Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Jarosław
Otwarcie Bramy na Bieszczady
Dzisiaj, 7 maja br. odbędzie się oficjalne przecięcie wstęgi i poświęcenie Bramy na Bieszczady, czyli drogi Pruchnik – Nienadowa. Uroczystość połączona będzie z inauguracją sezonu motocyklowego Motorbike. Początek o godzinie 11 mszą świętą w sanktuarium w Jodłówce.
fot. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Oficjalny plakat imprezy.

Po eucharystii dojdzie do uformowanie kolumny motocykli, przejazdu przez Jodłówkę, przecięcia wstęgi i poświęcenia Bramy na Bieszczady od strony Huciska Nienadowskiego. Potem motocykliści udadzą się do Pruchnika.

7-kilometrowa droga Pruchnik – Nienadowa (a dokładnie Hucisko Nienadowskie) kosztowała 7 mln zł. Część pieniądzy (3 mln zł) na tę inwestycję powiat jarosławski pozyskał z ogólnopolskiego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Wkład własny to z kolei środki z budżetu powiatu jarosławskiego i gminy Pruchnik.

– Droga Pruchnik – Nienadowa ma usprawnić komunikację, ale także zapewnić wzrost bezpieczeństwa drogowego w południowej części powiatu jarosławskiego. Dla mieszkańców Jarosławia i okolic to także najbliższe połączenie z Bieszczadami, stąd jej nazwa – powiedział starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Prace rozpoczęły się 20 kwietnia 2016 r., a zakończyły jesienią ub.r. Prowadziła je firma Strabag. Choć formalnie widniała na mapach, to właściwie trzeba było ją zbudować od podstaw. Oprócz nowej jezdni wykonano także chodnik na najważniejszym odcinku, barierki, odwodnienia i inne niezbędne drogowe elementy.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jodłowianin 83.31.70.170 07.05.2017

Co będzie jak wybudują ze 40 km?

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium