Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Region, Zarzecze, Nisko, Gwoździec
Ukradł ciągnik, bo nie miał czym wrócić z dyskoteki
W niedzielę 30 kwietnia po godz. 6 rano, policjanci z KPP w Nisku otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego w miejscowości Zarzecze.

Poszkodowany nie czekając na policję poszukiwał ciągnika na własną rękę. Zauważył go  ul. Hawryły. Złodziej na widok pościgu zjechał z drogi i wjechał do lasu. Wtedy na miejscu zjawił się dzielnicowy z jednym z funkcjonariuszy prewencji. Policjanci zabrali właściciela do radiowozu  i pojechali za złodziejem. Po krótkim pościgu zatrzymano mężczyznę.

Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec Gwoźdźca, który poprzedniego wieczora wybrał się na dyskotekę do oddalonego o 30 kilometrów Zarzecza. Do lokalu przywiózł go kolega, który miał go również stamtąd odebrać i odwieźć do domu. 26-latek bawił się w dyskotece do rana nie stroniąc od alkoholu. Nad ranem nie mógł się dodzwonić do kolegi, na domiar złego  rozładował mu się telefon. Wyszedł z dyskoteki i kierował się w stronę centrum Zarzecza. Próbował zatrzymać przejeżdżający samochód, by ktoś podwiózł go do domu, kiedy to się nie udało zdecydował się ukraść ciągnik.

Badanie stanu trzeźwości sprawcy wykazało  1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo policjanci ustalili, że 26-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież i jazdę w stanie nietrzeźwości.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium