Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Przemyśl
Wejdź w bajkowy świat na wzgórzu
I Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe wzgórze” to 3 dni teatralnej przygody i scenicznych emocji dla każdego, ale przede wszystkim najmłodszych oraz ich opiekunów i rodziców. Bajki i bajeczki w rozmaitych formułach aktorzy kilku teatrów serwować będą od 19 do 21 maja na deskach Zamku Kazimierzowskiego.
Aktorzy Teatru S.A.N. w spektaklu Jaś, Małgosia i…
Podczas 3. festiwalowych dni 4 teatry pokażą się z najlepszej strony podczas 5 spektakli. Będą to głównie opowieści z krainy bajek. Na zamkowej scenie zagoszczą Teatr Ziemi Chełmskiej z Chełma (ze spektaklem A niech to gęś kopnie!), Teatr Nemno z Rzeszowa (Tymoteusz Rymcimci, Czerwony Kapturek) oraz przemyscy wykonawcy – Grupa Tańca Dworskiego Villanico działająca przy Zespole Pieśni i Tańca „Przemyśl” (Malarz) oraz Teatr S.A.N. (Jaś, Małgosia i…).

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji, jak na przykład japoński teatr kamishibai. Pierwszą edycję bajkowego festiwalu zainicjowali dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renata Nowakowska i założyciel Teatru S.A.N. Rafał Paśko.

– „Bajkowe wzgórze” to przykład wzorowej współpracy instytucji kultury oraz grupy pasjonatów teatru. Bardzo cieszymy się na zbliżające się święto teatru dla najmłodszych w naszym mieście. Jest to spełnienie naszych marzeń i szansa na edukację teatralną dla nas samych – mówi R. Paśko.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
sesez 79.187.115.177 18.05.2017

Plakat nadaje się na "Grafik płakał jak projektował"...

user
uiyt 46.105.100.149 18.05.2017

żp zablokowało kometnarze na temat tw Szary dotyczący Baczyka .

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium