Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2017, Wtorek 25 kwietnia 2017 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl
Zwolnienia w szpitalu zawieszone do odwołania!
Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu Piotr Ciompa zawiesił do odwołania zwolnienia osób, mających odejść na świadczenia przedemerytalne.
fot. Mariusz Godos
Dyrektor przemyskiego szpitala Piotr Ciompa (z lewej) i wicemarszałek województwa podkarpackiego, odpowiedzialny za służbę zdrowia Stanisław Kruczek muszą działać wspólnie na rzecz zwalnianych pracowników przemyskiej placówki.

Od 3 kwietnia br. w Przemyślu działa jeden połączony szpital wojewódzki imienia św. Ojca Pio, powstały w wyniku fuzji trzech placówek (szpitali przy ulicy Monte Cassino, Słowackiego i poradni kolejowej przy Sportowej) w trzech podstawowych lokalizacjach. Celem połączenia było – jak od samego początku zapewniała zarówno dyrekcja szpitala, jak i organ prowadzący, czyli Urząd Marszałkowski w Rzeszowie – ograniczenie marnotrawstwa pieniędzy na utrzymywanie niewykorzystywanych w pełni zasobów: łóżek szpitalnych w dublujących się oddziałach, powielania się laboratoriów, pracowni RTG, aptek i innych jednostek wsparcia przy braku środków finansowych na zakup nowoczesnej aparatury ratującej życie i leków (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
basia 185.25.123.207 12.04.2017

W kodeksie pracy brak zwolnień pracownika na "swiadczenia emerytalne"

user
Pacjent 217.96.208.104 12.04.2017

Kodeks pracy i inne zdobycze pracownicze nie obowiązują 'dobrej zmiany'

Po nich zostaną tylko ruiny i nic więcej.

Wiele lat trzeba będzie na budowę przynajmniej podstawowej służby zdrowia.

user
rem 81.7.9.18 13.04.2017

a gdzie się podziała p. dyrektorka L. Podhalicz??? nie ma jej na zdjęciu !

tak świetnie rozwala w swoim mieście służbę zdrowia, zasługi po wsze czasy! 

user
Grazyna 188.146.0.142 01:27:13 13-04-2017

Klub Radnych PO moze jest maloliczny ale waleczny!  Dzieki naszym wnioskom cos się jednak udało wywalczyc! !! Doceniaja to w Rzeszowie gdyz zwracaja sie do mnie z takim podsumowaniem naszych wniosków.  

user
kola 68.71.48.100 13.04.2017

z jakim podsumowaniem wniosków ? o czym Pani pisze?

user
witek 107.182.233.166 13.04.2017

a jakież to zasługi pani radna Grażyna sobie przypisuje, nikt nic nie wie,żeby coś zrobiła dobrego dla szpitali

user
Grazyna 217.96.182.28 18:24:02 13-04-2017

Proszę przychodzić na sesje rady raz w miesiącu to się Pan dowie. Właśnie o zwolnieniach było i walce o to, aby je powstrzymać... Trzeba czytać "Życie Podkarpackie" - które też zamieszcza materiały z sesji. Proszę przeczytać Gazetkę Klubu Radnych PO z kwietnia, m.in.:  o szpitalu. Tam wszystko jest, nasze zdanie i interpelacje na sesjach Rady Miasta.

user
xx 31.182.203.6 20:13:24 13-04-2017

do radna Grażyna - proszę panią czytam pani wypowiedzi i tak się zastanawiam czy aby pani dobrze myśli ,rozumie i pojmuje funkcjonowanie  Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu ?  czy pani jako matka i żona  przygotowuje dla swojej rodziny posiłki dzienne sama w domu -taniej?  czy korzysta pani z kateringu jak to ma miejsce w szpitalu od szeregu  lat  ?? takie usługi zewnętrzne są drogie a jednak szpital mimo własnych warunków tańszego wyżywienia pacjentów ,od szeregu lat korzysta z kateringu  GłODZAC  swoich pacjentów porcjami  rodem z czasów obozów koncentracyjnych II wojny światowej  a firma kterengowa zarabia  krocie.  Czy pani  pierze własne i rodziny ubrania w domu -taniej  , czy korzysta pani z usług pralni ?  tak jak szpital  im. św. Ojca Pio  - pralnia ,która również zarabia na takich usługach krocie ,które szpital na początku swej działalności miał we własnym zakresie funkcjonowania. Proszę pani Wy w tej swojej radzie UM , bez radzie  ustalacie i tworzycie tylko,tylko ! stołki urzędnicze dla przydupasów partyjnych  ,ciotków , pociotków na stołki tegoż szpitala od szeregu lat zatrudniacie miernoty  ,którze zatrudniają szeregi następnych miernot doradców i ekspertów dla dyrektora szpitala ,  garną kolosalną kasę podatnika niczego dobrego nie wnosząc w funkcjonowanie tego przybytku.     Co Pani na to??????                                                           

user
Grazyna 217.96.182.28 23:00:02 13-04-2017

Sprzeciwiam się wszystkim usługom zewnętrznym które zleca Szpital - w tym korzystaniu z kateringu i pralni - powinny być w Szpitalu, na miejscu, z odpowiednią dezynfekcją pościeli i ubrań chorych. Szpital był do tego przygotowany. Po co było zwalniać ludzi i likwidować stołówkę i kuchnię szpitalną, Po co było likwidować pralnię? Niech odpowiedzą byli dyrektorzy szpitala, poczynając od lat 90.XX wieku. Niech odpowiedzą o tym, jaki był cel tych likwidacji...Jestem radna pierwszą kadencję - do tej pory było już wszystko zlikwidowane i zlecone na zewnątrz.

Co się tyczy zatrudniania - RADNI  NIKOGO  NIE  ZATRUDNIAJĄ ANI  NIE  ZWALNIAJĄ. Nie jesteśmy pracodawcami. Rada jest uchwałodawcza. 

user
xx 31.182.203.6 10:05:25 14-04-2017

do Grażyna  -   cyt.."" RADNI  NIKOGO  NIE  ZATRUDNIAJĄ  ANI  NIE  ZWALNIAJĄ. Nie jesteśmy pracodawcami...""  -  ale udzielacie absolutorium co roku władzy wykonawczej prezydentowi miasta .  Absolutorium jest wyrazem akceptacji dla wykonania zapisów budżetu miasta i nie tylko przez prezydenta i podległych mu urzędników , więc przyklepujecie i godzicie się na to co jest od szeregu lat -miasto umiera. Pani jest radną pierwszą kadencję  OK, ale pani koledzy po linii partyjnej PO i nie tylko oni, siedzą tam parę ładnych kadencji a efekty ich radzenia są takie w jakim stanie jest nasze miasto .

user
Tomek 85.195.110.35 13.04.2017

Pani Radna, proszę nie przeceniać swoich zasług, wasze wnioski, ważne, ale nic nie udało się wam wywalczyć.

Chwilowy sukces wywalczyły sobie PIELĘGNIARKI same, zaprawione w niejednym boju! Skoro z Pani taka wojowniczka, przed Panią przyszłość i proszę się wykazać, bo to dopiero początek. Tym bardziej,że odnosi sie wrażenie,że Pani wierzy w sojuszników w szpitalu, chciałbym ,żeby się Pani nie myliła w tym względzie 

user
Grazyna 217.96.182.28 23:04:05 13-04-2017
To nie jest prawda. Wiemy co zrobiliśmy i jakie wątki poddajemy do dyskusji na forum Rady na sesjach. To są ważne głosy.
user
widz 81.7.9.180 13.04.2017

jak do tej pory wasz dorobek jest żaden , nic nie zrobiliście, słabe wątki, skutek żaden



Wy w tej swojej radzie UM , bez radzie  ustalacie i tworzycie tylko,tylko ! stołki urzędnicze dla przydupasów partyjnych  ,ciotków , pociotków na stołki tegoż szpitala od szeregu lat zatrudniacie miernoty  ,którze zatrudniają szeregi następnych miernot doradców i ekspertów dla dyrektora szpitala ,  garną kolosalną kasę podatnika niczego dobrego nie wnosząc w funkcjonowanie tego przybytku.              

user
Grażyna 217.96.182.28 17:28:32 14-04-2017

Radni NIKOGO nie zatrudniają. Radni są od podejmowania uchwał.  Trzeba wiedzieć o czym się pisze. 

user
xx 31.182.203.6 20:26:20 14-04-2017

Pani Grażyno proszę doczytać i zrozumieć co to jest ABSOLUTORIUM dla prezydenta miasta , widać  że tak do końca to pani nie kuma tematu.!

user
fajer 49.213.19.131 17.04.2017
daj spokój, radnej Grażynie, bo brnie w bagnie po uszy, ale Radna, Przewodnicząca Lusy Podhalicz, to temat rzeka,......., ta dopiero tonie......................................., 
user
zajac 162.219.176.244 17.04.2017

jak się złapało taką władzę i takie stanowiska ( doliczyłem się 4) w mieście , to dla poprawy wizerunku sa zdjęcia z akcji CARITAS, są też z zatrzymanej na chwilę akcji zwolnień masowych ze szpitala

user
GOŚĆ 83.31.186.91 12:46:27 18-04-2017

To są słuszne uwagi! wszystko to ściema PiS

user
ratownik 23.250.120.141 19.04.2017

dublujące się oddziały miały pacjentów i za wyjątkiem chirurgii na Monte nie świeciły pustkami , a teraz oddziałów nie ma , pacjentów coraz mniej, lekarze poginęli, za chwilę pielęgniarek nie będzie, za to dyrektorów to trudno się doliczyć na dublujących się stanowiskach

user
Gość 83.24.80.30 00:47:42 23-04-2017

...a ile doradców dla dyrektorów za tłuste wynagrodzenie...

user
aga 31.128.19.137 20.04.2017

Serdecznie zapraszam do wypełnienia ankiety na temat preferencji żywieniowych wśród mieszkańców Podkarpacia. Ankieta potrzebna mi jest do pracy licencjackiej.

goo.gl/forms/oHWjiektw6QTdx883


Dziękuje wszystkim za poświęcony czas! :-):-) 

user
dyspozytor 68.71.44.125 4 godziny temu

program Tv 21.04.br świadczy, że likwidatorów  NIKT nie jest w stanie w Przemyslu powstrzymać przed całkowitym niszczeniem służby zdrowia. Radna Stojak powinna powstrzymać się od wypowiedzi i osądów publicznych, zanim nie zapozna się dogłębnie z problematyką - taka rada na przyszłość

Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium