Życie Podkarpackie nr 25/2017 Życie Podkarpackie nr 25/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 177/2017, Poniedziałek 26 czerwca 2017 r., Jana i Pawła
Opublikowano
Przemyśl
Ludzie na spacerze, żołnierze na ulicach?
– Mieszkańcy polskich miast będą musieli przyzwyczaić się do sytuacji, że spotkają na ulicy żołnierzy z karabinem w dłoni. Obrona terytorialna to będzie normalne wojsko, ale z innymi uprawnieniami – powiedział płk A. Mikołajczyk podczas 40. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu.
fot. zbiory własne

Wystąpienie pułkownika dyplomowanego Arkadiusza Mikołajczyka, szefa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, poświęcone tworzoniu formacji i jej współpracy ze społecznością lokalną zdominowało jubileuszową sesję, ale część radnych i obserwatorów, zwykłych mieszkańców Przemyśla, wprawiło w osłupienie.

– Rozumiem, że trzeba wzmacniać obronność, że trzeba być przygotowanym na wszelkie możliwe scenariusze, ale pan pułkownik chyba się zagalopował. Opowiadał o tym w taki sposób, jakby u naszych granic stała potężna armia (...)

fot. Agata Czereba/Kancelaria Prezydenta Miasta Przemyśla
Sonda
Co myślisz o możliwości pojawienia się na ulicach Przemyśla uzbrojonego wojska?
  • Nie przeszkadza mi to, będzie bezpieczniej
  • Budzi to poczucie zagrożenia
  • Nie mam zdania
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
50 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Przemyślanka 83.31.69.89 09.05.2017

To będzie tak jak np.: w Izraelu, gdzie na ulicach i przed sklepem stoją żołnierze i to obojga płci. Dzieci idące na spacer ochraniają żołnierze pod bronią na początku i na końcu kolumny... kto nie był, ten nie wie czym to pachnie.

user
orły team 87.206.122.129 21:47:16 09-05-2017
Spermą ci pachnie przemyślanko rombanko 
user
OT 94.254.144.12 23:44:17 09-05-2017

Będzie raczej jak w Indonezji. Tam też w latach 60. XX wieku stworzono takie paramilitarne, prawicowe oddziały na wzór obrony terytorialnej.  Też ochoczo wstępowała do nich młodzież, marząca o byciu "wyklętymi" i zabijaniu komuchów...

Dziś idziemy tą samą drogą - Macierewicz zbroi kiboli,  a za kilka lat okaże się, że cała ta obrona terytorialna to zwykła gangsterka, zastraszająca lewaków, KOD, czarne marsze i Ukraińców, wynajmowana przez biznes by zastraszać związkowców...

Wtedy premier Kukiz i wicepremier Korwin będą nam mówić to, co mówi dziś wiceprezydent Indonezji. Będą tłumaczyć, że słowo "gangster" pochodzi od angielskiego słowa "free men", i że potrzebujemy takich gangsterów, bo przecież gdyby wszyscy, co dostali broń, pracowali tylko dla państwa, bylibyśmy narodem biurokratów. Dokładnie tak to dziś wygląda w Indonezji. Nie wierzycie? Obejrzyjcie zjazd indonezyjskiej OT i posłuchajcie wiceprezydenta kraju: http://www.youtube.com/watch?v=O3Eieih3I4A

user
fij 62.45.146.174 09.05.2017

nic sie nie dzieje bez przyczyny pamietajcie ze wladze wiedza wiecej niz obywatele

user
Przemyślanka 83.31.177.52 21:54:06 10-05-2017

...a raczej tak im się zdaje...

user
Gość 92.90.21.13 09.05.2017

We Francji zwłaszcza w Paryżu jest to na porządku dziennym. 

Nie wiem skąd takie zdziwienie wielkie. Bezpieczeństwo przede wszystkim

user
erm 185.38.225.2 21:47:49 09-05-2017

Gościu, Przemyśl to nie Paryż i nie chcę Paryża w Przemyślu

user
anty baunty 87.206.122.129 21:50:19 09-05-2017
Lepiej paryż niż hołota 
user
wafel 87.206.122.129 09.05.2017

A chuj wam wszystkim 

user
jarosław 87.206.122.129 21:45:45 09-05-2017
Przemyska badziew bez inteligencji 
user
cnopers 185.38.225.2 21:49:38 09-05-2017
waflu, i tobie też, zwłaszcza w dupala
user
haha 87.206.122.129 21:51:20 09-05-2017
Knopers ty waflu 
user
Rudy 87.206.122.129 09.05.2017
Sprzedać Przemyśl Ukrainie 
user
plus 87.206.122.129 21:53:48 09-05-2017

Brawo Ty 

user
Rudy 87.206.122.129 21:55:09 09-05-2017
Broda ty brawo ja 
user
ACAB 94.254.156.94 06:54:37 10-05-2017

Ty sbprzedaj sb mózg downie  jebany ...

user
Tw. 185.44.214.152 08:04:04 10-05-2017

Idiota

user
Gość 217.96.216.205 09:24:32 11-05-2017

Razem z Tobą1

user
monika 87.206.122.129 09.05.2017
Co co co?  Jakie wojsku nie budjet jak sobie sam kałachem siem obroniem jak mi zus nie zabierze to kupie sobie sam bron aj i sie obronie aj nie a co to jak nie gdzie a was je bie. Hahah
user
spejson 37.47.97.254 09.05.2017

Ta ty ruda kur..

user
masa 87.206.122.129 22:06:23 09-05-2017

Spejson gdzie masz koks za dyche bo na szerszenia patrzysz jak ci koło tyłka lata 

user
Gggk 90.194.187.137 09.05.2017

Barrzo dobrze !!! 

user
mój nick 31.182.237.85 09.05.2017

do tumana "orły team", "anty baunty", "wafel", "jarosław", "haha", "Rudy", "plus", "monika", "masa" - a wiesz ty kondonie dziurawy, że niebawem będziesz potrzebował wizy, żebyś mógł do Przemyśla przyjechać i po śmietnikach grzebać? a wiesz, ty ludzki ogryzku, jak się robi sałatkę z buraków? podpowiadam: wrzuca się granat do pks-u!

user
Czytam i wiem 83.28.255.72 10.05.2017

dajcie lepiej obywatelowi dostęp do broni a on sam w chwili zagrożenia zareaguje i obroni siebie, swoją rodzinę i bliskich. Może bardziej przeszkolcie  straż miejską.  policje po cywilnemu daj cie na ulice. tam gdzie będzie wojsko nikt normalny nie przeprowadzi ataku .. . . tak mi się wydaje przynajmniej ... Nie ma się co nakręcać z tym wojskiem. !!! 

user
Peter 5.172.255.65 10.05.2017


user
URG 31.182.224.163 10.05.2017

Powiada pan pułkownik, że spacerować będą ulicami grodu? A jak spotkają ze trzech "zielonych ludzików" z GRU, to kto kogo?

user
abbadon 217.96.212.179 09:31:48 12-05-2017

Chyba z FSU.

user
drrrrrr 31.179.90.81 10.05.2017

Nie wpuszczajcie tych sqrwieli to wojsko nie będzie musiało łazić po ulicach a jak wpuscicie to te prostytutki z sejmu trzeba pociągnąć do odpowiedzialności za każdego skrzywdzonego Polaka ... Zamknąć granicę , przywrócić kontrolę i wojsko będzie bawiło się w koszarach czy na poligonach do tego przeznaczonych. Ja nie widzę powodu żeby wojsko łaziło po ulicach za to widzę powód żeby pozamykać polityków którzy pod swoimi rządami wpuszczają do kraju byle kogo bez sprawdzenia ... 

user
Żołnierz 94.254.177.30 10.05.2017

To nie będzie tak wyglądać, że cały czas na ulicach będą stać żołnierze z bronią. Żołnierze będą wzywani tylko gdy coś się będzie działo w czasie zagrożenia bojowego lub np. Zgubi się kobieta - rozpoczynamy poszukiwania, idzie powódź - jesteśmy zawiadamiani i budujemy wały. Nie tylko będziemy stać z bronią, ale służyć społeczeństwu poprzez pomoc. Właśnie dlatego są tworzone te bataliony. 

user
TT 81.219.96.12 09:33:58 10-05-2017

Dokładnie

user
abbadon 217.96.212.179 09:33:09 12-05-2017
Tak, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka.
user
a 94.40.44.230 10.05.2017

ale w czym problem...

user
JS 31.182.212.86 10.05.2017

Przemyślanie, jeśli oczywiście nie są dziećmi albo młodocianymi, to dobrze wiedzą i pamiętają, ze na Przemyskich ulicach widok żołnierza a  nierzadko żołnierza z bronią, to widok codzienny od schyłku XIXw. do (jeszcze) całkiem niedawnych czasów. 

user
Przemyslanin26UK 82.132.214.85 10.05.2017

Boze jak czytam te odpowiedzi smierdzi mi tu gimbaza...wszyscy potrafia kurwowac  obrqzac przez neta a tak naprawde to nic nieznaczace smiecie na liscia ktore swoja flustracje wylewaja na takich forach :) zal mi was dzieciaczki :)

user
szs 91.237.160.1 10.05.2017

a kto za to zapłaci?

user
Gość 83.31.177.52 21:55:51 10-05-2017
My.... WSZYSCY!
user
gosc 31.128.22.95 10.05.2017

Boze , jezyk Polakow przeraza. Dajciez spokoj! 

user
hasler 157.25.108.96 10.05.2017

Zbrojne ramię PISoBOLSZEWI wyjdzie na ulicę. ORMO reaktywacja, suweren będzie przeszczęśliwy :)

user
Kindyba 81.161.203.130 10.05.2017

To jest wojsko OT   500+ za odbyte ćwiczenia a potem na browara

user
J23 5.172.232.235 11.05.2017

Nie widzę jakoś potrzeby. Wojsko którego prawie nie ma w Przemyślu jeśli będzie trzeba? ALE BOJÓWKI MACIAREWICZA????.

ORMO w Wojskowych mundurach tylko w razie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej albo stanu wojennego.

user
Irek 31.182.194.169 11.05.2017

Jakoś  słabo widzisz, tak jak i pozostali zwolennicy PO których po wypowiedziach sądząc tu nie brakuje.

Wojna jest nie unikniona, tylko kwestia czasu kiedy nas dosięgnie.   Każdy  przeszkolony  człowiek będzie się liczył.  Rząd robi za mało w tej materii, powinien wrócić pobór co najmniej roczny  a w niektórych  dziedzinach dłuższy bo sprzęt  jest skomplikowany i trzeba czasu aby nauczyć się  nim posługiwać.  Z historii wiemy że  w czasie wojny wykorzystując  brak struktur państwa lub jego osłabienie wszelkiej maści  V kolumna się  uwidacznia ,niejednokrotnie   w bardzo dramatyczny dla ludności cywilnej sposób. Przykład  działań  nacjonalistycznych band ukraińskich na Wołyniu czy Lubelszczyźnie i podkarpaciu.      Mamy gwarantowany konflikt z nacjonalistami ukraińskimi jeśli wybuchnie wojna i w Przemyślu każdy  przeszkolony i uzbrojony żołnierz jest na  wagę złota.  Problem w  tym  że zwolennicy PO albo tego nie rozumieją  albo celowo działają na szkodę  państwa.  To   PO wprowadziła  do parlamentu szowinistów z mniejszości ukraińskiej, potomków "walecznych" z upa. to oni działali i nadal działają  na osłabienie państwa polskiego, to oni wyznają zasadę   że im gorzej w Polsce ,im słabsza  tym lepiej.   To oni stoją  za szmuglem broni z Ukrainy do Polski,   i w końcu niejeden z nich brał udział w  walkach w Donbasie  nabierając doświadczenia. A państwo polskie to toleruje mimo że  celowy udział  w   wojnie  jest zabroniony prawem i powinni stanąć przed sądem.          

user
abbadon 217.96.212.179 09:36:28 12-05-2017
Przestań ćpać bo twoje odloty są coraz bardziej niebezpieczne.
user
ZYCIE ZYCIE 185.18.135.88 11.05.2017

Malo wam jeszcze czasow z JARUZELSKIM I BREZNIEWEM.WTEDY BY£ A CISZA NOCNA.NIE MYSLCIE ZE SIE TO POWTORZY.JA I TAK BEDE CHODZIC.MAM WAS W DUPIE.CHCECIE WOJNY TO SEROBCIE ALE NNIE W POLSCE.DOSC TEN KRAJ CIERPI NONSTOP.JESTESCIE KRETYNI.S£UZBE WOJSKOW ZNIESLISCIE A TERAZ ZBROJENIA.MAM TO W DUPIE.CZY KOMUNA CZY BOLSZEWIKI DEMOKRACJA SOLIDARNOSC JESTESCIE KUPA BANDZIOROW I NIC WIECEJ.JEBNIJCIE BOMBE ATOM I PO JAKA CHOLERE SIE MECZYC LATAC JAK IDIOTA Z KARABINEM...LEPIEJ CZERNOBYL BYSCIE POSPRZAYALI A NIE DAJECIE POZWOLENIE NA WCHODZENIE NA TEREN GDZIE POGINELI BIEDNI LUDZIE.A TERAZ £AZA TAM ROZNE ZMUTOWANE ZWIERZAKI CZY LUDZIE.WIEM NIE ZAPRZECZAJCIE.ZAS£ONILISCIE JAKIMIS RZECZAMI ZEBY PRZYKRYC I NASERMATER.POGRATULOWAC.POLSKA DOSC CIERPI WCIAZ NIEUSTANNIE.WYJEDZCIE Z TYM WOJSKIEM I NIE STRASZCIE LUDZI.WY JAK PLAGA.WCIAZ NA WSZYSTKICH NARZEKACIE WY JESTESCIE GORSI NIZ COKOLWIEK POMYSLEC.MAM W DUPIE WOJSKO.NAWET JAK COS BEDA CHCIELI MI GADAC I ROZKAZYWAC NIE USTAPIE NIGDY.JA ICH NIEZAPRASZAM NIECH SIE OD LUDZI ODPIEPRZA.BEDE ROBIC TO CO MI SIE PODOBA NAJWYZEJNIE BEDA MUSIELI ZAJEBAC.ZEGNAM.NIE USTAPIE!!!!

user
Dobra morda 31.182.215.124 12.05.2017

Jak zwykle przychodzę tu poczytać komentarze...  Xd

user
goscV 46.148.148.244 12.05.2017

Ludzie ale was agresja i mściwość przełączcie się na 432hz. Bardzo dobrze że jest taki pomysł w sytuacji że zagraża nam z każdej strony coś niech obywatel czuje się bezpiecznie. Obrona terytorialna jest opłacana z naszych podatków tak i ja się zgadzam na to a jeśli ci nie pasuje to bierz walizki i wypad do egiptu. I jeśli ktoś pisze że to hołota to obraża młodych ludzi z pasją, są to osoby dla których ten kraj coś znaczy a nie lemingi siedzące przed kompem i narzekające na życie. 

user
xx 31.182.203.6 18:00:15 12-05-2017

do goscV  - człowieku czy zdajesz sobie sprawę z tego ,że zgadzasz się na jeszcze większe ograniczenie własnej wolności? , już teraz śledzą Cię kamery w mieście , telefon masz kontrolowany ,zamiast gotówki płacisz plastikiem wiedzą co kupujesz i gdzie jesteś na daną chwilę i jeszcze domagasz się wojska na ulicach miasta ?,czy Ty jeszcze normalny jesteś??? czy już całkowity NIEWOLNIK SYSTEMU - który za Ciebie myśli jak masz żyć??!!

user
była rezerwa 81.161.192.168 14.05.2017

Mięso armatnie  jest potrzebne na wypadek wojny dlatego utworzono Obronę Terytorialną 

user
Ja 31.179.60.57 00:25:01 15-05-2017

Ciekawe co na to powie Catwoman? Jakoś cicho siedzi, czyżby nie miała odpowiedzi w temacie?

user
Siwy 81.161.203.150 17.05.2017

A myślałem że BOTy występują tylko w CS. Jest taki stary przebój z lat 90  grupy SKANER pt.Żołnierz  coś dla takiej formacji

user
cityZen 77.254.141.183 18.05.2017

wszstko zalezy poc beda na ulicach -jesli z powodu ćwiczeń wszystko ok jesli maja pełnic funkcje policyjne  absolutnie NIE

Sonda
Najlepszą pizzę w Przemyślu jadam w...
  • Biesiadowo
  • Cafe Pizzy
  • Cafe Żaczek
  • Cuda Wiankach
  • Da Grasso
  • Fasto Pizzy
  • Galicyjskiej
  • La Bambie
  • La Coście
  • Mamma Mii
  • Marghericie
  • Piąte przez dziesiąte
  • Piramidzie
  • Pizzerii nad Sanem
  • Pizzy Hit
  • Ramzesie
  • Tuniu Pizzy
  • Innej
nr 25/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium