Życie Podkarpackie nr 29/2017 Życie Podkarpackie nr 29/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 206/2017, Wtorek 25 lipca 2017 r., Jakuba i Krzysztofa
Opublikowano
Przemyśl, Jarosław
Dancing inny niż wszystkie
W czwartkowy wieczór 4 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbędzie się, przeznaczony dla dorosłych widzów, spektakl "Dancing. Magia miłości" Będzie to słowno-muzyczne show oparte o najpiękniejszą literaturę miłosną XX-lecia międzywojennego i współczesne teksty o tym, najsilniejszym z uczuć.
"Dancing...'' to opowieść o pożądaniu i namiętności, zabarwiona nutą erotyzmu. Oniryczny spektakl przenosi widzów do salonu artystki z „Karnetu balowego” Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, do którego dobiegają odgłosy muzyki i niekończącego się tańca singli i par.

W roli głównej kobieta w wieku balzakowskim – przekwitła diva i ekscentryczna bywalczyni salonów słynnego Festiwalu Muzycznego w Łańcucie. To niezwykłe widowisko łączy w sobie dwa światy przeżywania miłości: świat miniony i dzisiejszy. Akcja spektaklu dzieje się późnym wieczorem przed balem w kulisach teatru.

Inspiracją do stworzenia scenicznej kreacji Alicji Miss i odgrywanej przez nią postaci Białej Damy stała się aktorka i silna kobieca osobowość Gabriela Kownacka – ekranowa „Gabi”, znana szerszej publiczności z roli Doroty w „Matkach, żonach i kochankach”. Alicja Miss mówi w spektaklu „swoim” tekstem pochodzącym z tomiku wierszy „Magiczne zwierzenia”, który traktuje o kobiecie poruszonej dotykiem anioła i wskazówką zegara. Towarzyszyć jej będzie czarny charakter, Mefisto, który stanie divie na drodze do wielkiej miłości.

W spektaklu usłyszymy tango w autorskiej aranżacji Pawła Zagańczyka z Zagan Acoustic z Gdańska. Na żywo najpiekniejsze polskie piosenki wykonają dla Państwa studenci kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa Paweł Pieniążek (wokal) i Piotr Madura (fortepian). A do tego taneczna niespodzianka - oczywiście w rytmie tanga.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w godzinach pracy administracji MOK i kasy kina IKAR oraz przez system ekobilet

Bilety można kupić bez wychodzenia z domu:
https://ekobilet.pl/kino-ikar/dancing-magia-milosci-18881/198099-bilety-na-film
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Jak oceniasz postawę prezydenta Dudy w sprawie ustaw dotyczących sądownictwa?
  • Jestem zadowolony/a z podwójnego weta
  • To tylko połowiczny sukces, brakuje zawetowania 3 ustawy
  • Prezydent nie powinien wetować ustaw
nr 29/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium