Życie Podkarpackie nr 46/2017 Życie Podkarpackie nr 46/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2017, Niedziela 19 listopada 2017 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Przemyśl
Przemyślanie na „Marszu Wolności” [ZDJĘCIA]
Ponad 40-osobowa grupa przemyślan wzięła udział w „Marszu Wolności”, który odbył się w Warszawie w sobotę, 6 maja br.
fot. Julia Kamycka
Ten transparent wywołał spore zainteresowanie uczestników Marszu Wolności z innych regionów Polski.

Nie 12 tysięcy, jak twierdzili jedni, nie 90 tysięcy, jak szacowali inni, ale z całą pewnością dziesiątki tysięcy Polaków uczestniczyły w „Marszu Wolności”, zorganizowanym przez Platformę Obywatelską, z udziałem środowisk opozycyjnych: PSL, Nowoczesnej, ZNP i samorządowców. Wielotysięczny tłum przeszedł z placu Bankowego na plac Konstytucji (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
51 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Wezyr 94.254.139.41 08.05.2017

Brawo!

user
zenekblues 31.175.7.196 08.05.2017

O !!! na 6 foto KOŃ z pod dawnego PEWEXU w Przeworsku - jaja jak arbuzy, i na dokładkę :


Aferki POmazańców – nie rozliczone i chowane pod dywanik

1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewaru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet / zgroza/ i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO /zgroza /
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń / kogo się bali - Polaków ??? /
31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066) / czyjej pomocy , ze Wschodu ??? /
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej - Pawlak (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów, Ciech);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm

user
legia 83.26.255.40 18:02:56 09-05-2017

Napisz coś od siebie a nie kopiujesz schematy....

Tyle samo Afer jest za Twojego złotego PiSu tyle, że nie po 8 latach ale po 2... 

Pierwsze oszustwo to takie, że Gowin miał być ministrem obrony... nie Macierewicz.  Za tym poszła już cała lawina oszustw od połączenia Prokuratury Generalnej z Ministrem Sprawiedliwości poprzez aferę z Komendantem Majem, Piotrowiczem, Trybunałami, łamaniem konstytucji, Oszukanie Frankowiczów przez Prezydenta po oszukańcze obietnicę o ustawach bankowych i o sklepach wielkopowierzchniowych!

O lasach to nawet nie pisz bo tu jest dopiero afera o Puszczy Białowieskiej tzw. afera Kornika Drukarza i afera z reformą edukacji. Do  tego dochodzi afera w Stadninie Koni w Janowie i Michałowie (to dopiero obsadzanie stołkami)... A propos zastępowania  kompetentnych lojalnymi partyjniakami była jeszcze Afera z Polską grupą energetyczną i Janiną Gos... z Misiewiczem z zakładem w Jelczu... 

Chcesz więcej? Mogę wypisać od pauzy... Ale z głowy , nie poprzez funkcję "kopiuj wklej" jak to robią bezmyślne barany... 

To tyko 2 lata...   Ocknij się i nie neguj ruchów obywatelskich... Zwykle to obywatele 



user
ola 31.182.203.6 08.05.2017

Sponsorowana darmowa partyjna wycieczka do stolicy na koszt biednego i łupionego ze wszech stron podatnika. Obłuda!!!

user
abc 94.254.152.95 08.05.2017

Pan Błachowicz i jego synuś :)

user
12@34 91.193.208.124 08.05.2017

Redakcja " ŻP "  , GDY WIDZI  TAKI SYF , TARGOWICĘ , TO DOSTAJE ORGAZMU.   PŁEĆ TZW. PIĘKNA  .  OD RAZU MA  W MAJTKACH  KISIEL

user
przemyślanin 31.182.205.178 08.05.2017

Ha ha ha  to parada równości, bo sami panowie... i jeszcze młody chłopak  fe,fe,fe

user
troja 46.215.90.52 08:11:02 09-05-2017

Jeżeli ty na tych zdjęciach widzisz samych panów, twoja sprawa. Każdy widzi to, co chce  ;)

user
q 94.40.44.230 08.05.2017

sam sprany beret

user
pivo 46.215.90.52 00:06:30 09-05-2017
Bo co? Bo ludziom na czymś zależy? Bo nie przyjmują bezmyślnie propagandowej papki z rządowej tv? Bo się komuś chce ruszyć dupę i zamanifestować swoje poglądy?
user
Cezar 185.38.225.4 08.05.2017

Kiepsko z wami. I frekwencyjnie i intelektualnie ......

user
obserwator 81.161.203.129 08.05.2017
Przemyślanie przepraszają za taką reprezentację szczególnie za Błachowicza i jego  synalka dwóch nierobów. Oni nie zostali wybrani przez społeczeństwo przemyskie do jego reprezentowania . Uzurpatorzy !
user
Lklik 31.53.18.55 08.05.2017

Co Za  debilostwo.Kolejni zlodzieje pojechali do stoic bo sa tacy Sami Jak i PO'. 40 balwanow  z przemysla ne bedzie mowic  Za cale miasto! !!!PIS by liderem  jest I bedzie w naszym ragionie.

user
pivo 46.215.90.52 00:02:27 09-05-2017

Faktycznie, sądząc po komentarzach na tym forum, to PiS tu będzie liderem. Widocznie na nic innego ten region nie zasługuje. 

user
abccab 185.25.123.131 08.05.2017

czyżby artykuł sponsorowany przez POpaprańców? ŻENADA!

user
Marek 83.31.38.144 08.05.2017

A może oni tam bronili wolności przed tą V kolumną pogrobowców UPA co zajmuje Przemyśl?

user
sdc 46.186.15.241 09.05.2017

P.RADNY dobrze sie bawił?czy był alkomat?

user
stan 80.51.108.78 09.05.2017

Przemyslanin przeprasza za Marka Rząsę oraz innych misiaków z PO

user
stan 80.51.108.78 09.05.2017
Dajcie poko z marszami koryto sie urwało
user
kran 46.215.90.52 08:05:39 09-05-2017

Ty lepiej daj pokój z tą zgraną płytą o urwanym korycie.  To już na nikim wrażenia nie robi ;)  

user
Gość 83.31.69.89 20:13:06 09-05-2017
Niektórzy to mają odpowiedni STAN KORYTA w głowie... i tylko tyle. Głowa jak koryto,
user
Wit 178.42.51.50 09.05.2017

Czy ten na zdjeciu nazywa sie Błaznowicz??

user
Rubin 83.31.69.89 20:11:45 09-05-2017
Nie. to Błachowicz=powszechnie szanowany człowiek w mieście.  ma twarz i własne zdanie.
user
zbynek, kwadrat 8 (żeby się zenek nie czepił;) 37.248.116.2 08:10:25 10-05-2017

Prymitywne żarty z nazwisk to dla niektórych pewnie najlepszy  SORT dowcipasów 

user
KUBA 91.229.22.27 09.05.2017

PRZEPRASZAJCIE  ZA SIEBIE!!!!!

user
Pisoff 37.248.162.250 09.05.2017

Brawo, brawo brawo, Wolne od pis Miasto Przemyśl


user
zenekblues 31.175.7.196 15:02:34 09-05-2017

Kto dzisiaj w Polsce ferment sieje
Kto na Ojczyznę dłoń podnosi?
To komuniści i złodzieje
Nieliczne stadko zwykłych łosi



Kto na ulicach burdy wszczyna
Kto w polskim sejmie zamęt czyni?
To prawnuk oraz wnuk Stalina
To Polski zdrajca i zdrajczyni



Kto wrogom Polski liże zady
I kto im wciąż obciąga laskę?
To socjopaci dla zasady
Na obcych chcąc zasłużyć łaskę



Dosyć peanów na cześć waszą
Ja wiem że prawda was nie boli
Polacy się was nie przestraszą
Możecie ryje drzeć do woli



Lecz pamiętajcie łby zakute
Wy gównojady lewicowe
Że kiedyś przyjdzie za pokutę
Pod topór włożyć pustą głowę


AMEN

user
zbynekazz 31.182.250.171 17:56:13 09-05-2017

Zenekblues, talent Cię męczy. Poezja najwyższych lotów, Prześlij do "W tyle wizji, może przeczytają :D  W tym wiekopomnym dziele jest o podnoszeniu dłoni na ojczyznę, o zdrajcach, komunistach i złodziejach. Nadasz się do lepszego sortu jak nic! 

user
Emeryt 83.31.69.89 20:10:27 09-05-2017
Daj Bożę! I od chomików...
user
Kolo 94.254.147.237 09.05.2017

Przemyśl przeprasza za Marka Rząse i innych POpaprańców

user
kwadrat 31.182.250.171 11:15:49 09-05-2017

Oj, jak zabolało, że Marsz Wolności się udał. Niestety, ludzie mają dość pisowskiej propagandy. Jeszcze trochę i w wyborach Polacy pokażą, co o tym myślą. 

user
Ziom 94.40.75.202 15:33:09 09-05-2017

Schab dobrze się bawił chyba dali mu popić 



user
Emeryt 83.31.69.89 20:09:35 09-05-2017
Dobre hasła na transparentach były! bardzo dobre i trafne!!! Serce was boli a tyłek piecze, że ogień się do stołków już dobiera. a tli się, oj tli... Nie ma co ukrywać!
user
Waldek 51.9.83.190 09.05.2017

Kochani byłem jako widz na tym głupawym marszu. Mój wnuk mnie namówił żeby pójść i zobaczyć na czym to wszystko polega.  Powiem tak oczy przecierałem ze zdumienia po tym co zobaczyłem . Alkohol lał się strumieniami , puste butelki po wódce , piwie wałęsały się po ulicach i miejscach parkingowych na których parkowały wynajęte autokary i minibusy PO PSL Nowoczesnej SLD i KOD-u. Wmieszałem się w tłum i chciałem usłyszeć o co tak naprawdę się rozchodzi protestującym . Wiec powiem tak ci protestujący rozmawiali o wszystkim ale nie na temat marszu . Natomiast setki

osób wspominało ze przez uczestnictwo w proteście maja dzień wolny płatny do odebrania , niektórzy wspominali o tym ze dostawali po 200zł.  Dało się tez zauważyć nieznaczna grupę z Przemyśla która była nadzwyczaj bierna do zaistniałych wydarzeń  w tym dniu tylko nie mam co było powodem takiego zmęczenia czy inaczej mówiąc znużenia , sadze ze powód i odpowiedz można znaleźć w  zakładzie recyklingu opakowań szklanych i nie tylko . Pozdrawiam Protestujących, Waldemar 

user
8 31.182.250.171 17:36:54 09-05-2017

Znasz przykazanie "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"? Pewnie nie znasz skoro piszesz, to co piszesz. W imię czego oczerniasz ludzi i jak tę nieprawdę odwołasz? Może nie masz takiej świadomości, ale ci z KOD-u, PO i Nowoczesnej to też Twoi bliźni, których właśnie oplułeś, bo dobrze wiesz, że żadnych butelek ani strumieni alkoholu na ulicach nie było (było tyle policji, że nawet gdyby ktoś chciał, nie mógłby tego robić). Znasz kogoś, komu zapłacono za wyjazd, że o tym piszesz? Dlaczego tak oczerniasz ludzi, których nie znasz?  

user
Emeryt 83.31.69.89 20:07:07 09-05-2017
eee, pleciesz jakieś głupoty. Każdy widzi i słyszy to, co chce. Byle co gadasz. Byłem i widziałem, inne refleksje mam. I z tą włąśnie grupą, którą nazwałeś niemrawą...
user
Piotr 85.89.174.196 09.05.2017

Proszę nie wypowiadać się w moim imieniu. Marsz? Kogo? Czego? Co to za resortowe bachory na fotkach.

user
8 31.182.250.171 17:43:06 09-05-2017
Nikt Piotrowi nie broni jechać i manifestować cokolwiek chce, np. choćby i bezgraniczne przywiązanie do władzy. A "resortowe bachory" to fraza zgrana jak stara płyta. Zmieniłbyś tekst, bo ten, którego używasz to staroć i na nikim już nie zrobi wrażenia.  
user
Resortowa 83.31.69.89 20:04:10 09-05-2017

...powiedział resortowy głupek. Bez klasy i bez kategorii. Poza wyborem. Jak robaczywe jabłko.

user
Edward 94.254.145.154 12:08:57 10-05-2017

A jednak zrobiło. Dwóch dupków się znalazło, których poruszył komentarz Piotra. HAHAHAAAA

user
zenekblues 31.175.7.196 09.05.2017

do "zbynekazz, kwadrat, 8," - / dla nie wiedzących to ta sama osoba / pamiętaj że ; Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Pozdrawiam i życzę zdrowia oraz równowagi psychicznej.

user
kwadrat, zbynek, czy jak tam chcesz ;) 37.248.116.2 07:54:00 10-05-2017

Aleś zrobił odkrycie! No  coś takiego, Po podanym jak byk IP ;) . Gdybyś zauważył te nicki to odpowiedzi na nicki, do których wpis się komentarz odnosił, a nie próba ukrycia anonimowości, bo każde dziecko wie, że ona w sieci nie istnieje,  ;)  

user
antyanty 5.173.22.16 10.05.2017

Po i Pis to taka sama zakała, ani jedni ani drudzy nie robią nic dla miasta. Miasto wygląda jak zaniedbany i opuszczony folwark. Jest duża potrzeba zmiany prezydenta miasta, wystarczy popatrzeć jak wygląda rynek i jego okolice. Niedokończona rewitalizacja rynku, upadłe sklepy, głupie inwestycje takie jak: wyciąg narciarski dla vipów, pawilon przy wyciągu, trasa podziemna, strefa ekonomiczna, nieużywana druga część obwodnicy. Oby mieszkańcy w kolejnych podziękowali temu człowiekowi.

user
antyrakieta 83.31.177.52 22:00:54 10-05-2017

Popieram. Niechaj podziękują... odwracając się plecami.

user
kat 79.184.253.10 10.05.2017

Chciałbym sie spytac za co ma Marszałek przepraszać tego młodzienca trzymajacego transparent?

user
ola 51.9.83.190 11:36:46 10-05-2017

Za co ma przepraszać ? myślę ze powód może być tylko jeden a mianowicie facet ma chyba wodogłowie. To może być tylko jedyny powód.

user
bat 37.248.116.2 23:05:03 10-05-2017

A czy tam jest napisane, że Marszałek ma za coś przepraszać? Szybciej piszesz, niż czytasz? 

user
Freeman 217.96.215.160 10.05.2017

Po minach i zachowaniu maszerujących widać, że są to osoby wolne.  Proszę spojrzeć na ich radość i błysk wolności zapisany w oczach.  Te niekłamane gesty, te ruchy, te wymowne pozy.  Czy potrafimy tak bardzo cieszyć się wolnością, jak oni?  Ci ludzie są  wręcz pochłonięci wolnością.  Byli gotowi pojechać kilkaset kilometrów od domu, by to nam wszystkim zamanifestować.  I dobrze, że ŻP o tym pisze, że trzyma właściwą linię pokazując uradowanych, zadowolonych z życia ludzi. Nie rozumiem więc, czemu niektórych nie cieszy radość tych ludzi. Oni cieszą się swoją wolnością, my cieszmy się także z nimi.  Nie rozumiem czemu ktoś sieje propagandę, że w Polsce nie ma wolności.  Fotografie temu wyraźnie przeczą.

user
Ýyyyy 94.40.33.224 11.05.2017

Skąd  macie  na to czas ? Wszyscy  bezrobotni????

user
viper 217.96.212.179 12.05.2017
Jak na 50-60 tyś miasto, 40 kretynów to całkiem dobry wynik.
user
Polak 83.16.55.158 12.05.2017

Jak czytam te teksty to aż  mnie ściska w duszy, sami katolicy  i ci, którzy krzyż niosą i jadem zioną. Ludzie czy wy się nie opamiętacie ? wy -po obu stronach. Tak postępują Chrześcijanie? tego was uczą w kościele? chyba, że tak, sorry.

Sonda
Czy bierzesz udział w obchodach Święta Niepodległości?
  • Tak, zawsze
  • Tak, czasami
  • Nie, nigdy
nr 46/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium