Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
5 bm. o godz. 10 na przemyskim Rynku rozpoczną się obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, organizowane przez lokalne koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
fot. UM Przemyśl
Tegoroczne hasło obchodów „Jestem aktywny  więc czuję się potrzebny” nawiązuje do myśli przewodnich z lat poprzednich, np.: „Budujemy mosty z naszych serc”, „Jesteśmy z wami – tacy sami”, Pełni godności w dzieciństwie i w dorosłości”, w których centralne miejsce zajmują osoby z niepełnosprawnością intelektualną w interakcji ze społeczeństwem. – Nasze działania zawsze zmierzają do zobrazowania sytuacji osób z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do późnej dorosłości, kładąc nacisk na aktywność, integrację, inkluzję, godność i normalizację – podkreślają Krzysztof Lewczuk i Beata Gumienny, organizatorzy przedsięwzięcia.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Wiesiek 31.128.22.95 04.05.2017

Wspaniałe Święto - GRATULACJE...!!! Pozdrawiam wszystkich niepełnosprawnych, ich rodziny i wychowawców oraz wszystkich specjalistów i  terapeutów.....

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium