Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Region
Kolorowe boisko od „Śnieżki”. Może w Waszej szkole?!
10 maja br., już po raz jedenasty, wystartowała nowa edycja ogólnopolskiego konkursu „Kolorowe Boiska”, organizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Konkurs „Kolorowe Boiska” to program skierowany do szkół podstawowych z miejscowości małych, mniejszych i tych zupełnie najmniejszych. Jego ideą jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przez najmłodszych oraz zapewnianie dzieciom warunków do prowadzenia aktywności fizycznej i uprawiania sportu. Podobnie jak w poprzednich edycjach patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Do konkursu mogą zgłosić się szkoły nieposiadające własnego boiska szkolnego lub posiadające taki obiekt w złym stanie technicznym. Ważne jednak, aby były to szkoły w miejscowościach nie większych niż 20 tysięcy mieszkańców. W ciągu ostatnich 10 lat „Śnieżka” ufundowała nowoczesną infrastrukturę i sprzęt sportowy, służący tysiącom młodych ludzi w całej Polsce. W 2016 r. „pokolorowała” sportowy świat w podjarosławskiej miejscowości Manasterz, budując pełnowymiarowe, wielofunkcyjne boisko sportowe przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W tym roku kolejny raz gra toczy się o boisko. Wygra je szkoła, której uczniowie wspólnie przygotują najciekawszy, i najbardziej oryginalny krótki film wideo pt. „Wymarzona lekcja WF-u”. Liczy się przede wszystkim kreatywność pomysłów i forma wypowiedzi, nie dłuższa niż 100 sekund (tzw. setka).

Nagrodą główną w konkursie jest wielofunkcyjne boisko sportowe, którego wykonawcą jest firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają: telewizor Samsung z pakietem szkoleniowym na DVD, zestaw interaktywny, stół do tenisa, komplet piłek, bramkę przenośną oraz zapas farb „Śnieżka”. Szkoły mogą zgłaszać się do konkursu do 30 maja br. Konkursowe prace zostaną poddane pod ocenę zarówno profesjonalnego jury, jak również internautów.

W pierwszym etapie, od 1 do 18 czerwca br., prace konkursowe ocenią internauci, którzy będą mogli tego dokonać po zalogowaniu się na stronie www.koloroweboiska.pl. Głosowanie odbywać się będzie w 4 grupach, w zależności od liczby mieszkańców miejscowości, z której pochodzić będzie szkoła biorąca udział w konkursie: grupa I – prace uczestników z miejscowości do 2 tys. 999 mieszkańców, grupa II – prace uczestników z miejscowości od 3 tys. do 5 tys. 999 mieszkańców, grupa III – prace uczestników z miejscowości od 6 tys. do 9 tys. 999 mieszkańców, grupa IV – prace uczestników z miejscowości od 10 tys. do 20 tys. mieszkańców. Do etapu drugiego (finałowego) zakwalifikowanych zostanie 20 wybranych prac, które otrzymają najwięcej głosów internautów proporcjonalnie w swojej grupie.

W etapie finałowym wybrane prace zostaną ocenione przez profesjonalne jury konkursowe. Spośród 20 prac z największą liczbą głosów internautów zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu oraz laureaci miejsc drugiego i trzeciego. Werdykt jury zostanie ogłoszony 26 czerwca br. i opublikowany na stronie konkursowej www.koloroweboiska.pl.

Tam także można szukać więcej informacji o zakończonych edycjach programu, jak również o edycji tegorocznej. Zapraszamy!

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Jack 109.173.159.51 10.06.2017
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium