Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Region, Leżajsk
Konopie hodował w szafie?
Zarzuty kradzieży i włamania usłyszał 30-latek, do którego policjanci z Leżajska dotarli dzięki jednemu z pokrzywdzonych. Ten rozpoznał mężczyznę, ujął go i zawiadomił policję. Okazało się, że sprawca włamań nie tylko to ma na sumieniu. W jego mieszkaniu znaleziono 27 roślin – najprawdopodobniej konopi indyjskich. Hodowla znajdowała się w.... szafie.
fot. KPP Leżajsk
W dwóch drewnianych szafach policjanci zastali taki oto obrazek. To najprawdopodobniej konopie indyjskie. Niewykluczone, że podejrzany mężczyzna, oprócz już postawionych, usłyszy także zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Niewykluczone jest, że podejrzany usłyszy więc kolejne zarzuty, między innymi z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na razie przyznał się do dwóch już postawionych – kradzieży i włamania. Miejscowa prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Z relacji leżajskiej policji wynika, że  na trop włamywacza trafił dzielnicowy z tamtejszej komendy. W dotarciu do sprawcy kwietniowych kradzieży pomógł dotrzeć jeden z pokrzywdzonych. Mimo iż 30-latek na początku twierdził, że nie ma nic wspólnego ze sprawą, szybko okazało się, że zdążył się przeprowadzić i mieszka w wynajmowanym domu w okolicach Leżajska. Tam znaleziono przedmioty pochodzące z przestępstw – szlifierki kątowe, wiertarki oraz piły motorowe. Na miejscu mundurowych czekała jeszcze jedna niespodzianka. W dwóch drewnianych szafach znaleźli 27 roślin (najprawdopodobniej konopi indyjskich) i zawinięty w chusteczkę susz roślinny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

fot. KPP Leżajsk
Hodowla w szafie.
fot. KPP Leżajsk
Łupy pochodzące z kradzieży.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium