Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Lubaczów
W mieście wprawdzie brudno, ale bezpiecznie
Podczas czwartkowej, 27 bm., sesji rady miasta dyrektor miejskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej, komendant Komendy Miejskiej Policji w Lubaczowie oraz zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie składali coroczne raporty na temat bezpieczeństwa, a także potencjalnych zagrożeń w podległych im dziedzinach.
fot. Kamil Jacek Zarański
– W niektórych miejscach brakuje tablic o zakazie palenia tytoniu, a często są niekompletne, gdyż nie zawierają informacji o zakazie palenia e-papierosów – powiedziała dyrektor sanepidu Grażyna Tabaczek, posługując się przykładem lubaczowskiego magistratu i wręczając burmistrzowi taką właśnie tabliczkę.

– Zagrożenia epidemiologicznego dla Lubaczowa nie ma. W ubiegłym roku pojawiły się odosobnione przypadki salmonelli, znacznie zwiększyła się natomiast ilość odnotowanych na terenie miasta przypadków boreliozy wywołanej ugryzieniem kleszcza. W 2015 roku odnotowaliśmy 2 zachorowania, w 2016 już 18– mówiła insp. Grażyna Tabaczek, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie. Poruszyła też temat tabliczek informujących o zakazie palenia tytoniu. – W niektórych miejscach brakuje takich tablic, a często są niekompletne, gdyż nie zawierają informacji o zakazie palenia e-papierosów – wyjaśniła, podając przykład lubaczowskiego magistratu i wręczając burmistrzowi taką właśnie tabliczkę. Za sprawą G. Tabaczek na sesji wypłynął też problem czystości w mieście. – Lubaczów jest brudny: przy wielu ulicach, na trawnikach, chodnikach i placach zabaw znajdują się śmieci, no i jak bumerang wraca problem miejskiej toalety –  podsumowała.

W odpowiedzi burmistrz K. Szpyt zwrócił uwagę na (...)

fot. Kamil Jacek Zarański
– Stan bezpieczeństwa w mieście jest dobry, liczba przestępstw pospolitych, takich jak pobicia, kradzieże i rozboje, jest obecnie niska i spada – mówił komendant KPP Lubaczów, nadkomisarz Grzegorz Błaszczyk.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jatoja 83.3.84.242 05.05.2017

Dla tej Pani jest zawsze brudno. Nawet jak jest czysto :) Skrzywienie zawodowe.

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium