Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Przeworsk, Sieniawa
Pół tysiąca nowych miejsc pracy. Burmistrz chce zredukować bezrobocie do zera
– Z pięćdziesięciu czterech hektarów terenu będącego własnością gminy nie został chociażby ar. Na wszystko znaleźli się chętni. Przedsiębiorcy i firmy będą lokować tu swoje interesy. Najważniejsze, że pojawią się setki miejsc pracy. Spróbujemy zniwelować bezrobocie do zera – cieszy się burmistrz miasta i gminy Sieniawa Adam Woś.
fot. Jacek Borzęcki

Jedną z firm, która niebawem ulokuje się w Sieniawie, jest Zakład Przetwórstwa Drobiowego „Res-Drob”. W 2014 r. znalazła się na 20. miejscu „Złotej Setki” przedsiębiorstw na Podkarpaciu. Do tej pory siedzibę miała w Rzeszowie, na osiedlu 1000-lecia. – Firma wykupiła u nas 30 hektarów. Planuje budowę nowoczesnego zakładu. Wcześniej jednak musi powstać baza surowcowa, czyli kurze fermy. Na budowę dwóch pierwszych firma ma już pozwolenia. Docelowo ma ich powstać osiem. Możemy więc liczyć na minimum pół tysiąca nowych miejsc pracy. Jak tu nie być zadowolonym? – stwierdza burmistrz miasta i gminy Sieniawa Adam Woś.

Informacje te potwierdził przedstawiciel „Res-Drobu” Marek Jurkiewicz.

Można i bez podstrefy ekonomicznej

– To ogromna szansa na rozwój miasta i całej gminy. Skąd takie wzięcie naszych terenów? Przypuszczam, że z doskonałej lokalizacji. Z Sieniawy do obwodnicy Jarosławia jest 15 kilometrów. Stamtąd już krok do autostrady. W przeciwnym kierunku także jest atrakcyjnie, bo do kolejnego wjazdu na A4 jest 10 kilometrów. Wiem, że są już chętni z Rzeszowa, którzy zamierzają się u nas osiedlić i tutaj pracować – cieszy się A. Woś.

Jak to możliwe, że firmy pchają się drzwiami i oknami do miejscowości, która nie ma nawet podstrefy strefy ekonomicznej?
– Nie miałem do tej pory czasu, by myśleć o podstrefie. Były ważniejsze sprawy, jak chociażby budowa kanalizacji, wodociągów, remonty szkół. Firmy same pytają o możliwość wykupu terenu, a my nie odmawiamy. Trzeba pamiętać i o tym, że ogromnie dużo zyska na tym budżet miejsko-gminny. Dzięki powstaniu pierwszych dwóch kurzych ferm budżet wzbogaci się o półtora miliona złotych! – dodał burmistrz miasta i gminy Sieniawa.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ktos 173.56.233.77 25.03.2015

I WY to pochwalacie. Wyprzedal wszystko juz nic wiecej nie ma lol. Zainteresujcie sie komu on to sprzedaje ( oprocz kurek sa  inne firmy ktore zaczadza ta gmine).  Pan burmistrz wladca gimny jak I umyslow tych biednych ludzi.  za chwile dzieci zamiast oddychac powetrzem beda wchlaniac smrod biomasy, gumy itp. Powodzenia za pare lat nie bedzie potrzeba wiecej niz pol tysiaca miejsc pracy bo do tego czasu  nikt nie bedzie chcial tam mieszkac. 

user
Ja 31.128.8.158 18:41:20 28-03-2015

Co dzisiaj jest ważniejsze niż praca, nie wszyscy już są emerytami.

Jeżeli chodzi o smród biomasy to chyba też bzdura, bo bardzo miało w mieście śmierdzieć spalaną gumą na Wylewie w Gran- Tech.

Okazało się że ten czarny dym nie z Gran -Tech tylko z zakładu drzewnego.

To były burmistrz zezwolił na stajnię w środku miasta.

Chwała Adamie jak naród będzie miał prace to i gmina będzie bogata.

user
gość 87.206.44.46 25.03.2015

Jedyna gmina w byłym przemyskim, która naprawdę się rozwija. To smutne, że tylko jedna, a nie wszystkie.

user
Niezadowolony 31.128.8.14 21:58:00 25-03-2015

No tak... burmistrz nabija kase gminy dla siebie i swoich pracowników... a na remont drog gminnych... chodniki... pogłębienie rowów przy drogach gminnej czekamy już 25lat... więc po za sprzedaniem wszystkiego... nic innego mu nie wyszło co przydało by się życiu mieszkańców gminy... owszem remontuje 100m odcinki dróg dla swoich sztucznych pochlebców... służących poparciem...

user
gość 87.206.44.46 10:43:44 29-03-2015

Oj tam, ale jadąc z Przemyśla do Lublina czy dalej do Warszawy to Wiązownica, Sieniawa czy nawet Adamówka robią wrażenie. Czyste zadbane wioski czy miasteczka, rozbudowujące się (zawsze jakąś budowę widać). Naprawdę w porównaniu do większości podobnych miejscowości w drodze do Lublina wyróżniają się na plus. Jeszcze żeby droga była takiej samej jakości jak na północ od Biłgoraja to byłoby świetnie.

user
Mieszkaniec 84.192.171.134 26.03.2015

Kurde wam to zeby jak chcial to i tak nie dogodzi:/ zobaczymy co z tego wyjdzie. Jezeli o mnie chodzi to ja nie narzekam bo tego jak nasza Sieniawa wygladala podczas kadencji ostatnich burmistrzow to nie pamietacie co?:/



user
E.Ł. 79.191.109.139 26.03.2015

Brawo Panie Burmistrzu! Gratuluję! To jest prawdziwy gospodarz, dzięki jego rządom Sieniawa wypiękniała i staje się prężnym miasteczkiem.

user
_ 83.17.252.154 26.03.2015

Wiem, że są już chętni z Rzeszowa, którzy zamierzają się u nas osiedlić i tutaj pracować – cieszy się A. Woś.


są rzeczy na tym świecie o, których się fizjonomom nie śniło:-)

user
Bełkot 91.237.160.1 26.03.2015

Co na to palinek i bulin?

user
ja 31.128.8.12 26.03.2015

w gazecie jarosławskiej chwalił się że jest 1000 (słownie jeden tysiąc)

miejsc pracy a na drugi dzien w zyciu podkarpackim powiedział że jest tylko 500 miejsc a zanim rozpocznął działalnośc bedzie tylko 100 bo tyle miejsc potrzebują nowoczesne kurniki ,ale najważniejsze że smród będzie taki sam dla wszystkich ( proszę sobie postawić kurniki za płotem swojego gospodarstwa agroturystycznego to zobaczymy czy ktoś tam przyjedzie po świeże powietrze)

user
mieszkaniec sieniawy 31.128.8.12 13:17:06 26-03-2015

a moze by tak zaprosić CBA  na wycieczkę do sieniawy

user
Mieszkaniec 91.237.160.1 26.03.2015
Jak nie ma roboty placza , jak maja byc miejsca pracy tez placza ;) tym frajerom od doskocza nigdy nie dogodzi ;) 
user
mk 91.193.208.124 27.03.2015

Wygląda  nie najgorzej .  Tylko  , jakie będą umowy? O pracę czy tylko zlecenia/ śmieciówy/?  I za jakie pieniądze? Piszę , bo to bardzo istotne.

user
Ja 31.128.8.158 18:50:08 28-03-2015
A o umowy zapytaj Kopacz, no takie proste.
Ja też bym chciał umowę na stałe i na czas nie określony, ale trudno głosujecie na PO i PSL.
A to że niezadowolony czeka na nowe rowy 25 lat, to pytam, gdzie byłeś 25 temu.
user
hanka sieniawczanka 83.23.136.24 31.03.2015

człowiek im starszy tym mniej moze i wolniejszy jest.Nie szalejcie  -przecież widać zmiany a, ma być nawet dobrze.Są zawsze jakieś zadry  ale jak widać stara sie gładzić  a,jeszcze jak te cipki wprowadzi to uruchomi nowe inicjatywy i wyzwania.Nie mozna mu tego zabrać  bo zmiany widać  a, że ma czasem muchy w nosie to prawo kazdego szefa.Można mu zarzucić że  jakby ponad miarę forsuje Pigany i Czerce ale zawsze coś tam kapnie i dla innych.Bolesnym jest fakt ze Rada Miejska  jest zbyt uległa i co tu mówić taka spolegliwa bo to ich zadanie zmuszać włodarza do działania i rozliczać a, prawda jest taka że siedzą ludkowie latami  i funkcja radnego stała się prawie zawodem z co miesięczna wypłatą .Jest niby ta kadencyjność  ale tak naprawdę twarze zawsze te same od lat i mierny ,bierny ale wierny.Mam nadzieję że społeczność  zmusi wszystkich do działania a, to tylko z korzyścią dla całej gminy

user
słuchacz 31.128.8.158 14.04.2015

Słyszałem że ogrody działkowe walczyły by odejść od W -wy, dziś są za W -wką

Chyba gmina jest bliższa jak W-wa, co na to radni.

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium