Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Lubaczów, HORYNIEC- ZDRÓJ
6 tysięcy dla Emilki z Oleszyc i prawie 19 litrów oddanej krwi [ZDJĘCIA]
Dawcy po raz kolejny nie zawiedli. 47 rejestracji, 42 donacje – to efekt kwietniowej akcji zbiórki krwi w horynieckim GOK, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju.
fot. materiały organizatora
Kuchnia polowa przygotowana przez SHDK Ratownik w Horyńcu-Zdroju wespół ze strażakami z miejscowego OSP działała bez zarzutu.

– Akcja przebiegła sprawnie i w przemiłej atmosferze. Dziękujemy! Zespół z Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa wraca do nas na stałe (Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oddział w Tomaszowie Lubelskim – przyp. red.). Już planujemy kolejną akcję, wstępna data to 2 lipca tego roku – podsumował wydarzenie Janusz Rawski, przedstawiciel zarządu SHDK „Ratownik”.

W niedzielę, 23 kwietnia, krwiodawcy z Horyńca-Zdroju wsparli też swoim udziałem charytatywną imprezę na rzecz zmagającej się z nowotworem Emilki Jasic z Oleszyc.

W Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju wiele się tego dnia działo. Były tańce i śpiewy na scenie, a dla łasuchów miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało przepyszne smakołyki. – Nasze stowarzyszenie przygotowało natomiast pierogi ruskie i smażone, ciasta i grochówkę w kuchni polowej. Tę ostatnią wespół ze strażakami z OSP Horyniec-Zdrój – relacjonuje Janusz Rawski.

Cały dochód z imprezy – ponad 6 tys. zł – przekazano na leczenie Emilki.

fot. materiały organizatora
Podczas imprezy na rzecz Emilki Jasic z Oleszyc wiele się działo. Atmosfera sprzyjała dobrej zabawie.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium