Życie Podkarpackie nr 46/2017 Życie Podkarpackie nr 46/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 322/2017, Sobota 18 listopada 2017 r., Anieli i Romana
Opublikowano
Lubaczów, Korczowa
Papierosy i bursztyn w bagażu
7,5 kg bursztynu, wartego ponad 15 tysięcy złotych, próbował przemycić przez granicę kierowca autokaru na przejściu granicznym w Korczowej.
fot. KAS
W bagażu kierowcy, oprócz papierosów, znajdował się bursztyn. Jego legalny przywóz do Polski byłby możliwy po dokonaniu zgłoszenia celnego i uiszczeniu należności przywozowych.

W trakcie kontroli celnej funkcjonariuszowi towarzyszył pies Ajra (jack russell terrier), który wyraźnie zainteresował się jednym z bagaży, w którym znajdowało się 46 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 7,55 kg bursztynu. Właścicielem towaru okazał się kierowca autokaru jadącego z Iwano-Frankowska do Warszawy.

W 2016 r. funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy łącznie 1434 kg bursztynu. Wśród nietypowych miejsc, w których wykryli przemycany bursztyn, były butle gazowe, poduszki powietrzne, lodówki czy lusterka. Sporą część bursztynowej kontrabandy celnicy znaleźli także w bagażach, przerobionych dachach czy podłogach pojazdów przekraczających granicę.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy bierzesz udział w obchodach Święta Niepodległości?
  • Tak, zawsze
  • Tak, czasami
  • Nie, nigdy
nr 46/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium