Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Jarosław
Korki wróciły do Jarosławia
Na ulicy Poniatowskiego stoją. Ulicą Słowackiego jadą, ale w ślimaczym tempie. Podobnie na Grunwaldzkiej i Jana Pawła II. Wjazd od strony Szówska się blokuje. Od Pruchnika podobnie. Tak jest w godzinach szczytu komunikacyjnego w centrum Jarosławia. We wtorek i piątek, dni targowe w mieście, szczyt trwa niemal cały dzień. Zakorkowane miasto to m.in. wynik zamknięcia dwóch wiaduktów kolejowych, ale nie tylko.
fot. Roman Kijanka
Tak wygląda skrzyżowanie ul. Poniatowskiego z Pruchnicką i Słowackiego w godzinach popołudniowego szczytu.

Gdy pod koniec 2012 r. oddano obwodnicę Jarosławia, wydawało się, że kłopoty z przejazdem przez miasto się skończyły. Ruch w centrum zmalał. Kilometrowe korki poszły w niepamięć. Potem otworzono autostradę i wybudowano jeszcze małą obwodnicę nazwaną „drogą graniczną”. Miasto mogło swobodnie oddychać.

Tylko dojazd przez most na Sanie był wąskim gardłem, które przy większym ruchu się zapychało. Dzisiaj korki wróciły do miasta w wydaniu jeszcze bardziej uciążliwym. Wcześniej zakorkowana była przelotówka Przemyśl – Rzeszów, czyli ul. 3 Maja, Grunwaldzka i Jana Pawła II. Reszta dróg jakoś sobie radziła. Dziś doszła (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jaroslawianin57 213.205.194.12 19.05.2017
Lepiej bylo wybudowac RONDO  w nie ktorych miejscach niz sygnalizjace swietlna bo na tak male miasto jest za duzo korkow i noestety ludzie wdychaja tylko spaliny ... 
user
aaa 31.128.12.145 19.05.2017

Gdyby na skrzyżowaniu Pruchnickiej i Słowackiego zrobili rondo, tak jak było pierwotnie planowane, to by się teraz nie korkowało. 

user
Zgroza 217.99.253.18 20.05.2017

Sami do tego doprowadzamy

user
szofer 94.254.146.157 21.05.2017

Nie wiem dlaczego nasi włodarze  tak sie boja  budowac ronda, jezdze od Przemysla po Łańcut i wszedzie to samo , np w Przemyslu kolo szpitala  na Monte Casino  az się prosilo o duże dwupasmowe rondo  ,w Radymnie  dało radę zrobić ,ale na obwodnicy tego miasteczka już nie  ,o Tyczempach nie wspomne, Jarosław nie  ma o czym gadać itd.To co na zachodzie jest juz  normą u nas  niestety  nie.Światła były dobre ale jakies  20 -30 lat   temu,teraz ważniejsza jest polityka

user
kierowca 83.31.31.100 21.05.2017

Powiat dał zgodę na całkowite zamknięcie południowej obwodnicy dla kolejarzy to są korki.  Trzeba było uzgodnić inną technologię przebudowy wiaduktu na Morawskiej - bez wyłączenia ulicy z ruchu. Jest tanio dla kolejarzy to jest drogo dla kierowców, wszyscy stoją w korkach tracą czas i paliwo o zatruwaniu miasta spalinami nie wspomnę.

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium