Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
Kapele na scenie, ulicach i osiedlach
W sobotę, 6 bm. o godz. 10 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu rozpoczną się przesłuchania zespołów biorących udział w 39. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. J. Janickiego.
fot. zbiory własne
W tegorocznym festiwalu weźmie udział ponad 10 kapel.

To jedna z największych, a zarazem najbardziej znanych imprez w Polsce, mająca na celu popularyzację nieco zapomnianej idei folkloru miejskiego. Organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu kapele podwórkowe z całej Polski, a te prezentują się podczas przesłuchań konkursowych oraz zgodnie z tradycją wyruszają na ulice i osiedla Przemyśla.

W jury 39. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego zasiądą: Bożena Lewandowska – etnomuzykolog (Kraków), Ryszard Krużel – muzyk (Rzeszów) oraz Andrzej Guran – muzyk (Przemyśl).

W tym samym dniu, o godz. 19 w Centrum Kulturalnym odbędzie się też koncert pt. „Naprzód lwowskie dzieci”  w wykonaniu  Lwowskiej Kapeli TA JOJ im.  Kazimierza „Kija” Galikowskiego z Przemyśla.

W niedzielne przedpołudnie, 7 bm. od godz. 11 kapele jak co roku zagrają na przemyskich podwórkach i ulicach, a swoje występy zakończą w Rynku.

Festiwal zwieńczy późniejszy (godz. 15) koncert galowy w Centrum Kulturalnym.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium