

user
Widsno 31.182.222.37 15:58:33 01-06-2017

Frajera poszukaj sobie w wstępnych i zstępnych! Jak brakuje argumentów to pojawiają się wyzwiska. 

 Z ciebie jest  jednak miernota! Pomaluj żwir na pastelowo, co czwarty kamyczek.

user
doc 31.182.222.37 16:19:51 01-06-2017


user
euro 162.253.131.100 01.06.2017
dwie nędzne kreatury (!!), ten specjalista od służby zdrowia już dawno powinien znaleźć się na liście Ciompy do zwolnienia, a ten od kijów na ścieżce nad Sanem
user
Gość 178.183.238.137 02.06.2017

Po wyborach

Panowie weszli w skład Rady Nadzorczej- ale w pozostałym zakresie mizernie, za mało aby  dzielić i obsadzać stanowiska.I dzięki Bogu.

user
apostol 79.184.254.29 03.06.2017

nie chcemy porzadek monte cassino w PSM...

user
huje wie kto 82.1.106.49 05.06.2017

do kolejnego koryta ida nie nawpierda.... sie proste , juz widac po ich rzadzeniu jako radni , znaja sie jak ..... tylko kasa i bzdety jeden dupoliz  a drugi katoliban 

Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium