Życie Podkarpackie nr 7/2018 Życie Podkarpackie nr 7/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 49/2018, Niedziela 18 lutego 2018 r., Symeona i Konstancji
Opublikowano
Przemyśl
„Jestem aktywny – więc czuję się potrzebny” [ZDJĘCIA]
W piątek, 5 bm. w Przemyślu obchodzono Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Świętowano pod hasłem „Jestem aktywny - więc czuję się potrzebny”.
fot. zbiory własne
Uczestnicy obchodów w drodze do Zamku Kazimierzowskiego.

– Tegoroczne hasło nawiązuje do myśli przewodnich z lat poprzednich np.: „Budujemy mosty z naszych serc”, „Jesteśmy z wami – tacy sami”, Pełni godności w dzieciństwie i w dorosłości”, w których centralne miejsce zajmują osoby z niepełnosprawnością intelektualną w interakcji ze społeczeństwem – mówią Krzysztof Lewczuk, przewodniczący przemyskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i jego wiceprzewodnicząca Beata Gumienny.

Nim zgromadzeni w Rynku przeszli do Zamku Kazimierzowskiego ksiądz prałat Marian Koźma poświęcił nowego busa, którego zakup sfinansowano z programu PFRON, zbiórki materiałów wtórnych i składek. Pojazd służy wychowankom tutejszego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Stowarzyszenie prowadzi kilka ośrodków: Ośrodek Wczesnej Interwencji, Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Wczesnego Wspomagania Rozwoju, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Specjalistyczną pomoc w placówkach otrzymuje prawie 300 osób: od kilkumiesięcznych dzieci, poprzez młodzież na dorosłych skończywszy. Ponadto na fachowe wsparcie mogą liczyć rodziny podopiecznych.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 7/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy strażnicy miejscy powinni mieć kamery?
  • Tak, dokumentują, czy interwencja przebiegała zgodnie z zasadami
  • Nie, dlaczego strażnicy mieliby nas nagrywać?
  • Nie mam zdania