Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl, Rzeszów
CBA zatrzymało 9 osób. Oddawali głosy za alkohol
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 9 osób, które w prokuraturze usłyszały zarzuty korupcji wyborczej związanej z ostatnimi wyborami samorządowymi.
fot. ze zbiorów własnych
Według CBA, osoby uprawnione do głosowania przyjmowały korzyści majątkowe (głównie alkohol) w zamian za głosowanie na określonego kandydata.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wczoraj 9 mężczyzn w wieku od 23 do 54 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa podkarpackiego. W Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie usłyszeli już zarzuty korupcji wyborczej związane z przebiegiem ostatnich wyborów samorządowych. Wszystko wskazuje na to, że osoby uprawnione do głosowania przyjmowały korzyści majątkowe (głównie alkohol) w zamian za głosowanie na określonego kandydata.

– Są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe – informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA.

I dodaje:

– Przypominamy, że zgodnie z paragrafem 4 art. 250a Kodeksu Karnego: Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 albo w § 3 w związku z § 1 zawiadomił organ powołany do ścigania o fakcie przestępstwa i okolicznościach jego popełnienia, zanim organ ten o nich się dowiedział, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może odstąpić od jej wymierzenia.

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium