Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Jarosław
Obiecują porodówkę jak z bajki
Warunki, w jakich przebywają pacjentki na ginekologii i położnictwie oraz noworodki w jarosławskim szpitalu, pozostawiają wiele do życzenia. Mają się radykalnie zmienić na lepsze i to już za niespełna rok. Ruszyła duża inwestycja obejmująca także budowę nowoczesnego bloku operacyjnego oraz lądowiska dla śmigłowców. Będzie kosztować 21,8 mln zł. Po niej planowana jest kolejna. Też kosztowna.
fot. Roman Kijanka
Piętrowa ruina zmieni się w czterokondygnacyjny budynek z nowoczesnymi pomieszczeniami i lądowiskiem dla śmigłowców na dachu. Potrwa to 10 miesięcy i będzie kosztowało niemal 22 mln zł.

– Wyjdziemy z XIX wieku i wkroczymy w XXI. Pomijając stulecie między nimi – zapewniał Stanisław Krasny, dyrektor Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, podczas podpisywania umowy z wykonawcą.

Koszt inwestycji

Powstanie praktycznie nowy (...)

fot. Roman Kijanka
– Głównym celem tych działań jest zdecydowanie podniesienie poziomu obsługi pacjentów oraz zapewnienie jak najlepszych warunków dla ratowania życia i zdrowia – podkreśla starosta Tadeusz Chrzan (po prawej). Na fotografii razem z dyrektorem COM Stanisławem Krasnym (w środku) i Walentym Twardym z Erbudu.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
7 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gość 81.161.203.110 12.04.2017

5 lat temu tam rodziłam fakt warunki nie są najlepsze Ale za to opieka wszystko nadrabiaja. Lekarz i położna byli przy mnie 12 godzin porodu... 

user
Paweł 31.128.21.146 12.04.2017

Żeby podnieść poziom obsługi pacjentów, to najpierw trzeba ich traktować jak ludzi, np. w niedziele nie ma pediatry na izbie, tylko zwykły lekarz do którego jest kolejka kilkunastoosobowa. Więc gdybym czekał z półprzytomną córką to pewnie na przyjęcie do zwykłego lekarza czekałbym parę godzin, a to dlatego, że takie mają procedury(wypowiedź pani z rejestracji która według mnie na pewno nie powinna pracować w szpitalu bo jej podejście do przychodzących ludzi powoduje mordercze myśli). Tak więc najpierw panie Dyrektorze musi pan zmienić wasze procedury bo ludzie tak potraktowani jak ja 09-04-2017 już więcej do was nie wrócą.

user
Zirytowana 88.220.129.183 13.04.2017

Co?! Szok poprostu! Personel nadrabia?! Smiechi warte! Chyba ze w lape sie da! Personel to bym w d*pe pierwszy wykopala! W szczegolnosci ordynatora Łosia! Zalezy od jego humorow! Traktuje pacjentki jak jakoes krowy! Ja lezalam na fotelu ginekologicznym czekajac na badanie I czulam sie jak ostatnia k*rwa pomijajac juz jego wypowiedzi I samo badanie! W zyciu z wlasnej woli bym juz tam nie poszla! Nawet jak juz zrobia porodowke z 'bajki' tylko jeszcze zalezy z jakiej.

user
? 94.254.145.191 13.04.2017

A to akurat nie jest zdjęcie porodówki, a zupełnie z nią w tej chwili niezwiązanego budynku, który jest właśnie wyburzanyny pod nową inwestycję. Czyżby zdjęciowa manipulacja sugerująca  porodówkę w tym budynku  ? 

user
! 31.0.126.160 13.04.2017

Rodzilam tam 3 lata temu i nie bede wiecej nie dla tego ze jest obskornie a dlatego ze nie mily jest personel przy porodzie nacisnieto mi brzuch co jest zabronione dziecko mialo zlamany obojczyk o czym dowiedzialam sie dopiero po 2 tygodniach na wizycie kontrolnej a po porodzie kochana pani zlapala mnie za reke i kazala isc na sale poporodowa o wlasnych nogach nie interesowalo ja czy mam sily.

user
jj 37.248.154.78 13.04.2017

Nigdy w zyciu nie rodzilabym w jaroslawiu, caly ten szpital to rzeznia! Zero lekarzy profesjonalistów i z zamilowania

user
Nika 88.104.242.179 13.04.2017

Wiele kobiet z Jarosławia i okolic chce rodzic w Przemyślu. U nas też szału nie ma ale mimo wszystko jest o wiele lepiej niż tam. Sama po porodzie lezalam z kobietą Jarosławia i opowiadała mi jak tam jest. Pierwsze dziecko urodziła tam a kolejne w Przemyślu 

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium